calindori - en to ca translation catalogue (170 entries)

en: Accepted
ca: Acceptat

en: Tentative
ca: Provisional

en: Declined
ca: Declinat

en: Delegated
ca: Delegat

en: Not responded yet
ca: Encara no hi ha cap resposta

en: The url or file given does not contain valid calendar data
ca: L'URL o el fitxer proporcionat no conté dades vàlides de calendari

en: The url or file given does not contain any event or task
ca: L'URL o el fitxer proporcionat no conté cap esdeveniment o tasca

en: 1 event will be added | %1 events will be added
ca[0]: s'ha afegit 1 esdeveniment
ca[1]: s'han afegit %1 esdeveniments

en: 1 task will be added | %1 tasks will be added
ca[0]: s'ha afegit 1 tasca
ca[1]: s'han afegit %1 tasques

en: %1 incidences will be added
ca: s'han afegit %1 incidències

en: Import completed successfully
ca: La importació s'ha completat correctament

en: An error has occurred during import
ca: S'ha detectat un error durant la importació

en: In case of all day events, start date and end date should be equal
ca: En cas d'esdeveniments de tot el dia, la data d'inici i la data de venciment cal que siguin iguals

en: End date time should be equal to or greater than the start date time
ca: La data i hora final han de ser iguals o més grans que la data i hora d'inici

en: Daily events should not span multiple days
ca: Els esdeveniments diaris no haurien de durar diversos dies

en: In case of all day tasks, start date and due date should be equal
ca: En cas de tasques de tot el dia, la data d'inici i la data de venciment cal que siguin iguals

en: Due date time should be equal to or greater than the start date time
ca: La data i hora de venciment han de ser iguals o més grans que la data i hora d'inici

en: Cannot read calendar. Export failed.
ca: No s'ha pogut llegir el calendari. L'exportació ha fallat.

en: Cannot load calendar. Export failed.
ca: No s'ha pogut carregar el calendari. L'exportació ha fallat.

en: Cannot save calendar file. Export failed.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer de calendari. L'exportació ha fallat.

en: Export completed successfully
ca: L'exportació s'ha completat correctament

en: Calendar name contains invalid characters
ca: El nom del calendari conté caràcters no vàlids

en: Calendar already exists
ca: El calendari ja existeix

en: No contacts found
ca: No s'ha trobat cap contacte

en: Add
ca: Afegeix

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Email:
ca: Correu electrònic:

en: Status:
ca: Estat:

en: Role:
ca: Paper:

en: Required
ca: Requerit

en: Optional
ca: Opcional

en: Non-participant
ca: No participant

en: Chairperson
ca: President/a

en: Attendee management is available only in external calendars that are synchronized online
ca: La gestió dels assistents només està disponible en els calendaris externs que se sincronitzen en línia

en: Please set the calendar owner details in the application settings
ca: Establiu els detalls del propietari del calendari a la configuració de l'aplicació

en: No attendees yet
ca: Encara no hi ha cap assistent

en: Close
ca: Tanca

en: New calendar
ca: Calendari nou

en: Calendar:
ca: Calendari:

en: File:
ca: Fitxer:

en: Owner
ca: Propietari

en: Name:
ca: Nom:

en: Save
ca: Desa

en: Today
ca: Avui

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Tasks
ca: Tasques

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Calendar
ca: Calendari

en: Month View
ca: Vista mensual

en: Week View
ca: Vista setmanal

en: Day View
ca: Vista del dia

en: Tasks List
ca: Llista de tasques

en: Events List
ca: Llista d'esdeveniments

en: Calendars
ca: Calendaris

en: Calendar %1 has been activated
ca: El calendari %1 ha estat activat

en: Settings
ca: Arranjament

en: Previous day
ca: Dia anterior

en: Next day
ca: Dia següent

en: Create Event
ca: Crea un esdeveniment

en: Create Task
ca: Crea una tasca

en: Summary:
ca: Resum:

en: Start:
ca: Inici:

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: Start Time
ca: Hora d'inici

en: End:
ca: Final:

en: End Date
ca: Data final

en: End Time
ca: Hora final

en: All day
ca: Tot el dia

en: Repeat:
ca: Repeteix:

en: Details
ca: Detalls

en: Reminders
ca: Recordatoris

en: Attendees
ca: Assistents

en: No events scheduled for %1
ca: No hi ha cap esdeveniment planificat per a %1

en: No events scheduled
ca: No hi ha cap esdeveniment planificat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Edit
ca: Edita

en: Event %1 will be deleted
ca: Se suprimirà l'esdeveniment %1

en: Canceled
ca: Cancel·lada

en: Confirmed
ca: Confirmada

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Completed:
ca: Completat:

en: Show Completed
ca: Mostra els completats

en: Hide Completed
ca: Oculta els completats

en: Nothing scheduled for %1
ca: No hi ha res planificat per a %1

en: Nothing scheduled
ca: No hi ha res planificat

en: %1 will be deleted
ca: Se suprimirà %1

en: %1 task | %1 tasks
ca[0]: %1 tasca
ca[1]: %1 tasques

en: %1 event | %1 events
ca[0]: %1 esdeveniment
ca[1]: %1 esdeveniments

en: Create
ca: Crea

en: No external calendars found
ca: No s'ha trobat cap calendari extern

en: No calendars found
ca: No s'ha trobat cap calendari

en: Import an existing calendar file.
ca: Importa un fitxer de calendari existent.

en: Add a new calendar.
ca: Afegeix un calendari nou.

en: Modify
ca: Modifica

en: Activate
ca: Activa

en: Calendar must not be active when being deleted.
ca: Cal que el calendari no estigui actiu en suprimir-se.

en: Remove
ca: Elimina

en: Edit details
ca: Edita els detalls

en: Import calendar file
ca: Importa un fitxer de calendari

en: Export calendar to file
ca: Exporta el calendari a un fitxer

en: Confirm
ca: Confirma

en: All data included in this calendar will be deleted. Proceed with deletion?
ca: Se suprimiran totes les dades incloses en aquest calendari. Continuo amb la supressió?

en: Modify
ca: Modifica

en: Proceed
ca: Continua

en: Open folder
ca: Obre una carpeta

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Every:
ca: Cada:

en: year | years
ca[0]: any
ca[1]: anys

en: month | months
ca[0]: mes
ca[1]: mesos

en: week | weeks
ca[0]: setmana
ca[1]: setmanes

en: day | days
ca[0]: dia
ca[1]: dies

en: Stop After:
ca: Atura després de:

en: repeat | repeats
ca[0]: repeteix
ca[1]: repeteix

en: Never stop
ca: No aturis mai

en: New Reminder
ca: Recordatori nou

en: Time before start
ca: Hora abans de l'inici

en: Seconds:
ca: Segons:

en: Minutes:
ca: Minuts:

en: Hours:
ca: Hores:

en: Days:
ca: Dies:

en: OK
ca: D'acord

en: No reminders yet
ca: Encara no hi ha cap recordatori

en: More Info:
ca: Més informació:

en: About
ca: Quant a

en: Calendars:
ca: Calendaris:

en: Manage internal calendars
ca: Gestiona els calendaris interns

en: Manage Internal Calendars
ca: Gestió dels calendaris interns

en: Manage external calendars
ca: Gestiona els calendaris externs

en: Manage External Calendars
ca: Gestió dels calendaris externs

en: Initial duration (minutes):
ca: Durada inicial (minuts):

en: Remind before event (minutes):
ca: Recorda abans de l'esdeveniment (minuts):

en: Add reminder to new events:
ca: Afegeix un recordatori als esdeveniments nous:

en: Due:
ca: Venciment:

en: Due Date
ca: Data de venciment

en: Due Time
ca: Hora de venciment

en: All day:
ca: Tot el dia:

en: No tasks scheduled for %1
ca: No hi ha cap tasca planificada per a %1

en: No tasks scheduled
ca: No hi ha cap tasca planificada

en: Task %1 will be deleted
ca: Se suprimirà la tasca %1

en: Previous week
ca: Setmana anterior

en: Current Week
ca: Setmana actual

en: Next week
ca: Setmana següent

en: days before start
ca: dies abans de l'inici

en: seconds before start
ca: segons abans de l'inici

en: At start time
ca: a l'hora d'inici

en: 1 day before start | %1 days before start
ca[0]: 1 dia abans de l'inici
ca[1]: %1 dies abans de l'inici

en: 1 hour before start | %1 hours before start
ca[0]: 1 hora abans de l'inici
ca[1]: %1 hores abans de l'inici

en: 1 minute before start | %1 minutes before start
ca[0]: 1 minut abans de l'inici
ca[1]: %1 minuts abans de l'inici

en: 1 second before start | %1 seconds before start
ca[0]: 1 segon abans de l'inici
ca[1]: %1 segons abans de l'inici

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Task
ca: Tasca

en: all-day
ca: tot el dia

en: No Due Date
ca: Sense data de venciment

en: A calendar with the same name already exists
ca: Ja existeix un calendari amb el mateix nom

[ctx: @title]
en: Calendar application
ca: Aplicació de calendari

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2022 The Calindori Team
ca: (c) 2018-2022 L'equip del Calindori

[ctx: @info:credit]
en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Do not repeat
ca: No repeteixis

en: Yearly
ca: Anualment

en: Monthly
ca: Mensualment

en: Weekly
ca: Setmanalment

en: Daily
ca: Diàriament

en: Every year | Every %1 years
ca[0]: Cada any
ca[1]: Cada %1 anys

en: Every month | Every %1 months
ca[0]: Cada mes
ca[1]: Cada %1 mesos

en: Every week | Every %1 weeks
ca[0]: Cada setmana
ca[1]: Cada %1 setmanes

en: Every day | Every %1 days
ca[0]: Cada dia
ca[1]: Cada %1 dies

en: Never
ca: Mai

en: ; once | ; %1 times
ca[0]: ; una vegada
ca[1]: ; %1 vegades
