calindori - en to el translation catalogue (172 entries)

en: Accepted
el: Αποδεκτό

en: Tentative
el: Προσωρινό

en: Declined
el: Απορρίφθηκε

en: Delegated
el: Ανατέθηκε

en: Not responded yet
el: Καμία ανταπόκριση ακόμη

en: The url or file given does not contain valid calendar data
el: Το url ή το αρχείο που δόθηκε δεν περιέχει έγκυρα δεδομένα ημερολογίου

en: The url or file given does not contain any event or task
el: Το url ή το αρχείο που δόθηκε δεν περιέχει γεγονότα ή εργασίες

en: 1 event will be added | %1 events will be added
el[0]: 1 γεγονός θα προστεθεί
el[1]: %1 γεγονότα θα προστεθούν

en: 1 task will be added | %1 tasks will be added
el[0]: 1 εργασία θα προστεθεί
el[1]: %1 εργασίες θα προστεθούν

en: %1 incidences will be added
el: %1 περιστατικά θα προστεθούν

en: Import completed successfully
el: Η εισαγωγή ολοκληρώθηκε με επιτυχία

en: An error has occurred during import
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την εισαγωγή

en: In case of all day events, start date and end date should be equal
el: Σε περιπτώσεις ολοήμερων γεγονότων, οι ημερομηνίες έναρξης και λήξης πρέπει να είναι ίσες

en: End date time should be equal to or greater than the start date time
el: Ο χρόνος λήξης πρέπει να είναι ίσος ή μεγαλύτερος του χρόνου έναρξης

en: Daily events should not span multiple days
el: Τα καθημερινά γεγονότα δεν πρέπει να επεκτείνονται σε πολλές ημέρες

en: In case of all day tasks, start date and due date should be equal
el: Σε περιπτώσεις ολοήμερων εργασιών, οι ημερομηνίες έναρξης και λήξης πρέπει να είναι ίσες

en: Due date time should be equal to or greater than the start date time
el: Ο χρόνος λήξης πρέπει να είναι ίσος ή μεγαλύτερος του χρόνου έναρξης

en: Cannot read calendar. Export failed.
el: Αδυναμία ανάγνωσης του ημερολογίου. Αποτυχία εξαγωγής.

en: Cannot load calendar. Export failed.
el: Αδυναμία φόρτωσης του ημερολογίου. Αποτυχία εξαγωγής.

en: Cannot save calendar file. Export failed.
el: Αδυναμία αποθήκευσης του αρχείου του ημερολογίου. Αποτυχία εξαγωγής.

en: Export completed successfully
el: Η εξαγωγή ολοκληρώθηκε με επιτυχία

en: Calendar name contains invalid characters
el: Το όνομα του ημερολογίου περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες

en: Calendar already exists
el: Το ημερολόγιο υπάρχει ήδη

en: No contacts found
el: Δεν βρέθηκαν επαφές

en: Add
el: Προσθήκη

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Email:
el: Διεύθ. αλληλογραφίας:

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Role:
el: Ρόλος:

en: Required
el: Απαιτείται

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Non-participant
el: Δεν συμμετέχει

en: Chairperson
el: Πρόεδρος

en: Attendee management is available only in external calendars that are synchronized online
el: Η διαχείριση των συμμετεχόντων είναι διαθέσιμη μόνο σε εξωτερικά ημερολόγια που συγχρονίζονται επιγραμμικά

en: Please set the calendar owner details in the application settings
el: Ρυθμίστε τις λεπτομέρειες του κατόχου του ημερολογίου στις ρυθμίσεις της εφαρμογής

en: No attendees yet
el: Δεν υπάρχουν συμμετέχοντες ακόμη

en: Close
el: Κλείσιμο

en: New calendar
el: Νέο ημερολόγιο

en: Calendar:
el: Ημερολόγιο:

en: File:
el: Αρχείο:

en: Owner
el: Κάτοχος

en: Name:
el: Όνομα:

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Today
el: Σήμερα

en: Previous
el: Προηγούμενος

en: Next
el: Επόμενος

en: Tasks
el: Εργασίες

en: Events
el: Γεγονότα

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Month View
el: Προβολή μηνών

en: Week View
el: Προβολή εβδομάδων

en: Day View
el: Προβολή ημερών

en: Tasks List
el: Λίστα εργασιών

en: Events List
el: Λίστα γεγονότων

en: Calendars
el: Ημερολόγια:

en: Calendar %1 has been activated
el: Το ημερολόγιο %1 έχει ενεργοποιηθεί

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Previous day
el: Προηγούμενη ημέρα

en: Next day
el: Επόμενη ημέρα

en: Create Event
el: Δημιουργία γεγονότος

en: Create Task
el: Δημιουργία εργασίας

en: Summary:
el: Περίληψη:

en: Start:
el: Έναρξη:

en: Start Date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: Start Time
el: Χρόνος έναρξης

en: End:
el: Λήξη:

en: End Date
el: Ημερομηνία λήξης

en: End Time
el: Χρόνος λήξης

en: All day
el: Όλη την ημέρα

en: Repeat:
el: Επανάληψη:

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Reminders
el: Υπενθυμίσεις

en: Attendees
el: Συμμετέχοντες

en: No events scheduled for %1
el: Δεν προγραμματίστηκαν γεγονότα για το %1

en: No events scheduled
el: Δεν προγραμματίστηκαν γεγονότα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Event %1 will be deleted
el: Το γεγονός %1 θα διαγραφεί

en: Canceled
el: Ακυρώθηκε

en: Confirmed
el: Επιβεβαιώθηκε

en: Location:
el: Θέση:

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Completed:
el: Ολοκληρώθηκε:

en: Show Completed
el: Εμφάνιση ολοκληρωμένων

en: Hide Completed
el: Απόκρυψη ολοκληρωμένων

en: Nothing scheduled for %1
el: Δεν προγραμματίστηκε τίποτε για το %1

en: Nothing scheduled
el: Δεν προγραμματίστηκε τίποτε

en: %1 will be deleted
el: Το %1 θα διαγραφεί

en: %1 task | %1 tasks
el[0]: %1 εργασία
el[1]: %1 εργασίες

en: %1 event | %1 events
el[0]: %1 γεγονός
el[1]: %1 γεγονότα

en: AM
el: ΠΜ

en: PM
el: ΜΜ

en: Create
el: Δημιουργία

en: No external calendars found
el: Δεν βρέθηκαν εξωτερικά ημερολόγια

en: No calendars found
el: Δεν βρέθηκαν ημερολόγια

en: Import an existing calendar file.
el: Εισαγάγετε ένα υπαρκτό αρχείο ημερολογίου.

en: Add a new calendar.
el: Προσθήκη νέου ημερολογίου.

en: Modify
el: Τροποποίηση

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Calendar must not be active when being deleted.
el: Το ημερολόγιο δεν πρέπει να είναι ενεργό όταν διαγράφεται.

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Edit details
el: Επεξεργασία λεπτομερειών

en: Import calendar file
el: Εισαγωγή αρχείου ημερολογίου

en: Export calendar to file
el: Εξαγωγή ημερολογίου σε αρχείο

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: All data included in this calendar will be deleted. Proceed with deletion?
el: Όλα τα δεδομένα σε αυτό το ημερολόγιο θα διαγραφούν. Θα συνεχίσετε με τη διαγραφή;

en: Modify
el: Τροποποίηση

en: Proceed
el: Συνέχεια

en: Open folder
el: Άνοιγμα φακέλου

en: Repeat
el: Επανάληψη

en: Every:
el: Κάθε:

en: year | years
el[0]: έτος
el[1]: έτη

en: month | months
el[0]: μήνας
el[1]: μήνες

en: week | weeks
el[0]: εβδομάδα
el[1]: εβδομάδες

en: day | days
el[0]: ημέρα
el[1]: ημέρες

en: Stop After:
el: Διακοπή μετά από:

en: repeat | repeats
el[0]: επανάληψη
el[1]: επαναλήψεις

en: Never stop
el: Αδιάλειπτα

en: New Reminder
el: Νέα υπενθύμιση

en: Time before start
el: Χρόνος προ έναρξης

en: Seconds:
el: Δευτερόλεπτα:

en: Minutes:
el: Λεπτά:

en: Hours:
el: Ώρες:

en: Days:
el: Ημέρες:

en: OK
el: Εντάξει

en: No reminders yet
el: Χωρίς υπενθυμίσεις ακόμη

en: More Info:
el: Περισσότερες πληροφορίες:

en: About
el: Περίγραμμα

en: Calendars:
el: Ημερολόγια:

en: Manage internal calendars
el: Διαχείριση εσωτερικών ημερολογίων

en: Manage Internal Calendars
el: Διαχείριση εσωτερικών ημερολογίων

en: Manage external calendars
el: Διαχείριση εξωτερικών ημερολογίων

en: Manage External Calendars
el: Διαχείριση εξωτερικών ημερολογίων

en: Initial duration (minutes):
el: Αρχική διάρκεια (λεπτά):

en: Remind before event (minutes):
el: Υπενθύμιση πριν το γεγονός (λεπτά):

en: Add reminder to new events:
el: Προσθήκη υπενθύμισης σε νέα γεγονότα:

en: Due:
el: Λήξη:

en: Due Date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Due Time
el: Χρόνος λήξης

en: All day:
el: Όλη την ημέρα:

en: No tasks scheduled for %1
el: Δεν προγραμματίστηκαν εργασίες για το %1

en: No tasks scheduled
el: Δεν προγραμματίστηκαν εργασίες

en: Task %1 will be deleted
el: Η εργασία %1 θα διαγραφεί

en: Previous week
el: Προηγούμενη εβδομάδα

en: Current Week
el: Τρέχουσα εβδομάδα

en: Next week
el: Επόμενη εβδομάδα

en: days before start
el: ημέρες προ έναρξης

en: seconds before start
el: δευτερόλεπτα προ έναρξης

en: At start time
el: Στο χρόνο έναρξης

en: 1 day before start | %1 days before start
el[0]: 1 ημέρα προ έναρξης
el[1]: %1 ημέρες προ έναρξης

en: 1 hour before start | %1 hours before start
el[0]: 1 ώρα προ έναρξης
el[1]: %1 ώρες προ έναρξης

en: 1 minute before start | %1 minutes before start
el[0]: 1 λεπτό προ έναρξης
el[1]: %1 λεπτά προ έναρξης

en: 1 second before start | %1 seconds before start
el[0]: 1 δευτερόλεπτο προ έναρξης
el[1]: %1 δευτερόλεπτα προ έναρξης

en: Event
el: Γεγονός

en: Task
el: Εργασία

en: all-day
el: όλη-μέρα

en: No Due Date
el: Χωρίς ημερομηνία λήξης

en: A calendar with the same name already exists
el: Υπάρχει ήδη ένα ημερολόγιο με το ίδιο όνομα

[ctx: @title]
en: Calendar application
el: Εφαρμογή ημερολογίου

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2022 The Calindori Team
el: (c) 2018-2022 Η ομάδα του Calindori

[ctx: @info:credit]
en: Developer
el: Προγραμματιστής

en: Do not repeat
el: Να μην επαναληφθεί

en: Yearly
el: Ετησίως

en: Monthly
el: Μηνιαίως

en: Weekly
el: Εβδομαδιαίως

en: Daily
el: Ημερησίως

en: Every year | Every %1 years
el[0]: Κάθε έτος
el[1]: Κάθε %1 έτη

en: Every month | Every %1 months
el[0]: Κάθε μήνα
el[1]: Κάθε %1 μήνες

en: Every week | Every %1 weeks
el[0]: Κάθε εβδομάδα
el[1]: Κάθε %1 εβδομάδες

en: Every day | Every %1 days
el[0]: Κάθε ημέρα
el[1]: Κάθε %1 ημέρες

en: Never
el: Ποτέ

en: ; once | ; %1 times
el[0]: ; άπαξ
el[1]: ; %1 φορές
