calindori - en to eo translation catalogue (168 entries)

en: Accepted
eo: Akceptita

en: Tentative
eo: Prova

en: Declined
eo: Malakceptis

en: Delegated
eo: Delegito

en: Not responded yet
eo: Ankoraŭ ne respondis

en: The url or file given does not contain valid calendar data
eo: La url aŭ dosiero donita ne enhavas validajn kalendarajn datumojn

en: The url or file given does not contain any event or task
eo: La url aŭ dosiero donita ne enhavas ajnan eventon aŭ taskon

en: 1 event will be added | %1 events will be added
eo[0]: 1 evento estos aldonata
eo[1]: %1 eventoj estos aldonataj

en: 1 task will be added | %1 tasks will be added
eo[0]: 1 tasko estos aldonata
eo[1]: %1 taskoj estos aldonataj

en: %1 incidences will be added
eo: %1 okazoj estos aldonitaj

en: Import completed successfully
eo: Importo kompletigita sukcese

en: An error has occurred during import
eo: Eraro okazis dum importo

en: In case of all day events, start date and end date should be equal
eo: Kaze de ĉiuj tagaj eventoj, komenca dato kaj findato estu egalaj

en: End date time should be equal to or greater than the start date time
eo: Findata tempo devus esti egala aŭ pli granda ol la komenca datotempo

en: Daily events should not span multiple days
eo: Ĉiutagaj eventoj ne devas daŭri plurajn tagojn

en: In case of all day tasks, start date and due date should be equal
eo: Kaze de ĉiuj tagaj taskoj, komenca dato kaj limdato estu egalaj

en: Due date time should be equal to or greater than the start date time
eo: Limdata tempo devus esti egala aŭ pli granda ol la komenca datotempo

en: Cannot read calendar. Export failed.
eo: Ne povas legi kalendaron. Eksporto malsukcesis.

en: Cannot load calendar. Export failed.
eo: Ne povas ŝargi kalendaron. Eksporto malsukcesis.

en: Cannot save calendar file. Export failed.
eo: Ne povas konservi kalendaran dosieron. Eksporto malsukcesis.

en: Export completed successfully
eo: Eksporto kompletigita sukcese

en: Calendar name contains invalid characters
eo: Kalendara nomo enhavas nevalidajn signojn

en: Calendar already exists
eo: Kalendaro jam ekzistas

en: No contacts found
eo: Neniuj kontaktoj trovitaj

en: Add
eo: Aldoni

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Email:
eo: Retpoŝto:

en: Status:
eo: Statuso:

en: Role:
eo: Rolo:

en: Required
eo: Bezonata

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Non-participant
eo: Nepartoprenanto

en: Chairperson
eo: Prezidanto

en: Attendee management is available only in external calendars that are synchronized online
eo: Administrado de ĉeestantoj disponeblas nur en eksteraj kalendaroj, kiuj estas sinkronigitaj interrete

en: Please set the calendar owner details in the application settings
eo: Bonvolu agordi la detalojn pri la kalendara posedanto en la aplikaĵaj agordoj

en: No attendees yet
eo: Ankoraŭ neniuj partoprenantoj

en: New calendar
eo: Nova kalendaro

en: Calendar:
eo: Kalendaro:

en: File:
eo: Dosiero:

en: Owner
eo: Posedanto

en: Name:
eo: Nomo:

en: Save
eo: Konservi

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Next
eo: Sekva

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Tasks
eo: Taskoj

en: Events
eo: Eventoj

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Month View
eo: Monata Vido

en: Week View
eo: Semajna Vido

en: Day View
eo: Taga Vido

en: Tasks List
eo: Listo de Taskoj

en: Events List
eo: Listo de Eventoj

en: Calendars
eo: Kalendaroj

en: Calendar %1 has been activated
eo: Kalendaro %1 estas aktivigita

en: Settings
eo: Agordoj

en: Previous day
eo: Antaŭa tago

en: Next day
eo: La sekvan tagon

en: Create Event
eo: Krei Eventon

en: Create Task
eo: Krei Taskon

en: Summary:
eo: Resumo:

en: Start:
eo: Komenco:

en: Start Date
eo: Komenca dato

en: Start Time
eo: Komenca Tempo

en: End:
eo: Fino:

en: End Date
eo: Findato

en: End Time
eo: Fina Tempo

en: All day
eo: Tuta tago

en: Repeat:
eo: Ripeti:

en: Details
eo: Detaloj

en: Reminders
eo: Rememorigiloj

en: Attendees
eo: Ĉeestantoj

en: No events scheduled for %1
eo: Neniuj eventoj planitaj por %1

en: No events scheduled
eo: Neniuj eventoj planitaj

en: Delete
eo: Forigi

en: Edit
eo: Redakti

en: Event %1 will be deleted
eo: Evento %1 estos forigita

en: Canceled
eo: Nuligite

en: Confirmed
eo: Konfirmita

en: Location:
eo: Loko:

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Completed:
eo: Kompletigita:

en: Show Completed
eo: Montri Finite

en: Hide Completed
eo: Kaŝi Kompletigita

en: Nothing scheduled for %1
eo: Nenio planita por %1

en: Nothing scheduled
eo: Nenio planita

en: %1 will be deleted
eo: %1 estos forigita

en: %1 task | %1 tasks
eo[0]: %1 tasko
eo[1]: %1 taskoj

en: %1 event | %1 events
eo[0]: %1 evento
eo[1]: %1 eventj

en: Create
eo: Krei

en: No external calendars found
eo: Neniuj eksteraj kalendaroj trovitaj

en: No calendars found
eo: Neniuj kalendaroj trovitaj

en: Import an existing calendar file.
eo: Importi ekzistantan kalendaran dosieron.

en: Add a new calendar.
eo: Aldoni novan kalendaron.

en: Modify %1
eo: Modifi %1

en: Activate
eo: Aktivigi

en: Calendar must not be active when being deleted.
eo: Kalendaro ne devas esti aktiva kiam estas forigita.

en: Remove
eo: Forigi

en: Edit details
eo: Redakti detalojn

en: Import calendar file
eo: Importi kalendaran dosieron

en: Export calendar to file
eo: Eksportu kalendaron al dosiero

en: Confirm
eo: Konfirmi

en: All data included in this calendar will be deleted. Proceed with deletion?
eo: Ĉiuj datumoj inkluzivitaj en ĉi tiu kalendaro estos foritigaj. Ĉu procedi pri forigo?

en: Modify
eo: Modifi

en: Proceed
eo: Procedi

en: Open folder
eo: Malfermi dosierujon

en: Repeat
eo: Ripeti

en: Every:
eo: Ĉiujn:

en: year | years
eo[0]: jaro
eo[1]: jaroj

en: month | months
eo[0]: monato
eo[1]: monatoj

en: week | weeks
eo[0]: semajno
eo[1]: semajnoj

en: day | days
eo[0]: tago
eo[1]: tagoj

en: Stop After:
eo: Halti Post:

en: repeat | repeats
eo[0]: ripeto
eo[1]: ripetoj

en: Never stop
eo: Neniam ĉesi

en: New Reminder
eo: Nova Rememorigilo

en: Time before start
eo: Tempo antaŭ komenco

en: Seconds:
eo: Sekundoj:

en: Minutes:
eo: Protokolo:

en: Hours:
eo: Horoj:

en: Days:
eo: Tagoj:

en: No reminders yet
eo: Ankoraŭ neniuj memorigiloj

en: About
eo: Pri

en: About Calindori
eo: Pri Calindori

en: About KDE
eo: Pri KDE

en: Manage internal calendars
eo: Administri internajn kalendarojn

en: Manage Internal Calendars
eo: Administri Internajn Kalendarojn

en: Manage external calendars
eo: Administri eksterajn kalendarojn

en: Manage External Calendars
eo: Administri Eksterajn Kalendarojn

en: Initial duration (minutes)
eo: Komenca daŭro (minutoj)

en: Remind before event (minutes)
eo: Memorigi antaŭ evento (minutoj)

en: Add reminder to new events
eo: Aldoni memorigilon al novaj eventoj

en: Due:
eo: Pagenda je:

en: Due Date
eo: Limdato

en: Due Time
eo: Limhoro

en: All day:
eo: Tuta tago:

en: No tasks scheduled for %1
eo: Neniuj taskoj planitaj por %1

en: No tasks scheduled
eo: Neniuj taskoj planitaj

en: Task %1 will be deleted
eo: Tasko %1 estos forigita

en: Previous week
eo: Antaŭa semajno

en: Next week
eo: Venontsemajne

en: Current Week
eo: Nuna Semajno

en: days before start
eo: tagojn antaŭ la komenco

en: seconds before start
eo: sekundojn antaŭ la komenco

en: At start time
eo: Je la komenca tempo

en: 1 day before start | %1 days before start
eo[0]: 1 tago antaŭ komenco
eo[1]: %1 tagoj antaŭ komenco

en: 1 hour before start | %1 hours before start
eo[0]: 1 horo antaŭ komenco
eo[1]: %1 horoj antaŭ komenco

en: 1 minute before start | %1 minutes before start
eo[0]: 1 minuto antaŭ komenco
eo[1]: %1 minutoj antaŭ komenco

en: 1 second before start | %1 seconds before start
eo[0]: 1 sekundo antaŭ komenco
eo[1]: %1 sekundoj antaŭ komenco

en: Event
eo: Evento

en: Task
eo: Tasko

en: all-day
eo: tuta tago

en: No Due Date
eo: Neniu Limdato

en: A calendar with the same name already exists
eo: Kalendaro kun la sama nomo jam ekzistas

[ctx: @title]
en: Calendar application
eo: Apliko de kalendaro

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2022 The Calindori Team
eo: (c) 2018-2022 La Calindori Teamo

[ctx: @info:credit]
en: Developer
eo: Ellaboranto

en: Do not repeat
eo: Ne ripeti

en: Yearly
eo: Ĉiujare

en: Monthly
eo: Monata

en: Weekly
eo: Ĉiusemajne

en: Daily
eo: Ĉiutage

en: Every year | Every %1 years
eo[0]: Ĉiun jaron
eo[1]: Ĉiujn %1 jarojn

en: Every month | Every %1 months
eo[0]: Ĉiun monaton
eo[1]: Ĉiujn %1 monatojn

en: Every week | Every %1 weeks
eo[0]: Ĉiun semajnon
eo[1]: Ĉiujn %1 semajnojn

en: Every day | Every %1 days
eo[0]: Ĉiun tagon
eo[1]: Ĉiujn %1 tagojn

en: Never
eo: Neniam

en: ; once | ; %1 times
eo[0]: ; unu fojon
eo[1]: ; %1 fojojn
