calindori - en to eu translation catalogue (170 entries)

en: Accepted
eu: Onartuta

en: Tentative
eu: Behin-behineko

en: Declined
eu: Uko egina

en: Delegated
eu: Eskuordetua

en: Not responded yet
eu: Oraindik erantzun gabe

en: The url or file given does not contain valid calendar data
eu: Emandako URLak edo fitxategiak ez du egutegiko datu baliodunik

en: The url or file given does not contain any event or task
eu: Emandako URLak edo fitxategiak ez du gertaerarik edo zereginik

en: 1 event will be added | %1 events will be added
eu[0]: gertaera 1 gehituko da
eu[1]: %1 gertaera gehituko dira

en: 1 task will be added | %1 tasks will be added
eu[0]: zeregin 1 gehituko da
eu[1]: %1 zeregin gehituko dira

en: %1 incidences will be added
eu: %1 gertakizun gehituko dira

en: Import completed successfully
eu: Inportatzea ondo burutu da

en: An error has occurred during import
eu: Errorea gertatu da inportatzean

en: In case of all day events, start date and end date should be equal
eu: Egun osoko gertaeren kasuan, hasierako datak amaierako datakbalio bera izan behar dute

en: End date time should be equal to or greater than the start date time
eu: Amaierako datako ordua, hasierako datako orduaren berdina edo handiago izan behar du

en: Daily events should not span multiple days
eu: Eguneroko gertaerek ez lukete egun bateko iraupena gainditu behar

en: In case of all day tasks, start date and due date should be equal
eu: Egun osoko eginkizunetan, hasierako data eta muga-egunak balio bera izan behar dute

en: Due date time should be equal to or greater than the start date time
eu: Muga-eguneko ordua, hasierako datako orduaren berdina edo handiago izan behar du

en: Cannot read calendar. Export failed.
eu: Egunkaria ezin da irakurri. Esportatzea huts egin du.

en: Cannot load calendar. Export failed.
eu: Egutegia ezin da zamatu. Esportatzea huts egin du.

en: Cannot save calendar file. Export failed.
eu: Egutegi fitxategia ezin da gorde. Esportatzea huts egin du.

en: Export completed successfully
eu: Esportatzea ondo burutu da

en: Calendar name contains invalid characters
eu: Egutegi-izenak karaktere baliogabeak ditu

en: Calendar already exists
eu: Egutegia jada badago

en: No contacts found
eu: Ez da kontakturik aurkitu

en: Add
eu: Gehitu

en: Cancel
eu: Utzi

en: Email:
eu: E-posta:

en: Status:
eu: Egoera:

en: Role:
eu: Eginkizuna:

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Optional
eu: Aukerakoa

en: Non-participant
eu: Ez parte-hartzailea

en: Chairperson
eu: Mahaiburua

en: Attendee management is available only in external calendars that are synchronized online
eu: Partaideen kudeaketa erabilgarri dago, soilik, lerroan eguneratzen diren kanpoko egutegietarako

en: Please set the calendar owner details in the application settings
eu: Mesedez, ezarri egutegi-jabearen xehetasunak aplikazioaren ezarpenetan

en: No attendees yet
eu: Partaiderik ez oraindik

en: Close
eu: Itxi

en: New calendar
eu: Egutegi berria

en: Calendar:
eu: Egutegia:

en: File:
eu: Fitxategia:

en: Owner
eu: Jabea

en: Name:
eu: Izena:

en: Save
eu: Gorde

en: Today
eu: Gaur

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Tasks
eu: Eginkizunak

en: Events
eu: Gertaerak

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Month View
eu: Hilabeteko ikuspegia

en: Week View
eu: Astebeteko ikuspegia

en: Day View
eu: Eguneko ikuspegia

en: Tasks List
eu: Zereginen zerrenda

en: Events List
eu: Ekitaldien zerrenda

en: Calendars
eu: Egutegiak

en: Calendar %1 has been activated
eu: %1 egutegia aktibatu egin da

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Previous day
eu: Aurreko eguna

en: Next day
eu: Hurrengo eguna

en: Create Event
eu: Sortu gertaera

en: Create Task
eu: Sortu eginkizuna

en: Summary:
eu: Laburpena:

en: Start:
eu: Hasi:

en: Start Date
eu: Hasierako data

en: Start Time
eu: Hasierako ordua

en: End:
eu: Bukatu:

en: End Date
eu: Bukaerako data

en: End Time
eu: Bukaerako ordua

en: All day
eu: Egun osokoa

en: Repeat:
eu: Errepikatu:

en: Details
eu: Zehaztasunak

en: Reminders
eu: Oroigarriak

en: Attendees
eu: Partaideak

en: No events scheduled for %1
eu: Ez da gertaerarik zehaztu %1(e)rako

en: No events scheduled
eu: Ez da gertaerarik zehaztu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Edit
eu: Editatu

en: Event %1 will be deleted
eu: %1 gertaera ezabatuko da

en: Canceled
eu: Bertan behera utzi da

en: Confirmed
eu: Berretsita

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: Description:
eu: Deskribapena:

en: Completed:
eu: Osatuta:

en: Show Completed
eu: Erakutsi osatutakoak

en: Hide Completed
eu: Ezkutatu osatutakoak

en: Nothing scheduled for %1
eu: Ez da ezer zehaztu %1(e)rako

en: Nothing scheduled
eu: Ez da ezer zehaztu

en: %1 will be deleted
eu: %1 ezabatuko da

en: %1 task | %1 tasks
eu[0]: eginkizun %1
eu[1]: %1 eginkizun

en: %1 event | %1 events
eu[0]: gertaera %1
eu[1]: %1 gertaera

en: Create
eu: Sortu

en: No external calendars found
eu: Ez da kanpoko egutegirik aurkitu

en: No calendars found
eu: Ez da egutegirik aurkitu

en: Import an existing calendar file.
eu: Inportatu dagoen egutegi-fitxategi bat.

en: Add a new calendar.
eu: Gehitu egutegi berria.

en: Modify
eu: Aldatu

en: Activate
eu: Aktibatu

en: Calendar must not be active when being deleted.
eu: Egutegia ez da aktibo egon behar ezabatzerakoan.

en: Remove
eu: Kendu

en: Edit details
eu: Editatu xehetasunak

en: Import calendar file
eu: Inportatu egutegi-fitxategia

en: Export calendar to file
eu: Esportatu egutegia fitxategira

en: Confirm
eu: Berretsi

en: All data included in this calendar will be deleted. Proceed with deletion?
eu: Egutegi honetako datu guztiak ezabatuko dira. Ezabatzearekin jarraitu nahi duzu?

en: Modify
eu: Aldatu

en: Proceed
eu: Jarraitu

en: Open folder
eu: Ireki karpeta

en: Repeat
eu: Errepikatu

en: Every:
eu: Hainbestero:

en: year | years
eu[0]: urte
eu[1]: urte

en: month | months
eu[0]: hilabete
eu[1]: hilabete

en: week | weeks
eu[0]: aste
eu[1]: aste

en: day | days
eu[0]: egun
eu[1]: egun

en: Stop After:
eu: Betetzean gelditu:

en: repeat | repeats
eu[0]: errepikatu
eu[1]: errepikatu

en: Never stop
eu: Etengabe

en: New Reminder
eu: Oroigarri berria

en: Time before start
eu: Hasi aurreko denbora

en: Seconds:
eu: segundoak:

en: Minutes:
eu: Minutuak:

en: Hours:
eu: Orduak:

en: Days:
eu: Egunak:

en: OK
eu: Ados

en: No reminders yet
eu: Oroigarri ez oraindik

en: More Info:
eu: Informazio gehiago:

en: About
eu: Honi buruz

en: Calendars:
eu: Egutegiak:

en: Manage internal calendars
eu: Kudeatu barneko egutegiak

en: Manage Internal Calendars
eu: Kudeatu barneko egutegiak

en: Manage external calendars
eu: Kudeatu kanpoko egutegiak

en: Manage External Calendars
eu: Kudeatu kanpoko egutegiak

en: Initial duration (minutes):
eu: Hasierako iraupena (minututan):

en: Remind before event (minutes):
eu: Oroitu gertaera aurretik (minutu):

en: Add reminder to new events:
eu: Gehitu oroigarria ekitaldi berriei:

en: Due:
eu: Epe-muga:

en: Due Date
eu: Muga-eguna

en: Due Time
eu: Muga-ordua

en: All day:
eu: Egun osokoa:

en: No tasks scheduled for %1
eu: Ez da eginkizunik zehaztu %1(e)rako

en: No tasks scheduled
eu: Ez da eginkizunik zehaztu

en: Task %1 will be deleted
eu: %1 ataza ezabatuko da

en: Previous week
eu: Aurreko astea

en: Current Week
eu: Uneko astea

en: Next week
eu: Hurrengo astea

en: days before start
eu: egun hasi aurretik

en: seconds before start
eu: segundo hasi aurretik

en: At start time
eu: Hasteko orduan

en: 1 day before start | %1 days before start
eu[0]: hasiera baino egun 1 lehenago
eu[1]: hasiera baino %1 egun lehenago

en: 1 hour before start | %1 hours before start
eu[0]: hasiera baino ordubete lehenago
eu[1]: hasiera baino %1 ordu lehenago

en: 1 minute before start | %1 minutes before start
eu[0]: hasiera baino minutu 1 lehenago
eu[1]: hasiera baino %1 minutu lehenago

en: 1 second before start | %1 seconds before start
eu[0]: hasiera baino segundo 1 lehenago
eu[1]: hasiera baino %1 segundo lehenago

en: Event
eu: Gertaera

en: Task
eu: Eginkizuna

en: all-day
eu: Egun osokoa

en: No Due Date
eu: Muga-egunik gabe

en: A calendar with the same name already exists
eu: Izen bereko egutegi bat dago aurretik ere

[ctx: @title]
en: Calendar application
eu: Egutegiko aplikazioa

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2022 The Calindori Team
eu: (c) 2018-2022 Calindori taldea

[ctx: @info:credit]
en: Developer
eu: Garatzailea

en: Do not repeat
eu: Ez errepikatu

en: Yearly
eu: Urtero

en: Monthly
eu: Hilabetero

en: Weekly
eu: Astero

en: Daily
eu: Egunero

en: Every year | Every %1 years
eu[0]: Urtero
eu[1]: %1 urtean behin

en: Every month | Every %1 months
eu[0]: Hilabetero
eu[1]: %1 hilabetean behin

en: Every week | Every %1 weeks
eu[0]: Astero
eu[1]: %1 astean behin

en: Every day | Every %1 days
eu[0]: Egunero
eu[1]: %1 egunean behin

en: Never
eu: Inoiz ez

en: ; once | ; %1 times
eu[0]: ; behin
eu[1]: ; %1 bider
