calindori - en to fi translation catalogue (171 entries)

en: Accepted
fi: Hyväksytty

en: Tentative
fi: Alustava

en: Declined
fi: Torjuttu

en: Delegated
fi: Välitetty

en: Not responded yet
fi: Ei vielä vastattu

en: The url or file given does not contain valid calendar data
fi: Verkko-osoitteessa tai tiedostossa ei ole kelvollista kalenteritietoa

en: The url or file given does not contain any event or task
fi: Verkko-osoitteessa tai tiedostossa ei ole tapahtumaa tai tehtävää

en: 1 event will be added | %1 events will be added
fi[0]: Yksi tapahtuma lisätään
fi[1]: %1 tapahtumaa lisätään

en: 1 task will be added | %1 tasks will be added
fi[0]: Yksi tehtävä lisätään
fi[1]: %1 tehtävää lisätään

en: %1 incidences will be added
fi: %1 esiintymää lisätään

en: Import completed successfully
fi: Tuonti onnistui

en: An error has occurred during import
fi: Tuotaessa tapahtui virhe

en: In case of all day events, start date and end date should be equal
fi: Koko päivän tapahtumissa alku- ja loppupäivän tulisi olla samat

en: End date time should be equal to or greater than the start date time
fi: Loppuajan tulisi olla sama kuin alkuaika tai myöhempi

en: Daily events should not span multiple days
fi: Päivittäistapahtumien ei tulisi jatkua useita päiviä

en: In case of all day tasks, start date and due date should be equal
fi: Koko päivän tehtävissä alku- ja loppupäivän tulisi olla samat

en: Due date time should be equal to or greater than the start date time
fi: Määräajan tulisi olla sama kuin alkuaika tai myöhempi

en: Cannot read calendar. Export failed.
fi: Kalenteria ei voi lukea. Vienti epäonnistui.

en: Cannot load calendar. Export failed.
fi: Kalenteria ei voi ladata. Vienti epäonnistui.

en: Cannot save calendar file. Export failed.
fi: Kalenteritiedostoa ei voi tallentaa. Vienti epäonnistui.

en: Export completed successfully
fi: Vienti onnistui

en: Calendar name contains invalid characters
fi: Kalenterin nimessä on virheellisiä merkkejä

en: Calendar already exists
fi: Kalenteri on jo olemassa

en: No contacts found
fi: Yhteystietoja ei löytynyt

en: Add
fi: Lisää

en: Cancel
fi: Peru

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Status:
fi: Tila:

en: Role:
fi: Rooli:

en: Required
fi: Pakollinen

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Non-participant
fi: Ei-osallistuja

en: Chairperson
fi: Puheenjohtaja

en: Attendee management is available only in external calendars that are synchronized online
fi: Osallistujahallinta on käytettävissä vain ulkoisille verkkosynkronoiduille kalentereille

en: Please set the calendar owner details in the application settings
fi: Aseta sovellusasetuksissa kalenterin omistajan tiedot

en: No attendees yet
fi: Ei vielä osallistujia

en: Close
fi: Sulje

en: New calendar
fi: Uusi kalenteri

en: Calendar:
fi: Kalenteri:

en: File:
fi: Tiedosto:

en: Owner
fi: Omistaja

en: Name:
fi: Nimi:

en: Save
fi: Tallenna

en: Today
fi: Tänään

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Tasks
fi: Tehtävät

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Month View
fi: Kuukausinäkymä

en: Week View
fi: Viikkonäkymä

en: Day View
fi: Päivänäkymä

en: Tasks List
fi: Tehtäväluettelo

en: Events List
fi: Tapahtumaluettelo

en: Calendars
fi: Kalenterit

en: Calendar %1 has been activated
fi: Kalenteri %1 on aktivoitu

en: Settings
fi: Asetukset

en: Previous day
fi: Edellinen päivä

en: Next day
fi: Seuraava päivä

en: Create Event
fi: Luo tapahtuma

en: Create Task
fi: Luo tehtävä

en: Summary:
fi: Yhteenveto:

en: Start:
fi: Alkaa:

en: Start Date
fi: Alkupäivä

en: Start Time
fi: Aloitusaika

en: End:
fi: Päättyy:

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: End Time
fi: Päättymisaika

en: All day
fi: Koko päivä

en: Repeat:
fi: Toisto:

en: Details
fi: Tiedot

en: Reminders
fi: Muistutukset

en: Attendees
fi: Osallistujat

en: No events scheduled for %1
fi: %1: ei suunniteltuja tapahtumia

en: No events scheduled
fi: Ei suunniteltuja tapahtumia

en: Delete
fi: Poista

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Event %1 will be deleted
fi: Tapahtuma %1 poistetaan

en: Canceled
fi: Peruttu

en: Confirmed
fi: Vahvistettu

en: Location:
fi: Paikka:

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Completed:
fi: Valmistunut:

en: Show Completed
fi: Näytä valmistuneet

en: Hide Completed
fi: Piilota valmistuneet

en: Nothing scheduled for %1
fi: %1 – ei aikavarauksia

en: Nothing scheduled
fi: Ei aikavarauksia

en: %1 will be deleted
fi: %1 poistetaan

en: %1 task | %1 tasks
fi[0]: %1 tehtävä
fi[1]: %1 tehtävää

en: %1 event | %1 events
fi[0]: %1 tapahtuma
fi[1]: %1 tapahtumaa

en: AM
fi: ap.

en: PM
fi: ip.

en: Create
fi: Luo

en: No external calendars found
fi: Ulkoisia kalentereita ei löytynyt

en: No calendars found
fi: Kalentereita ei löytynyt

en: Import an existing calendar file.
fi: Tuo olemassa oleva kalenteritiedosto.

en: Add a new calendar.
fi: Lisää uusi kalenteri.

en: Modify
fi: Muuta

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Calendar must not be active when being deleted.
fi: Poistettava kalenteri ei saa olla aktiivinen.

en: Remove
fi: Poista

en: Edit details
fi: Muokkaa tietoja

en: Import calendar file
fi: Tuo kalenteritiedosto

en: Export calendar to file
fi: Vie kalenteri tiedostoon

en: Confirm
fi: Vahvista

en: All data included in this calendar will be deleted. Proceed with deletion?
fi: Kalenterin kaikki tiedot poistetaan. Jatketaanko poistamista?

en: Modify
fi: Muuta

en: Proceed
fi: Jatka

en: Open folder
fi: Avaa kansio

en: Repeat
fi: Toista

en: Every:
fi: Joka:

en: year | years
fi[0]: vuosi
fi[1]: vuotta

en: month | months
fi[0]: kuukausi
fi[1]: kuukautta

en: week | weeks
fi[0]: viikko
fi[1]: viikkoa

en: day | days
fi[0]: päivä
fi[1]: päivää

en: Stop After:
fi: Pysäytä ajassa:

en: repeat | repeats
fi[0]: toisto
fi[1]: toistoa

en: Never stop
fi: Älä koskaan pysäytä

en: New Reminder
fi: Uusi muistutus

en: Time before start
fi: Aika ennen alkua

en: Seconds:
fi: Sekunnit:

en: Minutes:
fi: Minuutit:

en: Hours:
fi: Tunnit:

en: Days:
fi: Päivät:

en: No reminders yet
fi: Ei vielä muistutuksia

en: More Info:
fi: Lisätietoa:

en: About
fi: Tietoa

en: Calendars:
fi: Kalenterit:

en: Manage internal calendars
fi: Hallitse sisäisiä kalentereita

en: Manage Internal Calendars
fi: Hallitse sisäisiä kalentereita

en: Manage external calendars
fi: Hallitse ulkoisia kalentereita

en: Manage External Calendars
fi: Hallitse ulkoisia kalentereita

en: Initial duration (minutes):
fi: Alustava kesto (minuutteina):

en: Remind before event (minutes):
fi: Muistuta ennen tapahtumaa (minuutteina):

en: Add reminder to new events:
fi: Lisää muistutus uusiin tapahtumiin:

en: Due:
fi: Määräaika:

en: Due Date
fi: Määräpäivä

en: Due Time
fi: Määräaika

en: All day:
fi: Koko päivä:

en: No tasks scheduled for %1
fi: %1: ei suunniteltuja tehtäviä

en: No tasks scheduled
fi: Ei suunniteltuja tehtäviä

en: Task %1 will be deleted
fi: Tehtävä %1 poistetaan

en: Previous week
fi: Edellinen viikko

en: Current Week
fi: Tämä viikko

en: Next week
fi: Seuraava viikko

en: days before start
fi: päivää ennen alkua

en: seconds before start
fi: sekuntia ennen alkua

en: At start time
fi: Aloitushetkellä

en: 1 day before start | %1 days before start
fi[0]: 1 päivä ennen alkua
fi[1]: %1 päivää ennen alkua

en: 1 hour before start | %1 hours before start
fi[0]: Tunti ennen alkua
fi[1]: %1 tuntia ennen alkua

en: 1 minute before start | %1 minutes before start
fi[0]: Minuutti ennen alkua
fi[1]: %1 minuuttia ennen alkua

en: 1 second before start | %1 seconds before start
fi[0]: Sekunti ennen alkua
fi[1]: %1 sekuntia ennen alkua

en: Event
fi: Tapahtuma

en: Task
fi: Tehtävä

en: all-day
fi: koko päivä

en: No Due Date
fi: Ei määräpäivää

en: A calendar with the same name already exists
fi: Saman niminen kalenteri on jo olemasa

[ctx: @title]
en: Calendar application
fi: Kalenterisovellus

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2022 The Calindori Team
fi: © 2018–2022 Calindori-työryhmä

[ctx: @info:credit]
en: Developer
fi: Kehittäjä

en: Do not repeat
fi: Älä toista

en: Yearly
fi: Vuosittain

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Every year | Every %1 years
fi[0]: Vuosittain
fi[1]: Joka %1. vuosi

en: Every month | Every %1 months
fi[0]: Kuukausittain
fi[1]: Joka %1. kuukausi

en: Every week | Every %1 weeks
fi[0]: Viikoittain
fi[1]: Joka %1. viikko

en: Every day | Every %1 days
fi[0]: Päivittäin
fi[1]: Joka %1. päivä

en: Never
fi: Ei koskaan

en: ; once | ; %1 times
fi[0]: ; kerran
fi[1]: ; %1 kertaa
