calindori - en to gl translation catalogue (170 entries)

en: Accepted
gl: Aceptada

en: Tentative
gl: Provisoria

en: Declined
gl: Rexeitada

en: Delegated
gl: Delegada

en: Not responded yet
gl: Sen responder

en: The url or file given does not contain valid calendar data
gl: O URL o ficheiro indicado non contén datos de calendario válidos.

en: The url or file given does not contain any event or task
gl: O URL o ficheiro indicado non contén ningún evento ou tarefas.

en: 1 event will be added | %1 events will be added
gl[0]: Engadirase 1 evento.
gl[1]: Engadiranse %1 eventos.

en: 1 task will be added | %1 tasks will be added
gl[0]: Engadirase 1 tarefa.
gl[1]: Engadiranse %1 tarefas.

en: %1 incidences will be added
gl: Engadiranse %1 incidencias.

en: Import completed successfully
gl: Completouse a importación.

en: An error has occurred during import
gl: Produciuse un erro durante a importación.

en: In case of all day events, start date and end date should be equal
gl: No caso de eventos de todo o día, as datas de inicio e de fin deberían coincidir.

en: End date time should be equal to or greater than the start date time
gl: A data e hora finais deberían ser iguais ou posteriores á data e hora iniciais.

en: Daily events should not span multiple days
gl: Os eventos diarios non deberían durar varios días.

en: In case of all day tasks, start date and due date should be equal
gl: No caso de tarefas de todo o día, as datas de inicio e límite deberían coincidir.

en: Due date time should be equal to or greater than the start date time
gl: A data e hora límites deberían ser iguais ou posteriores á data e hora iniciais.

en: Cannot read calendar. Export failed.
gl: Non se pode ler o calendario. A exportación fallou.

en: Cannot load calendar. Export failed.
gl: Non se pode cargar o calendario. A exportación fallou.

en: Cannot save calendar file. Export failed.
gl: Non se pode gardar o ficheiro de calendario. A exportación fallou.

en: Export completed successfully
gl: Completouse a exportación.

en: Calendar name contains invalid characters
gl: O nome do calendario contén caracteres incorrectos

en: Calendar already exists
gl: O calendario xa existe

en: No contacts found
gl: Non se atoparon contactos.

en: Add
gl: Engadir

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Email:
gl: Enderezo de correo electrónico:

en: Status:
gl: Estado:

en: Role:
gl: Rol:

en: Required
gl: Requirido

en: Optional
gl: Opcional

en: Non-participant
gl: Non participante

en: Chairperson
gl: Presidencia

en: Attendee management is available only in external calendars that are synchronized online
gl: A xestión de asistencia só está dispoñíbel en calendarios externos que se sincronizan por Internet.

en: Please set the calendar owner details in the application settings
gl: Defina os detalles de pertenza do calendario na configuración da aplicación.

en: No attendees yet
gl: Aínda non hai asistencia

en: New calendar
gl: Novo calendario

en: Calendar:
gl: Calendario:

en: File:
gl: Ficheiro:

en: Owner
gl: Pertenza

en: Name:
gl: Nome:

en: Save
gl: Gardar

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Today
gl: Hoxe

en: Tasks
gl: Tarefas

en: Events
gl: Eventos

en: Calendar
gl: Calendario

en: Month View
gl: Vista mensual

en: Week View
gl: Vista semanal

en: Day View
gl: Vista diaria

en: Tasks List
gl: Lista de tarefas

en: Events List
gl: Lista de eventos

en: Calendars
gl: Calendarios

en: Calendar %1 has been activated
gl: Activouse o calendario %1.

en: Settings
gl: Configuración

en: Previous day
gl: Día anterior

en: Next day
gl: Seguinte día

en: Create Event
gl: Crear un evento

en: Create Task
gl: Crea unha tarefa

en: Summary:
gl: Resumo:

en: Start:
gl: Inicio:

en: Start Date
gl: Data inicial

en: Start Time
gl: Hora inicial

en: End:
gl: Fin:

en: End Date
gl: Data final

en: End Time
gl: Hora final

en: All day
gl: Todo o día

en: Repeat:
gl: Repetir:

en: Details
gl: Detalles

en: Reminders
gl: Lembranzas

en: Attendees
gl: Asistencia

en: No events scheduled for %1
gl: Non hai eventos planificados para %1

en: No events scheduled
gl: Non hai eventos planificados

en: Delete
gl: Eliminar

en: Edit
gl: Editar

en: Event %1 will be deleted
gl: Eliminarase o evento %1.

en: Canceled
gl: Cancelouse

en: Confirmed
gl: Confirmouse

en: Location:
gl: Lugar:

en: Description:
gl: Descrición:

en: Completed:
gl: Completouse:

en: Show Completed
gl: Amosar o completado

en: Hide Completed
gl: Agochar o completado

en: Nothing scheduled for %1
gl: Non hai nada planificado para %1.

en: Nothing scheduled
gl: Non hai nada planificado.

en: %1 will be deleted
gl: Eliminarase %1.

en: %1 task | %1 tasks
gl[0]: %1 tarefa
gl[1]: %1 tarefas

en: %1 event | %1 events
gl[0]: %1 evento
gl[1]: %1 eventos

en: AM
gl: a.m.

en: PM
gl: p.m.

en: Create
gl: Crear

en: No external calendars found
gl: Non se atoparon calendarios externos.

en: No calendars found
gl: Non se atoparon calendarios.

en: Import an existing calendar file.
gl: Importar un ficheiro de calendario existente.

en: Add a new calendar.
gl: Engadir un novo calendario.

en: Modify %1
gl: Modificar %1

en: Activate
gl: Activar

en: Calendar must not be active when being deleted.
gl: O calendario non debe estar activo ao eliminarse.

en: Remove
gl: Retirar

en: Edit details
gl: Editar os detalles

en: Import calendar file
gl: Importar un ficheiro de calendario

en: Export calendar to file
gl: Exportar o calendario a un ficheiro

en: Confirm
gl: Confirmar

en: All data included in this calendar will be deleted. Proceed with deletion?
gl: Todos os datos incluídos neste calendario eliminaranse. Quere proceder coa eliminación?All data included in this calendar will be deleted. Proceed with deletion?

en: Modify
gl: Modificar

en: Proceed
gl: Continuar

en: Open folder
gl: Abrir o cartafol

en: Repeat
gl: Repetir

en: Every:
gl: Cada:

en: year | years
gl[0]: ano
gl[1]: anos

en: month | months
gl[0]: mes
gl[1]: meses

en: week | weeks
gl[0]: semana
gl[1]: semanas

en: day | days
gl[0]: día
gl[1]: días

en: Stop After:
gl: Parar tras:

en: repeat | repeats
gl[0]: repetición
gl[1]: repeticións

en: Never stop
gl: Non parar nunca

en: New Reminder
gl: Nova lembranza

en: Time before start
gl: Tempo ata o comezo

en: Seconds:
gl: Segundos:

en: Minutes:
gl: Minutos:

en: Hours:
gl: Horas:

en: Days:
gl: Días:

en: No reminders yet
gl: Aínda non hai lembranzas.

en: About
gl: Sobre

en: About Calindori
gl: Sobre Calindori

en: About KDE
gl: Sobre KDE

en: Manage internal calendars
gl: Xestionar os calendarios internos.

en: Manage Internal Calendars
gl: Xestionar os calendarios internos

en: Manage external calendars
gl: Xestionar os calendarios externos.

en: Manage External Calendars
gl: Xestionar os calendarios externos

en: Initial duration (minutes)
gl: Duración inicial (en minutos)

en: Remind before event (minutes)
gl: Lembrar antes do evento (en minutos)

en: Add reminder to new events
gl: Engadir unha lembranza aos novos eventos

en: Due:
gl: Límite:

en: Due Date
gl: Data límite

en: Due Time
gl: Hora límite

en: All day:
gl: Todo o día:

en: No tasks scheduled for %1
gl: Non hai tarefas planificadas para %1

en: No tasks scheduled
gl: Non hai tarefas planificadas

en: Task %1 will be deleted
gl: Eliminarase a tarefa %1.

en: Previous week
gl: Semana anterior

en: Next week
gl: Seguinte semana

en: Current Week
gl: Semana actual

en: days before start
gl: días ata o comezo

en: seconds before start
gl: segundos ata o comezo

en: At start time
gl: Cando comece

en: 1 day before start | %1 days before start
gl[0]: 1 día antes do comezo
gl[1]: %1 días antes do comezo

en: 1 hour before start | %1 hours before start
gl[0]: 1 hora antes do inicio
gl[1]: %1 horas antes do inicio

en: 1 minute before start | %1 minutes before start
gl[0]: 1 minuto antes do inicio
gl[1]: %1 minutos antes do inicio

en: 1 second before start | %1 seconds before start
gl[0]: 1 segundo antes do comezo
gl[1]: %1 segundos antes do comezo

en: Event
gl: Evento

en: Task
gl: Tarefa

en: all-day
gl: Todo o día

en: No Due Date
gl: Sen data límite

en: A calendar with the same name already exists
gl: Xa existe un calendario co mesmo nome

[ctx: @title]
en: Calendar application
gl: Aplicación de calendario

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2022 The Calindori Team
gl: © 2018-2022 Equipo de Calindori

[ctx: @info:credit]
en: Developer
gl: Desenvolvemento.

en: Do not repeat
gl: Non repetir

en: Yearly
gl: Anualmente

en: Monthly
gl: Mensualmente

en: Weekly
gl: Semanalmente

en: Daily
gl: Diariamente

en: Every year | Every %1 years
gl[0]: Anualmente
gl[1]: Cada %1 anos

en: Every month | Every %1 months
gl[0]: Cada mes
gl[1]: Cada %1 meses

en: Every week | Every %1 weeks
gl[0]: Cada semana
gl[1]: Cada %1 semanas

en: Every day | Every %1 days
gl[0]: Cada día
gl[1]: Cada %1 días

en: Never
gl: Nunca

en: ; once | ; %1 times
gl[0]: ; unha vez
gl[1]: ; %1 veces
