calindori - en to ia translation catalogue (163 entries)

en: Accepted
ia: Acceptate

en: Declined
ia: Refusate

en: Delegated
ia: Delegate

en: Not responded yet
ia: Ancora non respondente

en: The url or file given does not contain valid calendar data
ia: Le url o le file date non contine valide datos de calendario

en: The url or file given does not contain any event or task
ia: Le url o le file date con contine ulle evento o carga

en: 1 event will be added | %1 events will be added
ia[0]: 1 evento essera addite
ia[1]: %1  eventos essera addite

en: 1 task will be added | %1 tasks will be added
ia[0]: 1 carga  essera addite
ia[1]: %1  cargas essera addite

en: %1 incidences will be added
ia: %1  incidentias essera addite

en: Import completed successfully
ia: Importation completate con successo

en: An error has occurred during import
ia: Unerror ha occurrite durante le importation

en: In case of all day events, start date and end date should be equal
ia: In caso de eventos de omne die, data de initio  e data de expiration deberea esser equal

en: End date time should be equal to or greater than the start date time
ia: Tempore de data de expiration deberea esser equal o maior que le tempore de data de initio

en: Daily events should not span multiple days
ia: Evenos quotidian non pote extender a dies multiple

en: In case of all day tasks, start date and due date should be equal
ia: In caso de cargas de omne die, data de initio  e data de expiration deberea esser equal

en: Due date time should be equal to or greater than the start date time
ia: Tempore de data de expiration deberea esser equal o maior que le tempore de data de initio

en: Cannot read calendar. Export failed.
ia: Non pote leger calendario Exportation falleva.

en: Cannot load calendar. Export failed.
ia: Non pote cargar calendario Exportation falleva.

en: Cannot save calendar file. Export failed.
ia: Non pote salveguardar le file de calendario. Exportation falleva.

en: Export completed successfully
ia: Exportation completate con successo

en: Calendar name contains invalid characters
ia: Nomine de calendario contine characteres invalide

en: Calendar already exists
ia: Calendario  ja existe

en: No contacts found
ia: Nulle contactos trovate

en: Add
ia: Adde

en: Cancel
ia: Cancella

en: Email:
ia: E-posta:

en: Status:
ia: Stato:

en: Role:
ia: Rolo:

en: Required
ia: Requirite

en: Non-participant
ia: Non-Participante

en: Chairperson
ia: Presidente

en: Attendee management is available only in external calendars that are synchronized online
ia: Gestion de participante es disponibile solmente in calendarios externe que es synchronisate online

en: Please set the calendar owner details in the application settings
ia: Pro favor fixale detalios de propretario de calendario in le preferentias de application

en: No attendees yet
ia: Ancora nulle participantes

en: Close
ia: Claude

en: New calendar
ia: Nove Calendario

en: Calendar:
ia: Calendario:

en: Owner
ia: Proprietario

en: Name:
ia: Nomine:

en: Save
ia: Salveguarda

en: Today
ia: Hodie

en: Previous
ia: Previe

en: Next
ia: Proxime

en: Tasks
ia: Cargas

en: Events
ia: Eventos

en: Calendar
ia: Calendario

en: Month View
ia: Vista de mense

en: Week View
ia: Vista de septimana

en: Day View
ia: Vista de die

en: Tasks List
ia: Lista de Cargas

en: Events List
ia: Lista de Eventos

en: Calendars
ia: Calendarios

en: Calendar %1 has been activated
ia: Calendario %1 ha essite actvate

en: Settings
ia: Preferentias

en: Previous day
ia: Previe die

en: Next day
ia: Proxime die

en: Create Event
ia: Crea  evento

en: Create Task
ia: Crea carga

en: Summary:
ia: Summario:

en: Start:
ia: Initia:

en: Start Date
ia: Data de initio

en: Start Time
ia: Tempore de initio

en: End:
ia: Termina:

en: End Date
ia: Data de fin

en: End Time
ia: Tempore de Fin

en: All day
ia: Tote die

en: Repeat:
ia: Repete:

en: Details
ia: Detalios

en: Reminders
ia: Mementos

en: Attendees
ia: Participantes

en: No events scheduled for %1
ia: Nulle eventos planificate per %1

en: No events scheduled
ia: Nulle eventos planificate

en: Delete
ia: Dele

en: Edit
ia: Modifica

en: Event %1 will be deleted
ia: Evento %1  essera delite

en: Canceled
ia: Cancellate

en: Confirmed
ia: Confirmate

en: Completed:
ia: Completate:

en: Show Completed
ia: Monstra Completate

en: Hide Completed
ia: Cela Completate

en: Nothing scheduled for %1
ia: Nihil planificate per %1

en: Nothing scheduled
ia: Nihil planificate

en: %1 will be deleted
ia: %1  essera delite

en: %1 task | %1 tasks
ia[0]: Carga
ia[1]: %1 Cargas

en: %1 event | %1 events
ia[0]: Evento
ia[1]: %1 Eventos

en: Create
ia: Crea

en: No external calendars found
ia: Necun calendarios externe trovate

en: No calendars found
ia: Necun calendarios trovate

en: Import an existing calendar file.
ia: Importa un file de calendario existente.

en: Add a new calendar.
ia: Adde un nove calendario

en: Modify
ia: Modifica

en: Activate
ia: Activa

en: Calendar must not be active when being deleted.
ia: Calendario non debe esser active quando es pro esser delite.

en: Edit details
ia: Edita detalios

en: Import calendar file
ia: Importa file de calendario

en: Export calendar to file
ia: Exporta calendario a file

en: Confirm
ia: Confirma

en: All data included in this calendar will be deleted. Proceed with deletion?
ia: Omne data in iste calendario essera delite. On procede con deletion?

en: Modify
ia: Modifica

en: Proceed
ia: Procede

en: Open folder
ia: Aperi dossier

en: Repeat
ia: Repete

en: Every:
ia: Cata:

en: year | years
ia[0]: anno
ia[1]: annos

en: month | months
ia[0]: mense
ia[1]: menses

en: week | weeks
ia[0]: septimana
ia[1]: septimanas

en: day | days
ia[0]: die
ia[1]: Hodie

en: Stop After:
ia: Stoppa postea:

en: repeat | repeats
ia[0]: repete
ia[1]: Repete

en: Never stop
ia: Jammais stoppa

en: New Reminder
ia: Nove memento

en: Time before start
ia: Tempore ante initio

en: Seconds:
ia: Secundas:

en: Minutes:
ia: Minutas:

en: Hours:
ia:  Horas:

en: Days:
ia: Dies:

en: No reminders yet
ia: Ancora necun memento

en: More Info:
ia: Plus Information:

en: About
ia: A proposito

en: Calendars:
ia: Calendarios:

en: Manage internal calendars
ia: Gere calendarios interne

en: Manage Internal Calendars
ia: Gere Calendarios interne

en: Manage external calendars
ia: Gere calendarios externe

en: Manage External Calendars
ia: Gere calendarios externe

en: Initial duration (minutes):
ia: Duration initial (minutas):

en: Remind before event (minutes):
ia: Memora ante evento (minutas):

en: Add reminder to new events:
ia: Adde memento a nove eventos:

en: Due:
ia: Perimite:

en: Due Date
ia: Data de expiration

en: Due Time
ia: Tempore perimite

en: All day:
ia: Tote die:

en: No tasks scheduled for %1
ia: Nulle cargas planificate per %1

en: No tasks scheduled
ia: Nulle cargas planificate

en: Task %1 will be deleted
ia: Carga %1  essera delite

en: Previous week
ia: Previe septimana

en: Current Week
ia: Septimana currente

en: Next week
ia: Septimana proxime

en: days before start
ia: dies ante initio

en: seconds before start
ia: secundas ante initio

en: At start time
ia: Al tempore de initio

en: 1 day before start | %1 days before start
ia[0]: 1 die ante initio
ia[1]: %1 dies ante initio

en: 1 hour before start | %1 hours before start
ia[0]: %1 horas ante initio
ia[1]: %1 horas ante initio

en: 1 minute before start | %1 minutes before start
ia[0]: %1 minutas ante initio
ia[1]: %1 minutas ante initio

en: 1 second before start | %1 seconds before start
ia[0]: 1 secunda ante initio
ia[1]: %1 secundas ante initio

en: Event
ia: Evento

en: Task
ia: Carga

en: all-day
ia: Tote die

en: No Due Date
ia: Nulle data de expiration

en: A calendar with the same name already exists
ia: Un calendario con le mesme nomine ja existe

[ctx: @title]
en: Calendar application
ia: Application de calendario

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2022 The Calindori Team
ia: (c) 2018-2022 Le Equipa de Calindori

[ctx: @info:credit]
en: Developer
ia: Disveloppator

en: Do not repeat
ia: Non repete

en: Yearly
ia: Cata anno

en: Monthly
ia: Cata mense

en: Weekly
ia: Cata septimana

en: Daily
ia: Cata die

en: Every year | Every %1 years
ia[0]: Cata anno
ia[1]: Cata %1 annos

en: Every month | Every %1 months
ia[0]: Cata mense
ia[1]: Omne %1 menses

en: Every week | Every %1 weeks
ia[0]: Cata septimana
ia[1]: Cata %1 septimanas

en: Every day | Every %1 days
ia[0]: Cata die
ia[1]: Cata %1dies

en: Never
ia: Jammais

en: ; once | ; %1 times
ia[0]: ; un vice
ia[1]: ; %1 vices
