calindori - en to ka translation catalogue (169 entries)

en: Accepted
ka: მიღებულია

en: Tentative
ka: სავარაუდო

en: Declined
ka: უარყოფილია

en: Delegated
ka: დელეგირებული

en: Not responded yet
ka: ჯერ პასუხის გარეშე

en: The url or file given does not contain valid calendar data
ka: მითითებული ბმული ან ფაილი სწორ კალენდარის მონაცემებს არ შეიცავს

en: The url or file given does not contain any event or task
ka: მითითებული ბმული ან ფაილი მოვლენას ან ამოცანას არ შეიცავს

en: 1 event will be added | %1 events will be added
ka[0]: დაემატება 1 მოვლენა
ka[1]: დაემატება %1 მოვლენა

en: 1 task will be added | %1 tasks will be added
ka[0]: დაემატება 1 ამოცანა
ka[1]: დაემატება %1 ამოცანა

en: %1 incidences will be added
ka: დაემატება %1 ინციდენტი

en: Import completed successfully
ka: შემოტანა წარმატებით დასრულდა

en: An error has occurred during import
ka: შეცდომა შემოტანისას

en: In case of all day events, start date and end date should be equal
ka: მთელდღიანი მოვლენების შემთხვევაში დაწყების და დასასრულის დროები ტოლი უნდა იყოს

en: End date time should be equal to or greater than the start date time
ka: დასრულებს თარიღი დასაწყისის თარიღზე მეტი ან ტოლი უნდა იყოს

en: Daily events should not span multiple days
ka: დღიური მოვლენები ბევრ დღეზე არ უნდა იყოს გაჭიმული

en: In case of all day tasks, start date and due date should be equal
ka: მთელდღიანი მოვლენების შემთხვევაში დაწყების და დასასრულის დროები ტოლი უნდა იყოს

en: Due date time should be equal to or greater than the start date time
ka: გადაცილების თარიღი დასაწყისის თარიღზე მეტი ან ტოლი უნდა იყოს

en: Cannot read calendar. Export failed.
ka: კალენდარის წაკითხვის შეცდომა. გატანა შეუძლებელია.

en: Cannot load calendar. Export failed.
ka: კალენდარის ჩატვირთვის შეცდომა. გატანა შეუძლებელია.

en: Cannot save calendar file. Export failed.
ka: კალენდრის ფაილის შენახვის შეცდომა. გატანა წარუმატებელია.

en: Export completed successfully
ka: გატანა წარმატებით დასრულდა

en: Calendar name contains invalid characters
ka: კალენდარის სახელი არასწორ სიმბოლოებს შეიცავს

en: Calendar already exists
ka: კალენდარი უკვე არსებობს

en: No contacts found
ka: კონტაქტები ვერ ვპოვე

en: Add
ka: დამატება

en: Cancel
ka: შეწყვეტა

en: Email:
ka: ელფოტა:

en: Status:
ka: მდგომარეობა:

en: Role:
ka: როლი:

en: Required
ka: საჭიროა

en: Optional
ka: არასავალდებულო

en: Non-participant
ka: არამონაწილე

en: Chairperson
ka: თავმჯდომარე

en: Attendee management is available only in external calendars that are synchronized online
ka: დამსწრეების მართვა მხოლოდ ონლაინ სინქრონიზებად გარე კალენდარებშია ხელმისაწვდომი

en: Please set the calendar owner details in the application settings
ka: დააყენეთ კალენდარის მფლობელის დეტალები აპლიკაციის პარამეტრებში

en: No attendees yet
ka: ჯერ დამსწრეების გარეშე

en: New calendar
ka: ახალი კალენდარი

en: Calendar:
ka: კალენდარი:

en: File:
ka: ფაილი:

en: Owner
ka: მფლობელი

en: Name:
ka: სახელი:

en: Save
ka: შენახვა

en: Previous
ka: წინა

en: Next
ka: შემდეგი

en: Today
ka: დღეს

en: Tasks
ka: ამოცანები

en: Events
ka: მოვლენები

en: Calendar
ka: კალენდარი

en: Month View
ka: თვის ხედი

en: Week View
ka: კვირის ხედი

en: Day View
ka: დღის ხედი

en: Tasks List
ka: ამოცანების სია

en: Events List
ka: მოვლენების სია

en: Calendars
ka: კალენდრები

en: Calendar %1 has been activated
ka: კალენდარი %1 გააქტიურებულია

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Previous day
ka: წინა დღე

en: Next day
ka: შემდეგი დღე

en: Create Event
ka: მოვლენის შექმნა

en: Create Task
ka: ამოცაის შექმნა

en: Summary:
ka: შეჯამება:

en: Start:
ka: დასაწყისი:

en: Start Date
ka: დაწყების თარიღი

en: Start Time
ka: დაწყების დრო

en: End:
ka: დასასრული:

en: End Date
ka: დასასრული თარიღი

en: End Time
ka: დასასრულის Დრო

en: All day
ka: მთელი დღე

en: Repeat:
ka: გამეორება:

en: Details
ka: დეტალები

en: Reminders
ka: შეხსენებები

en: Attendees
ka: დამსწრეები

en: No events scheduled for %1
ka: %1-სთვის მოვლენები დაგეგმილი არაა

en: No events scheduled
ka: დაგეგმილი მოვლენების გარეშე

en: Delete
ka: წაშლა

en: Edit
ka: ჩასწორება

en: Event %1 will be deleted
ka: მოვლენა %1 წაიშლება

en: Canceled
ka: გაუქმებულია

en: Confirmed
ka: დადასტურდა

en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: Description:
ka: აღწერა:

en: Completed:
ka: დასრულებულია:

en: Show Completed
ka: დასრულებულების ჩვენება

en: Hide Completed
ka: დასრულებულის დამალვა

en: Nothing scheduled for %1
ka: %1-სთვის არაფერი დაგეგმილი არაა

en: Nothing scheduled
ka: დაგეგმილი არაფერი არაა

en: %1 will be deleted
ka: %1 წაიშლება

en: %1 task | %1 tasks
ka[0]: %1 ამოცანა
ka[1]: %1 ამოცანა

en: %1 event | %1 events
ka[0]: %1 მოვლენა
ka[1]: %1 მოვლენა

en: Create
ka: შექმნა

en: No external calendars found
ka: გარე კალენდარები ვერ ვიპოვე

en: No calendars found
ka: კალენდარები ვერ ვიპოვე

en: Import an existing calendar file.
ka: არსებული კალენდარის ფაილის შემოტანა.

en: Add a new calendar.
ka: ახალი კალენდარის დამატება.

en: Modify %1
ka: %1-ის შეცვლა

en: Activate
ka: აქტივაცია

en: Calendar must not be active when being deleted.
ka: წაშლისას კალენდარი აქტიური უნდა იყოს.

en: Remove
ka: წაშლა

en: Edit details
ka: დეტალების ჩასწორება

en: Import calendar file
ka: კალენდარის ფაილის შემოტანა

en: Export calendar to file
ka: თქვენი კალენდრის ფაილში გატანა

en: Confirm
ka: დადასტურება

en: All data included in this calendar will be deleted. Proceed with deletion?
ka: ამ კალენდარში არსებული მონაცემები წაიშლება. გნებავთ, გააგრძელოთ?

en: Modify
ka: ჩასწორება

en: Proceed
ka: გაგრძელება

en: Open folder
ka: საქაღალდის გახსნა

en: Repeat
ka: გამეორება

en: Every:
ka: ყოველ:

en: year | years
ka[0]: წელი
ka[1]: წელი

en: month | months
ka[0]: თვე
ka[1]: თვე

en: week | weeks
ka[0]: კვირა
ka[1]: კვირა

en: day | days
ka[0]: დღე
ka[1]: დღე

en: Stop After:
ka: გაჩერება შემდეგ:

en: repeat | repeats
ka[0]: გამეორება
ka[1]: გამეორებები

en: Never stop
ka: არასდროს გაჩერდე

en: New Reminder
ka: ახალი შეხსენება

en: Time before start
ka: დრო დასაწყისამდე

en: Seconds:
ka: წამი:

en: Minutes:
ka: წუთი:

en: Hours:
ka: საათი:

en: Days:
ka: დღე:

en: No reminders yet
ka: შეხსენებების გარეშე

en: About
ka: შესახებ

en: About Calindori
ka: Calindori-ის შესახებ

en: About KDE
ka: KDE-ის შესახებ

en: Manage internal calendars
ka: შიდა კალენდარების მართვა

en: Manage Internal Calendars
ka: შიდა კალენდარების მართვა

en: Manage external calendars
ka: გარე კალენდარების მართვა

en: Manage External Calendars
ka: გარე კალენდარების მართვა

en: Initial duration (minutes)
ka: საწყისი ხანგრძლივობა (წუთებში)

en: Remind before event (minutes)
ka: შეხსენება მოვლენამდე (წუთებში)

en: Add reminder to new events
ka: ახალი მოვლენებისთვის შეხსენების დამატება

en: Due:
ka: თარიღამდე:

en: Due Date
ka: თარიღამდე

en: Due Time
ka: დრომდე

en: All day:
ka: მთელი დღე:

en: No tasks scheduled for %1
ka: %1-სთვის ამოცანები განრიგში არ გაქვთ

en: No tasks scheduled
ka: ამოცანების განრიგში არ გაქვთ

en: Task %1 will be deleted
ka: ამოცანა %1 წაიშლება

en: Previous week
ka: წინა კვირა

en: Next week
ka: შემდეგი კვირა

en: Current Week
ka: მიმდინარე კვირა

en: days before start
ka: დღე დაწყებამდე

en: seconds before start
ka: წამი დაწყებამდე

en: At start time
ka: დაწყების დროს

en: 1 day before start | %1 days before start
ka[0]: 1 დღე დაწყებამდე
ka[1]: %1 დღე დაწყებამდე

en: 1 hour before start | %1 hours before start
ka[0]: 1 საათი დაწყებამდე
ka[1]: %1 საათი დაწყებამდე

en: 1 minute before start | %1 minutes before start
ka[0]: 1 წუთი დაწყებამდე
ka[1]: %1 წუთი დაწყებამდე

en: 1 second before start | %1 seconds before start
ka[0]: 1 წამი დაწყებამდე
ka[1]: %1 წამი დაწყებამდე

en: Event
ka: მოვლენა

en: Task
ka: დავალება

en: all-day
ka: მთელი-დღე

en: No Due Date
ka: გადაცილებული თარიღის გარეშე

en: A calendar with the same name already exists
ka: კალენდარი ამ სახელით უკვე არსებობს

[ctx: @title]
en: Calendar application
ka: კალენდრის აპლიკაცია

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2022 The Calindori Team
ka: (c) 2018-2022 Calindori -ის გუნდი

[ctx: @info:credit]
en: Developer
ka: პროგრამისტი

[ctx: @info:credit]
en: Nicolas Fella
ka: ნიკოლას ფელა

en: Do not repeat
ka: არ გაიმეორო

en: Yearly
ka: წლიურად

en: Monthly
ka: თვეში ერთხელ

en: Weekly
ka: კვირაში ერთხელ

en: Daily
ka: დღიურად

en: Every year | Every %1 years
ka[0]: ყოველ %1 წელიწადში
ka[1]: ყოველ %1 წელიწადში

en: Every month | Every %1 months
ka[0]: ყოველ %1 თვეში
ka[1]: ყოველ %1 თვეში

en: Every week | Every %1 weeks
ka[0]: ყოველ %1 კვირაში
ka[1]: ყოველ %1 კვირაში

en: Every day | Every %1 days
ka[0]: ყოველ %1 დღეში
ka[1]: ყოველ %1 დღეში

en: Never
ka: არასდროს

en: ; once | ; %1 times
ka[0]: ; ერთხელ
ka[1]: ; %1 -ჯერ
