calindori - en to nn translation catalogue (159 entries)

en: Accepted
nn: Godteke

en: Tentative
nn: Førebels

en: Declined
nn: Avslått

en: Delegated
nn: Delegert

en: Not responded yet
nn: Inkje svar enno

en: The url or file given does not contain valid calendar data
nn: Adressa/fila inneheld ikkje gyldige kalenderdata

en: The url or file given does not contain any event or task
nn: Adressa/fila inneheld ikkje ei hending eller oppgåve

en: 1 event will be added | %1 events will be added
nn[0]: 1 hending vert lagd til
nn[1]: %1 hendingar vert lagde til

en: 1 task will be added | %1 tasks will be added
nn[0]: 1 oppgåve vert lagd til
nn[1]: %1 oppgåver vert lagde til

en: %1 incidences will be added
nn: %1 element vert lagde til

en: Import completed successfully
nn: Importeringa er no fullført

en: An error has occurred during import
nn: Det oppstod ein feil ved importeringa

en: In case of all day events, start date and end date should be equal
nn: For heildags­hendingar må start- og slutt­datoane vera like

en: End date time should be equal to or greater than the start date time
nn: Sluttdatoen må vera lik eller seinare enn startdatoen

en: Daily events should not span multiple days
nn: Heildagshendingar kan ikkje gå over fleire dagar

en: In case of all day tasks, start date and due date should be equal
nn: For heildags­oppgåver må start- og slutt­datoane vera like

en: Due date time should be equal to or greater than the start date time
nn: Forfallsdatoen må vera lik eller seinare enn startdatoen

en: Cannot read calendar. Export failed.
nn: Klarte ikkje lesa kalender. Eksporten var mislukka.

en: Cannot load calendar. Export failed.
nn: Klarte ikkje lasta kalender. Eksporten var mislukka.

en: Cannot save calendar file. Export failed.
nn: Klarte ikkje lagra kalender. Eksporten var mislukka.

en: Export completed successfully
nn: Eksporteringa er no fullført

en: Calendar name contains invalid characters
nn: Namnet på kalenderen inneheld ugyldige teikn

en: Calendar already exists
nn: Kalenderen finst frå før

en: No contacts found
nn: Fann ikkje nokon kontaktar

en: Add
nn: Legg til

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Email:
nn: E-postadresse:

en: Role:
nn: Rolle:

en: Required
nn: Påkravd

en: Optional
nn: Valfri

en: Non-participant
nn: Ikkje-deltakar

en: Chairperson
nn: Møteleiar

en: Attendee management is available only in external calendars that are synchronized online
nn: Handsaming av deltakarar er berre tilgjengeleg i eksterne kalendrar som vert synkroniserte over nettet

en: Please set the calendar owner details in the application settings
nn: Vel kalendereigar­innstillingane i programinnstillingane

en: No attendees yet
nn: Ingen deltakarar enno

en: Close
nn: Lukk

en: New calendar
nn: Ny kalender

en: Calendar:
nn: Kalender:

en: File:
nn: Fil:

en: Owner
nn: Eigar

en: Name:
nn: Namn:

en: Save
nn: Lagra

en: Today
nn: I dag

en: Previous
nn: Førre

en: Next
nn: Neste

en: Tasks
nn: Oppgåver

en: Events
nn: Hendingar

en: Calendar
nn: Kalender

en: Month View
nn: Månadsvising

en: Week View
nn: Vekevising

en: Day View
nn: Dagvising

en: Tasks List
nn: Oppgåveliste

en: Events List
nn: Hendingsliste

en: Calendars
nn: Kalendrar

en: Calendar %1 has been activated
nn: Kalenderen %1 er no slått på

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Previous day
nn: Førre dag

en: Next day
nn: Neste dag

en: Create Event
nn: Legg til arrangement

en: Create Task
nn: Legg til oppgåve

en: Summary:
nn: Samandrag:

en: Start Date
nn: Startdato

en: Start Time
nn: Start­klokkeslett

en: End:
nn: Slutt:

en: End Date
nn: Sluttdato

en: End Time
nn: Slut­klokkeslett

en: All day
nn: Heile dagen

en: Repeat:
nn: Gjenta:

en: Details
nn: Detaljar

en: Reminders
nn: Påminningar

en: Attendees
nn: Deltakarar

en: No events scheduled for %1
nn: Ingen planlagde hendingar %1

en: No events scheduled
nn: Ingen planlagde hendingar

en: Delete
nn: Slett

en: Edit
nn: Rediger

en: Event %1 will be deleted
nn: Hendinga %1 vert sletta

en: Canceled
nn: Avbroten

en: Confirmed
nn: Stadfesta

en: Location:
nn: Stad:

en: Description:
nn: Skildring:

en: Completed:
nn: Fullført:

en: Show Completed
nn: Vis fullførte

en: Hide Completed
nn: Gøym fullførte

en: Nothing scheduled for %1
nn: Ingenting planlagt %1

en: Nothing scheduled
nn: Ingenting planlagt

en: %1 will be deleted
nn: %1 vert sletta

en: %1 task | %1 tasks
nn[0]: %1 oppgåve
nn[1]: %1 oppgåver

en: %1 event | %1 events
nn[0]: %1 hending
nn[1]: %1 hendingar

en: AM
nn: a.m.

en: PM
nn: p.m.

en: Create
nn: Opprett

en: No external calendars found
nn: Fann ingen eksterne kalendrar

en: No calendars found
nn: Fann ingen kalendrar

en: Modify
nn: Rediger

en: Activate
nn: Ta i bruk

en: Remove
nn: Fjern

en: Edit details
nn: Rediger detaljar

en: Import calendar file
nn: Importer kalenderfil

en: Export calendar to file
nn: Eksporter kalender til fil

en: Confirm
nn: Stadfest

en: All data included in this calendar will be deleted. Proceed with deletion?
nn: Alt innhaldet i kalenderen vert sletta. Vil du halda fram med slettinga?

en: Modify
nn: Rediger

en: Proceed
nn: Hald fram

en: Open folder
nn: Opna mappe

en: Repeat
nn: Gjenta

en: Every:
nn: Kvar(t):

en: year | years
nn[0]: år
nn[1]: år

en: month | months
nn[0]: månad
nn[1]: månadar

en: week | weeks
nn[0]: veke
nn[1]: veker

en: day | days
nn[0]: dag
nn[1]: dagar

en: Stop After:
nn: Stopp etter:

en: repeat | repeats
nn[0]: gjentaking
nn[1]: gjentakingar

en: Never stop
nn: Stopp aldri

en: New Reminder
nn: Ny påminning

en: Time before start
nn: Tid før start

en: Seconds:
nn: Sekund:

en: Minutes:
nn: Minutt:

en: Hours:
nn: Timar:

en: Days:
nn: Dagar:

en: No reminders yet
nn: Ingen påminningar enno

en: More Info:
nn: Meir informasjon:

en: About
nn: Om

en: Calendars:
nn: Kalendrar:

en: Due:
nn: Forfallsdato:

en: Due Date
nn: Forfalls­dato

en: Due Time
nn: Forfalls­klokkeslett

en: All day:
nn: Heile dagen:

en: No tasks scheduled for %1
nn: Ingen planlagde oppgåver %1

en: No tasks scheduled
nn: Ingen planlagde oppgåver

en: Task %1 will be deleted
nn: Oppgåva %1 vert sletta

en: Previous week
nn: Førre veke

en: Current Week
nn: Denne veka

en: Next week
nn: Neste veke

en: days before start
nn: dagar før start

en: seconds before start
nn: sekund før start

en: At start time
nn: Ved starten

en: 1 day before start | %1 days before start
nn[0]: 1 dag før starten
nn[1]: %1 dagar før starten

en: 1 hour before start | %1 hours before start
nn[0]: 1 time før start
nn[1]: %1 timar før start

en: 1 minute before start | %1 minutes before start
nn[0]: 1 minutt før start
nn[1]: %1 minutt før start

en: 1 second before start | %1 seconds before start
nn[0]: 1 sekund før start
nn[1]: %1 sekund før start

en: Event
nn: Hending

en: Task
nn: Oppgåve

en: all-day
nn: heile dagen

en: No Due Date
nn: Ingen forfallsdato

en: A calendar with the same name already exists
nn: Det finst alt ein kalender med dette namnet

[ctx: @title]
en: Calendar application
nn: Kalender­program

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2022 The Calindori Team
nn: © 2018-2022 Calindori-gruppa

[ctx: @info:credit]
en: Developer
nn: Utviklar

en: Do not repeat
nn: Ikkje gjenta

en: Yearly
nn: Årleg

en: Monthly
nn: Månadleg

en: Weekly
nn: Vekentleg

en: Daily
nn: Dagleg

en: Every year | Every %1 years
nn[0]: Kvart år
nn[1]: Kvart %1. år

en: Every month | Every %1 months
nn[0]: Kvar månad
nn[1]: Kvart %1. månad

en: Every week | Every %1 weeks
nn[0]: Kvar veke
nn[1]: Kvar %1. veke

en: Every day | Every %1 days
nn[0]: Kvar dag
nn[1]: Kvar %1. dag

en: Never
nn: Aldri

en: ; once | ; %1 times
nn[0]: ; éin gong
nn[1]: ; %1 gongar
