calindori - en to tr translation catalogue (173 entries)

en: Accepted
tr: Kabul edildi

en: Tentative
tr: Beklemede

en: Declined
tr: Reddedildi

en: Delegated
tr: Aktarıldı

en: Not responded yet
tr: Henüz yanıtlanmadı

en: The url or file given does not contain valid calendar data
tr: Verilen dosyanın URL’si geçerli takvim verisi içermiyor

en: The url or file given does not contain any event or task
tr: Verilen URL veya dosya, bir etkinlik veya görev içermiyor

en: 1 event will be added | %1 events will be added
tr[0]: 1 etkinlik eklenecek
tr[1]: %1 etkinlik eklenecek

en: 1 task will be added | %1 tasks will be added
tr[0]: 1 görev eklenecek
tr[1]: %1 görev eklenecek

en: %1 incidences will be added
tr: %1 olay eklenecek

en: Import completed successfully
tr: İçe aktarma başarıyla tamamlandı

en: An error has occurred during import
tr: İçe aktarma sırasında bir hata oluştu

en: In case of all day events, start date and end date should be equal
tr: Tüm gün süren etkinliklerde, başlangıç ve sonlanma tarihleri eşit olmalıdır

en: End date time should be equal to or greater than the start date time
tr: Sonlanma tarihi/zamanı, başlangıç tarihine/zamanına eşit veya ondan daha büyük olmalıdır

en: Daily events should not span multiple days
tr: Günlük etkinlikler, birden çok güne yayılmamalıdır

en: In case of all day tasks, start date and due date should be equal
tr: Tüm gün süren etkinliklerde, başlangıç tarihi ve bitiş tarihi eşit olmalıdır

en: Due date time should be equal to or greater than the start date time
tr: Bitiş tarihi/zamanı, bitiş tarihine/zamanına eşit veya ondan daha büyük olmalıdır

en: Cannot read calendar. Export failed.
tr: Takvim okunamıyor. Dışa aktarma başarısız.

en: Cannot load calendar. Export failed.
tr: Takvim yüklenemiyor. Dışa aktarma başarısız.

en: Cannot save calendar file. Export failed.
tr: Tatvim dosyası kaydedilemiyor. Dışa aktarma başarısız.

en: Export completed successfully
tr: Dışa aktarma başarıyla tamamlandı

en: Calendar name contains invalid characters
tr: Takvim adı, geçersiz karakterler içeriyor

en: Calendar already exists
tr: Takvim halihazırda var

en: No contacts found
tr: Kişi bulunamadı

en: Add
tr: Ekle

en: Cancel
tr: İptal

en: Email:
tr: E-posta:

en: Status:
tr: Durum:

en: Role:
tr: Rol:

en: Required
tr: Gerekli

en: Optional
tr: İsteğe bağlı

en: Non-participant
tr: Katılımcı değil

en: Chairperson
tr: Başkan

en: Attendee management is available only in external calendars that are synchronized online
tr: Katılımcı yönetimi yalnızca çevrimiçi eşzamanlanan dış takvimlerde kullanılabilir

en: Please set the calendar owner details in the application settings
tr: Lütfen takvim sahibi ayrıntılarını uygulama ayarlarında ayarlayın

en: No attendees yet
tr: Henüz katılımcı yok

en: Close
tr: Kapat

en: New calendar
tr: Yeni takvim

en: Calendar:
tr: Takvim:

en: File:
tr: Dosya:

en: Owner
tr: Sahip

en: Name:
tr: Ad:

en: Save
tr: Kaydet

en: Today
tr: Bugün

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Tasks
tr: Görevler

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Calendar
tr: Takvim

en: Month View
tr: Ay Görünümü

en: Week View
tr: Hafta Görünümü

en: Day View
tr: Gün Görünümü

en: Tasks List
tr: Görevler Listesi

en: Events List
tr: Etkinlikler Listesi

en: Calendars
tr: Takvimler

en: Calendar %1 has been activated
tr: %1 takvimi etkinleştirildi

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Previous day
tr: Önceki gün

en: Next day
tr: Sonraki gün

en: Create Event
tr: Etkinlik Oluştur

en: Create Task
tr: Görev Oluştur

en: Summary:
tr: Özet:

en: Start:
tr: Başlangıç:

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: Start Time
tr: Başlangıç Zamanı

en: End:
tr: Son:

en: End Date
tr: Sonlanma Tarihi

en: End Time
tr: Sonlanma Zamanı

en: All day
tr: Tüm gün

en: Repeat:
tr: Yineleme:

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Reminders
tr: Anımsatıcılar

en: Attendees
tr: Katılımcılar

en: No events scheduled for %1
tr: %1 için bir etkinlik zamanlanmadı

en: No events scheduled
tr: Bir etkinlik zamanlanmadı

en: Delete
tr: Sil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Event %1 will be deleted
tr: %1 etkinliği silinecek

en: Canceled
tr: İptal edildi

en: Confirmed
tr: Onaylandı

en: Location:
tr: Konum:

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Completed:
tr: Tamamlandı:

en: Show Completed
tr: Tamamlananları Göster

en: Hide Completed
tr: Tamamlananları Gizle

en: Nothing scheduled for %1
tr: %1 için bir şey zamanlanmadı

en: Nothing scheduled
tr: Bir şey zamanlanmadı

en: %1 will be deleted
tr: %1 silinecek

en: %1 task | %1 tasks
tr[0]: %1 görev
tr[1]: %1 görev

en: %1 event | %1 events
tr[0]: %1 etkinlik
tr[1]: %1 etkinlik

en: AM
tr: ÖÖ

en: PM
tr: ÖS

en: Create
tr: Oluştur

en: No external calendars found
tr: Dış takvim bulunamadı

en: No calendars found
tr: Takvim bulunamadı

en: Import an existing calendar file.
tr: Var olan bir takvim dosyasını içe aktar.

en: Add a new calendar.
tr: Yeni bir takvim ekle.

en: Modify
tr: Değiştir

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Calendar must not be active when being deleted.
tr: Takvim, silinirken etkin olmamalıdır.

en: Remove
tr: Kaldır

en: Edit details
tr: Ayrıntıları düzenle

en: Import calendar file
tr: Takvim dosyasını içe aktar

en: Export calendar to file
tr: Takvimi dosyaya dışa aktar

en: Confirm
tr: Onayla

en: All data included in this calendar will be deleted. Proceed with deletion?
tr: Bu takvimde içerilen tüm veri silinecek. Silme sürdürülsün mü?

en: Modify
tr: Değiştir

en: Proceed
tr: Sürdür

en: Open folder
tr: Klasörü aç

en: Repeat
tr: Yinele

en: Every:
tr: Her:

en: year | years
tr[0]: yıl
tr[1]: yıl

en: month | months
tr[0]: ay
tr[1]: ay

en: week | weeks
tr[0]: hafta
tr[1]: hafta

en: day | days
tr[0]: gün
tr[1]: gün

en: Stop After:
tr: Şundan Sonra Durdur:

en: repeat | repeats
tr[0]: yineleme
tr[1]: yineleme

en: Never stop
tr: Hiçbir zaman durma

en: New Reminder
tr: Yeni Anımsatıcı

en: Time before start
tr: Başlama öncesi zaman

en: Seconds:
tr: Saniye:

en: Minutes:
tr: Dakika:

en: Hours:
tr: Saat:

en: Days:
tr: Günler:

en: OK
tr: Tamam

en: No reminders yet
tr: Henüz anımsatıcı yok

en: More Info:
tr: Daha Fazla Bilgi:

en: About
tr: Hakkında

en: Calendars:
tr: Takvimler:

en: Manage internal calendars
tr: İç takvimleri yönet

en: Manage Internal Calendars
tr: İç Takvimleri Yönet

en: Manage external calendars
tr: Dış takvimleri yönet

en: Manage External Calendars
tr: Dış Takvimleri Yönet

en: Initial duration (minutes):
tr: İlk süre (dakika):

en: Remind before event (minutes):
tr: Etkinlikten önce anımsat (dakika):

en: Add reminder to new events:
tr: Yeni etkinliklere anımsatıcı ekle:

en: Due:
tr: Bitiş:

en: Due Date
tr: Bitiş Tarihi

en: Due Time
tr: Bitiş Zamanı

en: All day:
tr: Tüm gün:

en: No tasks scheduled for %1
tr: %1 için zamanlanan görev yok

en: No tasks scheduled
tr: Zamanlanan görev yok

en: Task %1 will be deleted
tr: %1 görevi silinecek

en: Previous week
tr: Önceki hafta

en: Current Week
tr: Geçerli Hafta

en: Next week
tr: Sonraki hafta

en: days before start
tr: gün (başlangıçtan önce)

en: seconds before start
tr: saniye (başlangıçtan önce)

en: At start time
tr: Başlangıcında

en: 1 day before start | %1 days before start
tr[0]: başlamasına 1 gün var
tr[1]: başlamasına %1 gün var

en: 1 hour before start | %1 hours before start
tr[0]: başlamasına 1 gün var
tr[1]: başlamasına %1 saat var

en: 1 minute before start | %1 minutes before start
tr[0]: başlamasına 1 dakika var
tr[1]: başlamasına %1 dakika var

en: 1 second before start | %1 seconds before start
tr[0]: başlamasına 1 saniye var
tr[1]: başlamasına %1 saniye var

en: Event
tr: Etkinlik

en: Task
tr: Görev

en: all-day
tr: tüm gün

en: No Due Date
tr: Bitiş Tarihi Yok

en: A calendar with the same name already exists
tr: Aynı adlı bir takvim halihazırda var

en: Calindori
tr: Yapraklı Takvim

[ctx: @title]
en: Calendar application
tr: Takvim uygulaması

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2018-2022 The Calindori Team
tr: (c) 2018-2022 Yapraklı Takvim Takımı

[ctx: @info:credit]
en: Developer
tr: Geliştirici

en: Do not repeat
tr: Yineleme

en: Yearly
tr: Yıllık

en: Monthly
tr: Aylık

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Daily
tr: Günlük

en: Every year | Every %1 years
tr[0]: Her yıl
tr[1]: Her %1 yıl

en: Every month | Every %1 months
tr[0]: Her ay
tr[1]: Her %1 ay

en: Every week | Every %1 weeks
tr[0]: Her hafta
tr[1]: Her %1 hafta

en: Every day | Every %1 days
tr[0]: Her gün
tr[1]: Her %1 gün

en: Never
tr: Hiçbir Zaman

en: ; once | ; %1 times
tr[0]: ; bir kez
tr[1]: ; %1 kez
