calligra - en to ar translation catalogue (31 entries)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (Shapes)
en: Shapes
ar: أشكال

note: i18n: ectx: Menu (Shapes)
en: Shapes
ar: أشكال

note: i18n: tag category attribute name
en: Todo
ar: المهام

note: i18n: tag category attribute name
en: Progress
ar: التّقدّم

note: i18n: tag state attribute name
en: 0 %
ar: 0 ٪

note: i18n: tag state attribute name
en: 25 %
ar: 25 ٪

note: i18n: tag state attribute name
en: 50 %
ar: 50 ٪

note: i18n: tag state attribute name
en: 75 %
ar: 75 ٪

note: i18n: tag state attribute name
en: 100 %
ar: 100 ٪

en: States
ar: الحالات

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: State:
ar: الحالة:

en: State Shape
ar: حالة الشكل

en: A state shape
ar: حالة الشكل

en: State tool options
ar: خيارات أداة الحالة

en: State editing
ar: حالة التّحرير

en: Former maintainer
ar: المشرف السابق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Layout:
ar: التّخطيط:

en: Tool Bars
ar: أشرطة الأدوات

en: Tool Options
ar: خيارات الأداة

en: Column
ar: عمود

en: Dockers
ar: مراسي

en: Untitled %1
ar: غير معنون %1

en: Detailed View
ar: منظور مفصّل

en: Thumbnail View
ar: عَرض مصغّرات

en: View mode
ar: طريقة العرض

en: D&elete
ar: ا&حذف

[ctx: Duplicate selection]
en: &Duplicate
ar: &كرّر

en: Group Shapes
ar: تجميع الأشكال

en: Ungroup Shapes
ar: فك تجميع الأشكال

[ctx: (qtundo-format)]
en: Group shapes
ar: تجميع الأشكال

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ungroup shapes
ar: فك تجميع الأشكال
