PictureShape - en to ar translation catalogue (16 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change image
ar: غيّر الصورة

[ctx: (qtundo-format)]
en: Crop image
ar: قصّر الصورة

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAspect)
en: Keep proportions
ar: إبقاء النّسب

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left:
ar: اليسار:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right:
ar: اليمين:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bottomLabel)
en: Bottom:
ar: الأسفل:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLabel)
en: Top:
ar: الأعلى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, bnFill)
en: Reset
ar: صفّر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Color mode:
ar: نمط الألوان:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Crop
ar: اقتصّ

en: Image
ar: صورة

en: Standard
ar: قياسي

en: Greyscale
ar: التدرج الرمادي

en: Monochrome
ar: أُحاديِّ اللون

en: Watermark
ar: علامة مائيّة

en: Picture editing
ar: تحرير الصورة
