calligra - en to ar translation catalogue (24 entries)

en: Rename
ar: غيّر الاسم

en: Add
ar: أضف

en: Remove
ar: أزل

en: Enter Name:
ar: أدخل الاسم:

en: This document contains an external link to a remote document
    %1
ar: يحتوي هذا المستند على رابط خارجي لمستند بعيد
    %1

en: Confirmation Required
ar: التأكيد مطلوب

en: Download
ar: نزّل

en: Skip
ar: تخطّ

en: Spreadsheet
ar: ورقة عمل

en: Spreadsheet Shape
ar: شكل جدول البيانات

en: Import OpenDocument Spreadsheet File
ar: استورد ورقة عمل OpenDocument

en: Import
ar: استورد

en: Export OpenDocument Spreadsheet File
ar: صدّر ورقة عمل OpenDocument

en: Export
ar: صدّر

en: Sheets
ar: الأوراق

en: Sheet:
ar: الورقة:

en: Selected Sheet
ar: الورقة المحددة

en: View Options
ar: خيارات العرض

en: Table editing
ar: تحرير الجدول

en: Area is too large.
ar: المنطقة كبيرة جدا.

en: Hide Row
ar: اخف الصف

en: Height: %1 %2
ar: الارتفاع: %1 %2

en: Hide Column
ar: اخف العمود

en: Width: %1 %2
ar: العرض: %1 %2
