calligra - en to ar translation catalogue (12 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change video
ar: غيّر الفيديو

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnVideoFile)
en: Replace video...
ar: استبدل الفيديو...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnPlay)
en: Play Video
ar: شغّل الفيديو

en: Play
ar: شغّل

en: Pause
ar: ألبث

en: Stop
ar: أوقف

en: Unmute
ar: لا تكتم

en: Mute
ar: اكتم

en: Save as part of document
ar: احفظ كجزء من المستند

en: Video
ar: فيديو

en: Video, embedded or fullscreen
ar: فيديو، مضمن أو ملء الشاشة

en: Video handling
ar: التعامل مع الفيديو
