kspreadsolver - en to ar translation catalogue (11 entries)

en: Function Optimizer...
ar: محسّن الدالة...

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ar: أ&دوات

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Precision:
ar: الدقة:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum Iterations:
ar: أقصى تكرارات:

en: Function Optimizer
ar: محسّن الدالة

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Optimization
ar: تحسين

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, maximizeButton)
en: Maximize
ar: تكبير

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, minimizeButton)
en: Minimize
ar: تصغير

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, valueButton)
en: Value:
ar: القيمة:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Parameters:
ar: المعاملات:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function:
ar: الدالة:
