thesaurus_tool - en to bg translation catalogue (31 entries)

en: (No match)
bg: (Няма съвпадения)

en: &Search for:
bg: Т&ърсене за:

en: S&earch
bg: &Търсене

[ctx: @action:button Go back to the previous word in history]
en: Back
bg: Назад

[ctx: @action:button Go forward to the next word in history]
en: Forward
bg: Напред

en: Change Language...
bg: Избор на език...

en: &Thesaurus
bg: &Синонимен речник

en: Synonyms
bg: Синоними

en: More General Words
bg: Повече общи думи

en: More Specific Words
bg: Повече специфични думи

en: &Replace with:
bg: З&амяна с:

en: &Replace
bg: &Замяна

en: Replace Word
bg: Замяна на дума

en: Related Words - %1
bg: Свързани думи - %1

en: The thesaurus file '%1' was not found. Please use 'Change Language...' to select a thesaurus file.
bg: Файлът на синонимния речник "%1" не е намерен. Моля, използвайте бутона "Избор на език...", за да изберете друг файл.

en: <b>Error:</b> Failed to execute grep.
bg: <b>Грешка:</b> Грешка при изпълнение на командата grep.

en: Synonyms/Hypernyms - Ordered by Frequency
bg: Синоними/хиперними - разположени по честота

en: Synonyms - Ordered by Similarity of Meaning (verbs only)
bg: Синоними - разположени по смисъл (само глаголи)

en: Antonyms - Words with Opposite Meanings
bg: Антоними - думи с противоположни значение

en: Hyponyms - ... is a (kind of) %1
bg: Хипоними - са нещо като %1

en: Meronyms - %1 has a ...
bg: Мероними - %1 има...

en: Holonyms - ... has a %1
bg: Холоними - ...има %1

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Cause To (for some verbs only)
bg: Избор от (само за някои глаголи)

en: Verb Entailment (for some verbs only)
bg: Форми на глаголи (само за някои)

en: Familiarity & Polysemy Count
bg: Брой съвпадения и еднокоренни

en: Verb Frames (examples of use)
bg: Група глаголи (примери за използване)

en: List of Compound Words
bg: Списък на сложни думи

en: Overview of Senses
bg: Преглед на значенията

en: <b>Error:</b> Failed to execute WordNet program 'wn'. WordNet has to be installed on your computer if you want to use it, and 'wn' has to be in your PATH. You can get WordNet at <a href="http://wordnet.princeton.edu/">http://wordnet.princeton.edu/</a>. Note that WordNet only supports the English language.
bg: <b>Грешка:</b> Неуспешно изпълнение на програмата за WordNet "wn". Програмата WordNet може да бъде инсталирана на вашата система, ако искате да я ползвате. Може да изтеглите WordNet от <a href="http://wordnet.princeton.edu/">http://wordnet.princeton.edu/</a>. Имайте предвид, че WordNet поддържа само английски език.

en: No match for '%1'.
bg: Няма съвпадения за "%1".
