kofficefilters - en to bg translation catalogue (134 entries)

en: Page %1
bg: Страница %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pageLabel)
en: Page:
bg: Страница:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Size in Pixels
bg: Големина в пиксели

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Image width:
bg: Широчина на изображението:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Image height:
bg: Височина на изображението:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size in Units
bg: Големина в единици

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Resolution:
bg: Разделителна способност:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Unit:
bg: Единица:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Background Color
bg: Фонов цвят

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColor)
en: Color
bg: Цвят

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelOpacity)
en: Opacity
bg: Непрозрачност

en: Namespace "%1" not found
bg: Пространството от имена "%1" не е открито

en: Could not open the requested file %1
bg: Грешка при отваряне на поискания файл %1

en: Enter password
bg: Въведете парола

en: This document is encrypted, please enter the password to decrypt it:
bg: Документът е шифриран. Въведете парола за дешифрирането му:

en: Incorrect password, please enter the password to decrypt this document:
bg: Неправилна парола. Въведете парола за дешифриране на документа:

en: %1 (line %2, column %3)
bg: %1 (ред %2, знак %3)

en: %1 (%2, line %3, column %4)
bg: %1 (%2, ред %3, знак %4)

en: Element "%1" not found
bg: Елементът "%1" не е открит

en: Attribute "%1" not found
bg: Параметърът "%1" не е открит

en: Unexpected value "%1" of attribute "%2"
bg: Неочаквана стойност "%1" на атрибут "%2"

en: Unexpected second occurrence of "%1" element
bg: Неочаквано второ срещане на елемента "%1"

en: Expected closing of element "%1"
bg: Очаква се затваряне на елемента "%1"

en: None of expected elements found: %1
bg: Не е открит никой от очакваните елементи: %1

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2.
    Error message: %3
bg: Грешка при обработка на основния документ на ред %1, знак %2.
    Съобщение за грешка: %3

en: Could not write block
bg: Грешка при запис на блок

en: <SHEETNAME>
bg: <Име на лист>

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Recommended ( %1 )
bg: Препоръчително ( %1 )

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Locale ( %1 )
bg: Локално (%1)

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Other ( %1 )
bg: Друго ( %1 )

en: Cannot find encoding: %1
bg: Грешка при откриване на кодовата таблица: %1

en: CSV filter cannot open input file - please report.
bg: Филтърът за CSV не може да отвори входния файла. Моля, съобщете грешката.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, encodingPage)
en: Encoding
bg: Кодова таблица

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: E&ncoding:
bg: Ко&дова таблица:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupEndOfLine)
en: End of Line
bg: Край на ред

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineLF)
en: &UNIX style (recommended; line feed only)
bg: &UNIX (препоръчително, само LF)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineCRLF)
en: &Windows style (carriage return and line feed)
bg: &Windows (CR LF)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineCR)
en: &MacOS style (carriage return only)
bg: &MacOS (само CR)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Sheets
bg: Листове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Select sheets to export:
bg: Листове за изнасяне:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterLineBox)
en: Delimiter Line
bg: Разделителен ред

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, m_sheetDelimiter)
en: ********<SHEETNAME>********
bg: ********<Име на лист>********

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: <SHEETNAME> gets replaced by the name of the next sheet.
bg: Параметърът <Име на лист> се заменя с името на следващия лист.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_delimiterAboveAll)
en: Print delimiter line above every sheet
bg: Печат на разделителния ред преди всеки лист

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Cells
bg: Клетки

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, m_delimiterBox)
en: Delimiter
bg: Разделител

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
bg: Запетая

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
bg: Точка и запетая

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioTab)
en: Tabulator
bg: Табулация

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
bg: Интервал

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other:
bg: Друго:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_quotesLabel)
en: Quotes:
bg: Кавички:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_selectionOnly)
en: Export selection only
bg: Изнасяне само на избраното

en: File format is not supported.
bg: Неподдържан файлов формат.

en: Could not read from file.
bg: Грешка при четене от файл.

en: Export Sheet to HTML
bg: Изнасяне на лист в HTML

en: Recommended: UTF-8
bg: Препоръчително: UTF-8

en: Locale (%1)
bg: Локално (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: En&coding:
bg: Ко&дова таблица:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mEncodingBox)
en: With this option you can define the encoding of the HTML file. The recommended encoding (UTF8) is selected as default.
bg: Задаване на кодовата таблица на изходния HTML файл. Препоръчва се да използвате кодовата таблица UTF8, която е и избрана по подразбиране.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Sheet Selection
bg: Избор на лист

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mSelectAllButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mDeselectAllButton)
en: Click here to select all sheets in the list.
bg: Избиране на всички листа в списъка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAllButton)
en: Select &All
bg: &Избиране на всичко

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeselectAllButton)
en: Desele&ct All
bg: Раз&маркиране на всичко

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mSeparateFiles)
en: This option will make the HTML export filter generate a new page for each sheet. If you disable this option, all sheets are written on one page.
bg: Генериране на отделен файл за всеки лист. Ако отметката е изключена, всички листове ще бъдат записани в един файл (една страница HTML).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSeparateFiles)
en: Use &separate files for each table
bg: &Използване на отделен файл за всеки лист

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Style
bg: Стил

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDefaultButton)
en: Select this option to use the default fonts and colors for the HTML page.
bg: Използване на стандартния стил CSS (шрифтовете и цветовете по подразбиране) при експортиране във формат HTML.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDefaultButton)
en: Use &default style
bg: Използване на &стандартния стил

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCustomButton)
en: Select this option to specify a separate stylesheet for the HTML page. You can select or type on in the field below.
bg: Използване на външен стил CSS. В този случай трябва да зададете адреса на файл CSS.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCustomButton)
en: Use &external stylesheet:
bg: Използване на &външен стил:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, mCustomURL)
en: In this field you can enter an URL for your stylesheet. It is possible to point to a stylesheet on disk, or to somewhere on the Internet.
bg: Път и име на файл, който съдържа външния стил CSS. Може да зададете файл на локалния диск или адрес в Интернет.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Layout
bg: Подредба

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseBorders)
en: Use this option to enable or disable borders around the cells.
bg: Използване на рамки около клетките.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseBorders)
en: Use &borders
bg: Използване на &рамки около клетките

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPixelsBetweenCells)
en: Use this option to define how many pixels there should be between the cells. This effect is better visible if you check <b>Use borders</b> too.
bg: Разстоянието в пиксели между клетките. Ефектът е по-добър, ако се използва рамка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Pi&xels between cells:
bg: Разстоянието в пиксели &между клетките:

en: Latex Export Filter Configuration
bg: Настройки на филтъра за изнасяне в Latex

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget2)
en: Document
bg: Документ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Document Style
bg: Стил на документа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, latexStyleButton)
en: Latex style
bg: Стил на Latex

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, wordsStyleButton)
en: Words style
bg: Стил на Words

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Document Type
bg: Вид на документа

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: The document will be able to be compiled alone
bg: Документът ще може да се компилира самостоятелно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: Independent document
bg: Независим документ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, embededButton)
en: Do not generate either the latex header or the document environment
bg: Без генериране на заглавка на latex или на средата на документа.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, embededButton)
en: The document will be generated as a latex document which will have to be included in a main latex document. It will allow you to generate several little files for each chapter of your document.
bg: Документът ще бъде генериран като документ, който трябва да се включи в друг документ. По този начин ще може да генерирате отделни документи за всяка глава.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, embededButton)
en: Document to include
bg: Документ за включване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Document class:
bg: Клас на документа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Quality:
bg: Качество:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Final
bg: Окончателен

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Draft
bg: Чернова

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultFontSizeTextZone)
en: Default font size:
bg: Подразбиращ се размер на шрифта:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget3)
en: Pictures
bg: Изображения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Pictures directory:
bg: Директория за изображенията:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Language
bg: Език

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLanguageBtn)
en: Add
bg: Добавяне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rmLanguageBtn)
en: Remove
bg: Премахване

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Contents
bg: Съдържание

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Notes
bg: Бележки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton7)
en: Don't export
bg: Без изнасяне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton5)
en: Export notes in margin notes
bg: Изнасяне на бележките като странични

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton6)
en: Export notes in comments
bg: Изнасяне на бележките като коментари

en: Page
bg: Страница

en: The file seems to be corrupt. Skipping a table.
bg: Изглежда, че файлът е повреден. Пренебрегване на таблицата.

en: Skipping a table.
bg: Пренебрегване на таблицата.

en: This document was created with OpenOffice.org version '%1'. This filter was written for version 1.0. Reading this file could cause strange behavior, crashes or incorrect display of the data. Do you want to continue converting the document?
bg: Документът е създаден със OpenOffice.org версия "%1". За съжаление, филтърът може да обработва документи създадени със версия 1.0. При импортирането на файла може да се получат странни резултати. 
    Сигурни ли сте, че искате документът да бъда конвертиран въпреки това?

en: Unsupported document version
bg: Неподдържана версия на документа

en: QPRO filter cannot open input file - please report.
bg: Филтърът за QPRO не може да отвори входния файл. Моля, съобщете за грешката.

en: Unable to open password protected files.
    The password algorithm has not been published
bg: Защитените с пароли файлове не могат да се отварят. 
    Алгоритъмът на паролата не е публикуван

en: Unable to find part for type %1
bg: Не може да се открие приставка за вида %1

en: Declared number of shared strings too small (%1)
bg: Заявеният брой споделени низове е твърде малък (%1)

en: Declared number of font styles too small (%1)
bg: Заявеният брой шрифтове е твърде малък (%1)

en: Declared number of cell formats too small (%1)
bg: Заявеният брой формати на клетка е твърде малък (%1)

en: Declared number of fill styles too small (%1)
bg: Заявеният брой видове запълване е твърде малък (%1)

en: Expected integer or floating point number
bg: Очаква се цяло число или число с плаваща запетая

en: Slide layout "%1" not found
bg: Подредбата на кадри "%1" не е открита

en: Slide %1
bg: Кадър %1

en: Words's Plain Text Import Filter
bg: Филтър на Words за внасяне на текстов файл

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ImportDialogUI)
en: Plain Text Import Dialog
bg: Диалог за внасяне от обикновен текст

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupParagraph)
en: End of Paragraph
bg: Край на абзац

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphAsIs)
en: &As is: At the end of line
bg: К&рай на ред (краят на реда се явява и край на абзац)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphSentence)
en: &Sentence: If the end of line is the end of a sentence
bg: &Изречение (ако краят на реда е край на изречение)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphEmptyLine)
en: &Empty Line: If the line is empty
bg: &Празен ред (ако редът е празен)

en: Even Pages Header
bg: Горен колонтитул на четна страница

en: Odd Pages Header
bg: Горен колонтитул на нечетна страница

en: Even Pages Footer
bg: Долен колонтитул на четна страница

en: Odd Pages Footer
bg: Долен колонтитул на нечетна страница

en: First Page Header
bg: Горен колонтитул на първата страница

en: First Page Footer
bg: Долен колонтитул на първата страница

en: Table %1
bg: Таблица %1

en: The file cannot be loaded, as it seems not to be an RTF document.
bg: Файлът не може да бъде зареден, защото не е от тип RTF.

en: Words's RTF Import Filter
bg: Филтър на Words за внасяне на RTF

en: The file cannot be loaded.
bg: Файлът не може да бъде зареден.
