kpresenter - en to bg translation catalogue (338 entries)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
bg: &Вмъкване

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
bg: &Форматиране

note: i18n: ectx: Menu (page)
en: &Slide
bg: &Кадър

note: i18n: ectx: Menu (slideshow)
en: Sli&de Show
bg: &Прожекция

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape animation
bg: Създаване на форма с анимация

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete slide | Delete slides
bg[0]: Изтриване на кадър
bg[1]: Изтриване на кадри

en: Former maintainer
bg: Предишна поддръжка

en: Original author
bg: Първоначален автор

en: Unknown
bg: Непознато

en: Slide %1
bg: Кадър %1

en: End of presentation. Click to exit.
bg: Край на презентацията. Натиснете за изход.

en: Installation Error
bg: Грешка в инсталацията

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Pictures
bg: Вмъкване на изображения

en: Double click to add a title
bg: Натиснете два пъти за добавяне на заглавие

en: Double click to add an outline
bg: Натиснете два пъти за добавяне на очертание

en: Double click to add a text
bg: Натиснете два пъти за добавяне на текст

en: Double click to add notes
bg: Натиснете два пъти за добавяне на бележки

en: Double click to add a picture
bg: Натиснете два пъти за добавяне на изображение

en: Double click to add a chart
bg: Натиснете два пъти за добавяне на графика

en: Double click to add an object
bg: Натиснете два пъти за добавяне на обект

en: Pen Color
bg: Цвят на писалката

en: Pen Size
bg: Размер на писалката

en: Black
bg: Черен

en: White
bg: Бял

en: Green
bg: Зелен

en: Red
bg: Червен

en: Blue
bg: Син

en: Yellow
bg: Жълт

en: Next Slide
bg: Следващ кадър

en: Speaker Notes
bg: Бележки за представящия

en: Current Slide %1 of %2
bg: Текущ кадър %1 от %2

en: End of Slide Show
bg: Край на прожекцията

en: Animation
bg: Анимация

en: Shape
bg: Форма

en: &Move Here
bg: Пре&местване тук

en: &Copy Here
bg: &Копиране тук

en: C&ancel
bg: &Отказ

en: Normal
bg: Нормален

en: Show Master Slides
bg: Показване на основните кадри

en: Import Slideshow...
bg: Внасяне на прожекция...

en: Insert Slide
bg: Вмъкване на кадър

en: Insert a new slide after the current one
bg: Вмъкване на нов кадър след текущия

en: Copy Slide
bg: Копиране на кадър

en: Copy the current slide
bg: Копиране на текущия кадър

en: Delete Slide
bg: Изтриване на кадър

en: Delete the current slide
bg: Изтриване на текущия кадър

en: Master Slide...
bg: Основен кадър...

en: Previous Slide
bg: Предишен кадър

en: First Slide
bg: Първи кадър

en: Last Slide
bg: Последен кадър

en: Export as HTML...
bg: Изнасяне като HTML...

en: Create Appear Animation
bg: Анимация при появяване

en: Edit Custom Slide Shows...
bg: Редактиране на потребителски прожекции...

en: Start Presentation
bg: Начало на презентация

en: From Current Slide
bg: От текущия кадър

en: From First Slide
bg: От първия кадър

en: Show Status Bar
bg: Показване на лента за състояние

en: Hide Status Bar
bg: Скриване на лента за състояние

en: Shows or hides the status bar
bg: Показване и скриване лентата за състоянието

en: Configure Slide Show...
bg: Настройки на прожекцията...

en: Configure Presenter View...
bg: Настройки на изгледа за презентация...

en: Draw on the presentation...
bg: Рисуване върху презентацията...

en: Highlight the presentation...
bg: Открояване на презентацията...

en: Notes
bg: Бележки

en: Slides Sorter
bg: Подреждане на кадри

en: Slide Show:
bg: Прожекция:

en: Add a new custom slide show
bg: Добавяне на нова потребителска прожекция

en: Delete current custom slide show
bg: Изтриване на текущата потребителска прожекция

en: Add slides to current custom slide show
bg: Добавяне на кадри към текущата потребителска прожекция

en: Remove slides from current custom slide show
bg: Премахване на кадри към текущата потребителска прожекция

en: Duplicate Slide
bg: Дублиране на кадър

en: Start Slideshow
bg: Пускане на прожекция

en: Add a new slide
bg: Добавяне на нов кадър

en: Delete selected slides
bg: Изтриване на избраните кадри

en: Rename
bg: Преименуване

en: Cut
bg: Изрязване

en: Copy
bg: Копиране

en: Paste
bg: Поставяне

en: Slide Show %1
bg: Прожекция %1

en: All slides
bg: Всички кадри

en: Error
bg: Грешка

en: There cannot be two slideshows with the same name.
bg: Не може да има две прожекции с едно и също име.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Layout
bg: Задаване на подредба

en: No Effect
bg: Без ефект

en:  sec
bg:  сек

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WdgToolCrop)
en: Crop
bg: Изрязване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolWidth)
en: W&idth:
bg: &Широчина:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, boolWidth)
en: Will keep the width of the crop constant
bg: Широчината на отрязването ще бъде постоянна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolHeight)
en: &Height:
bg: &Височина:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, boolHeight)
en: Will keep the height of the crop constant
bg: Височината на отрязването ще бъде постоянна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolRatio)
en: R&atio:
bg: &Съотношение:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, boolRatio)
en: Will keep the ratio constant
bg: Съотношението ще бъдат постоянно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbType)
en: Layer
bg: Слой

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbType)
en: Image
bg: Изображение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bnCrop)
en: &Crop
bg: &Отрязване

[ctx: (qtundo-format)]
en: Edit Shape
bg: Редактиране на форма

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Multiple monitors
bg: Многомониторен режим

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Presentation monitor:
bg: Монитор за презентацията:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, presenterViewCheckBox)
en: Enable presenter view
bg: Включване на изглед за презентация

en: Monitor %1 (primary)
bg: Монитор %1 (основен)

en: Monitor %1
bg: Монитор %1

en: Configure Presenter View
bg: Настройки на изгледа за презентация

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KPrConfigureSlideShow)
en: Configure Slide Show
bg: Настройки на прожекцията

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slides
bg: Кадри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Presentation Slides:
bg: Кадри на презентацията:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editSlidesButton)
en: Edit Custom Slide Shows ...
bg: Редактиране на потребителски прожекции ...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KPrHtmlExport)
en: HTML Export
bg: Изнасяне в HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_slideslist)
en: Tick the slide should be exported :
bg: Отбележете кадрите за изнасяне:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_selectAll)
en: Select all
bg: Избор на всички

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_css)
en: Select template (.css) :
bg: Избор на шаблон (.css):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_deselectAll)
en: Deselect all
bg: Размаркиране на всичко

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlable_top)
en: Title
bg: Заглавие

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_preview)
en: Output preview
bg: Преглед на изхода

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushbuttonBrowseTemplate)
en: Browse
bg: Разглеждане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_author)
en: Author
bg: Автор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_Favorite)
en: Delete Favorite
bg: Изтриване от "любими"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_browser)
en: Open in browser
bg: Отваряне в браузър

en: Html Export
bg: Изнасяне в Html

en: Export
bg: Изнасяне

en: There is already a favorite file with this name
bg: Вече има избран за любим файл с такова име

en: Incorrect file, .zip only or corrupted zip
bg: Неправилен файл, само zip или повреден zip

en: Zip file need to contain style.css
bg: Файлът Zip трябва да съдържа style.css

en: Delete Template
bg: Изтриване на шаблон

en: You may not remove the templates provided with the application
bg: Не може да изтривате осигурените от програмата шаблони

en: Add Template
bg: Добавяне на шаблон

en: Are you sure you want to remove "%1"?
bg: Наистина ли искате да премахнете "%1"?

en: Confirm remove
bg: Потвърждение на премахването

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change sound action
bg: Промяна на звуковото действие

en: No sound
bg: Без звук

en: Import...
bg: Внасяне...

en: Bar
bg: Лента

en: From Left
bg: Отляво

en: From Top
bg: Отгоре

en: From Right
bg: Отдясно

en: From Bottom
bg: Отдолу

en: Unknown subtype
bg: Непознат подвид

en: Clock
bg: Часовник

en: From Twelve Clockwise
bg: От дванайсет часа по часовниковата стрелка

en: From Three Clockwise
bg: От три часа по часовниковата стрелка

en: From Six Clockwise
bg: От шест часа по часовниковата стрелка

en: From Nine Clockwise
bg: От девет часа по часовниковата стрелка

en: From Twelve Counterclockwise
bg: От дванайсет часа обратно на часовниковата стрелка

en: From Three Counterclockwise
bg: От три часа обратно на часовниковата стрелка

en: From Six Counterclockwise
bg: От шест часа обратно на часовниковата стрелка

en: From Nine Counterclockwise
bg: От девет часа обратно на часовниковата стрелка

en: Double Fan
bg: Двоен вентилатор

en: Fan Out Vertical
bg: Вентилатор навън вертикално

en: Fan Out Horizontal
bg: Вентилатор навън хоризонтално

en: Fan In Vertical
bg: Вентилатор навътре вертикално

en: Fan In Horizontal
bg: Вентилатор навътре хоризонтално

en: Fan In Vertical Reverse
bg: Вентилатор навътре вертикално обратно

en: Fan In Horizontal Reverse
bg: Вентилатор навътре хоризонтално обратно

en: Double Sweep
bg: Двойно помитане

en: Parallel Vertical
bg: Успоредно вертикално

en: Parallel Diagonal
bg: Успоредно диагонално

en: Opposite Vertical
bg: Срещуположно вертикално

en: Opposite Horizontal
bg: Срещуположно хоризонтално

en: Parallel Diagonal Top Left
bg: Успоредно диагонално горе вляво

en: Parallel Diagonal Bottom Left
bg: Успоредно диагонално долу вляво

en: Parallel Vertical Reverse
bg: Успоредно вертикално обратно

en: Parallel Diagonal Reverse
bg: Успоредно диагонално обратно

en: Opposite Vertical Reverse
bg: Срещуположно вертикално обратно

en: Opposite Horizontal Reverse
bg: Срещуположно хоризонтално обратно

en: Parallel Diagonal Top Left Reverse
bg: Успоредно диагонално горе вляво обратно

en: Parallel Diagonal Bottom Left Reverse
bg: Успоредно диагонално долу вляво обратно

en: Fan
bg: Вентилатор

en: Center Right
bg: Централно надясно

en: Center Top
bg: Централно нагоре

en: Center Left
bg: Централно наляво

en: Center Bottom
bg: Централно надолу

en: Fan Out Top
bg: Вентилатор навън нагоре

en: Fan Out Right
bg: Вентилатор навън надясно

en: Fan Out Bottom
bg: Вентилатор навън надолу

en: Fan Out Left
bg: Вентилатор навън наляво

en: Fan In Top
bg: Вентилатор навътре нагоре

en: Fan In Right
bg: Вентилатор навътре надясно

en: Fan In Bottom
bg: Вентилатор навътре надолу

en: Fan In Left
bg: Вентилатор навътре наляво

en: Pin Wheel
bg: Въртележка

en: Two Blades Vertical Clockwise
bg: Две остриета вертикално по часовниковата стрелка

en: Two Blades Horizontal Clockwise
bg: Две остриета хоризонтално по часовниковата стрелка

en: Four Blades Horizontal Clockwise
bg: Четири остриета хоризонтално по часовниковата стрелка

en: Two Blades Vertical Counterclockwise
bg: Две остриета вертикално обратно на часовниковата стрелка

en: Two Blades Horizontal Counterclockwise
bg: Две остриета хоризонтално обратно на часовниковата стрелка

en: Four Blades Horizontal Counterclockwise
bg: Четири остриета хоризонтално обратно на часовниковата стрелка

en: Saloon Door
bg: Летяща врата на бар

en: To Top
bg: Нагоре

en: To Left
bg: Наляво

en: To Bottom
bg: Надолу

en: To Right
bg: Надясно

en: Single Sweep
bg: Единично помитане

en: Clockwise Top
bg: По часовниковата стрелка горе

en: Clockwise Right
bg: По часовниковата стрелка вдясно

en: Clockwise Bottom
bg: По часовниковата стрелка долу

en: Clockwise Left
bg: По часовниковата стрелка вляво

en: Clockwise Top Left
bg: По часовниковата стрелка горе вляво

en: Counterclockwise Bottom Left
bg: Обратно на часовниковата стрелка долу вляво

en: Clockwise Bottom Right
bg: По часовниковата стрелка долу вдясно

en: Counterclockwise Top Right
bg: Обратно на часовниковата стрелка горе вдясно

en: Counterclockwise Top
bg: Обратно на часовниковата стрелка горе

en: Counterclockwise Right
bg: Обратно на часовниковата стрелка вдясно

en: Counterclockwise Bottom
bg: Обратно на часовниковата стрелка долу

en: Counterclockwise Left
bg: Обратно на часовниковата стрелка вляво

en: Counterclockwise Top Left
bg: Обратно на часовниковата стрелка горе вляво

en: Clockwise Bottom Left
bg: По часовниковата стрелка долу вляво

en: Counterclockwise Bottom Right
bg: Обратно на часовниковата стрелка долу вдясно

en: Clockwise Top Right
bg: По часовниковата стрелка горе вдясно

en: Windshield
bg: Автомобилно стъкло

en: Right
bg: Надясно

en: Up
bg: Нагоре

en: Vertical
bg: Вертикално

en: Horizontal
bg: Хоризонтално

en: Right Reverse
bg: Надясно обратно

en: Up Reverse
bg: Нагоре обратно

en: Vertical Reverse
bg: Вертикално обратно

en: Horizontal Reverse
bg: Хоризонтално обратно

en: Barn Door
bg: Врата на хамбар

en: Diagonal Bottom Left
bg: Диагонално долу вляво

en: Diagonal Bottom Left Reverse
bg: Диагонално долу вляво обратно

en: Diagonal Top Left
bg: Диагонално горе вляво

en: Diagonal Top Left Reverse
bg: Диагонално горе вляво обратно

en: Vertical Reversed
bg: Вертикално обратно

en: Horizontal Reversed
bg: Хоризонтално обратно

en: Box
bg: Кутия

en: From Top Left
bg: От горе вляво

en: From Top Right
bg: От горе вдясно

en: From Bottom Left
bg: От долу вляво

en: From Bottom Right
bg: От долу вдясно

en: Diagonal
bg: Диагонал

en: Four Box
bg: Четири кутии

en: Corners In
bg: Ъглите навътре

en: Corners In Reverse
bg: Ъглите навътре обратно

en: Corners Out
bg: Ъглите навън

en: Corners Out Reverse
bg: Ъглите навън обратно

en: Misc Diagonal
bg: Разни диагонали

en: Double Barn Door
bg: Двойна врата на хамбар

en: Double Diamond
bg: Двоен диамант

en: Zig Zag
bg: Зиг-заг

en: Fade
bg: Избледняване

en: Crossfade
bg: Кръстосано избледняване

en: Fade over Color
bg: Избледняване към цвят

en: ArrowHead
bg: Връх на стрела

en: Down
bg: Надолу

en: Down Reverse
bg: Надолу обратно

en: Left
bg: Наляво

en: Left Reverse
bg: Наляво обратно

en: Ellipse
bg: Елипса

en: Circle
bg: Кръг

en: Circle Reverse
bg: Кръг обратно

en: Eye
bg: Око

en: Hexagon
bg: Шестоъгълник

en: Iris
bg: Ирис

en: Rectangular
bg: Правоъгълно

en: Rectangular Reverse
bg: Правоъгълно обратно

en: Diamond
bg: Диамант

en: Diamond Reverse
bg: Диамант обратно

en: Misc
bg: Разни

en: Heart
bg: Сърце

en: Heart Reverse
bg: Сърце обратно

en: Keyhole
bg: Ключалка

en: Keyhole Reverse
bg: Ключалка обратно

en: Pentagon
bg: Петоъгълник

en: RoundRect
bg: Закръглен правоъгълник

en: Star
bg: Звезда

en: Four Point Star
bg: Четирилъчна звезда

en: Four Point Star Reverse
bg: Четирилъчна звезда обратно

en: Five Point Star
bg: Петолъчка

en: Five Point Star Reverse
bg: Петолъчка обратно

en: Six Point Star
bg: Шестлъчна звезда

en: Six Point Star Reverse
bg: Шестлъчна звезда обратно

en: Triangle
bg: Триъгълник

en: Two Box Top In
bg: Две кутии отгоре навътре

en: Two Box Bottom In
bg: Две кутии отдолу навътре

en: Two Box Left In
bg: Две кутии отляво навътре

en: Two Box Right In
bg: Две кутии отдясно навътре

en: Four Box Vertical In
bg: Четири кутии вертикално навътре

en: Four Box Horizontal In
bg: Четири кутии хоризонтално навътре

en: Two Box Top Out
bg: Две кутии отгоре навън

en: Two Box Bottom Out
bg: Две кутии отдолу навън

en: Two Box Left Out
bg: Две кутии отляво навън

en: Two Box Right Out
bg: Две кутии отдясно навън

en: Four Box Vertical Out
bg: Четири кутии вертикално навън

en: Four Box Horizontal Out
bg: Четири кутии хоризонтално навън

en: Parallel Snakes
bg: Успоредни змии

en: Vertical Top Same In
bg: Вертикално отгоре еднопосочно навътре

en: Vertical Top Same Out
bg: Вертикално отгоре еднопосочно навън

en: Vertical Bottom Same In
bg: Вертикално отдолу еднопосочно навътре

en: Vertical Bottom Same Out
bg: Вертикално отдолу еднопосочно навън

en: Vertical Top Left Opposite In
bg: Вертикално отгоре отляво срещуположно навътре

en: Vertical Top Left Opposite Out
bg: Вертикално отгоре отляво срещуположно навън

en: Vertical Bottom Left Opposite In
bg: Вертикално отдолу отляво срещуположно навътре

en: Vertical Bottom Left Opposite Out
bg: Вертикално отдолу отляво срещуположно навън

en: Horizontal Left Same In
bg: Хоризонтално отляво еднопосочно навътре

en: Horizontal Left Same Out
bg: Хоризонтално отляво еднопосочно навън

en: Horizontal Right Same In
bg: Хоризонтално отдясно еднопосочно навътре

en: Horizontal Right Same Out
bg: Хоризонтално отдясно еднопосочно навън

en: Horizontal Top Left Opposite In
bg: Хоризонтално отгоре отляво срещуположно навътре

en: Horizontal Top Left Opposite Out
bg: Хоризонтално отгоре отляво срещуположно навън

en: Horizontal Top Right Opposite In
bg: Хоризонтално отгоре отдясно срещуположно навътре

en: Horizontal Top Right Opposite Out
bg: Хоризонтално отгоре отдясно срещуположно навън

en: Diagonal Bottom Left Opposite In
bg: Диагонално отдолу отляво срещуположно навътре

en: Diagonal Bottom Left Opposite Out
bg: Диагонално отдолу отляво срещуположно навън

en: Diagonal Top Left Opposite In
bg: Диагонално отгоре отляво срещуположно навътре

en: Diagonal Top Left Opposite Out
bg: Диагонално отгоре отляво срещуположно навън

en: Snake
bg: Змия

en: Spiral
bg: Спирала

en: Clockwise Top Left In
bg: По часовниковата стрелка горе вляво навътре

en: Clockwise Top Left Out
bg: По часовниковата стрелка горе вляво навън

en: Clockwise Top Right In
bg: По часовниковата стрелка горе вдясно навътре

en: Clockwise Top Right Out
bg: По часовниковата стрелка горе вдясно навън

en: Clockwise Bottom Left In
bg: По часовниковата стрелка долу вляво навътре

en: Clockwise Bottom Left Out
bg: По часовниковата стрелка долу вляво навън

en: Clockwise Bottom Right In
bg: По часовниковата стрелка долу вдясно навътре

en: Clockwise Bottom Right Out
bg: По часовниковата стрелка долу вдясно навън

en: Counterclockwise Top Left In
bg: Обратно на часовниковата стрелка горе вляво навътре

en: Counterclockwise Top Left Out
bg: Обратно на часовниковата стрелка горе вляво навън

en: Counterclockwise Top Right In
bg: Обратно на часовниковата стрелка горе вдясно навътре

en: Counterclockwise Top Right Out
bg: Обратно на часовниковата стрелка горе вдясно навън

en: Counterclockwise Bottom Left In
bg: Обратно на часовниковата стрелка долу вляво навътре

en: Counterclockwise Bottom Left Out
bg: Обратно на часовниковата стрелка долу вляво навън

en: Counterclockwise Bottom Right In
bg: Обратно на часовниковата стрелка долу вдясно навътре

en: Counterclockwise Bottom Right Out
bg: Обратно на часовниковата стрелка долу вдясно навън

en: Waterfall
bg: Водопад

en: Top Left Vertical
bg: Горе вляво вертикално

en: Top Left Horizontal
bg: Горе вляво хоризонтално

en: Top Right Vertical
bg: Горе вдясно вертикално

en: Top Right Horizontal
bg: Горпе вдясно хоризонтално

en: Bottom Left Vertical
bg: Долу вляво вертикално

en: Bottom Left Horizontal
bg: Долу вляво хоризонтално

en: Bottom Right Vertical
bg: Долу вдясно вертикално

en: Bottom Right Horizontal
bg: Долу вдясно хоризонтално

en: Slide
bg: Приплъзване

en: Space Rotation
bg: Пространствено въртене

en: Header
bg: Горен колонтитул

en: Footer
bg: Долен колонтитул
