kword - en to bg translation catalogue (205 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: Menu (view) i18n: ectx: Menu (view_displaymodes)
en: &Display Mode
bg: &Режим на показване

note: i18n: ectx: Menu (semantic)
en: Semantics
bg: Семантика

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: S&tyles
bg: &Стилове

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

note: i18n: ectx: Menu (SpellCheck)
en: Spellcheck
bg: Проверка на правопис

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
bg: Редактиране

note: i18n: ectx: Menu (check_spell_list)
en: Spell Check Result
bg: Резултат от проверка на правопис

note: i18n: ectx: Menu (variable_list)
en: Change Variable To
bg: Промяна променливата на

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
bg: &Инструменти

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Style
bg: Стил на страницата

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Page Style
bg: Вмъкване стил на страница

[ctx: (qtundo-format)]
en: Page Properties
bg: Настройка на страница

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape
bg: Създаване на форма

en: Character
bg: Знак

en: Row
bg: Ред

en: Left page border
bg: Лява граница на страница

en: Right page border
bg: Дясна граница на страница

en: Right paragraph border
bg: Дясна граница на абзац

en: Left paragraph border
bg: Лява граница на абзац

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVert)
en: Vertical Positioning
bg: Вертикално разположение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rVOffset) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rHOffset)
en: Offset
bg: Отместване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lVOffset) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lHOffset)
en: from:
bg: от:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHoriz)
en: Horizontal Positioning
bg: Хоризонтално разположение

en: Configure
bg: Настройки

en: Misc
bg: Разни

en: Grid
bg: Мрежа

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
bg: Документ

en: Document Settings
bg: Настройки на документ

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
bg: Автор

en: Author
bg: Автор

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CreateBookmark)
en: Create New Bookmark
bg: Създаване на нова отметка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lExplain)
en: Bookmarks allow you to jump between parts of your document.
    Please provide the name of your bookmark.
bg: Отметките ви позволяват да прескачате между части от документа.
    Моля, задайте име на отметката.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lName)
en: Name:
bg: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnsLabel)
en: Columns:
bg: Колони:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spacingLabel)
en: Column spacing:
bg: Отстояние на колоните:

en: frameset
bg: набор от рамки

en: No framesets in document
bg: Няма набори от рамки в документа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name of frameset:
bg: Име на набор рамки:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newRadio)
en: Create a new frameset:
bg: Създаване на нов набор рамки:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, existingRadio)
en: Select existing frameset to connect to:
bg: Съществуващ набор, към който да се свърже:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, framesList)
en: Frameset Name
bg: Име на набор рамки

en: Smart Positioning
bg: Умно разположение

en: Text Run Around
bg: Заобикалящ текст

en: Connect Text Frames
bg: Свързване на текстови рамки

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAnchor)
en: Anchor to...
bg: Закотвяне към...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorPage)
en: &Page
bg: &Страница

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorParagraph)
en: Para&graph
bg: &Абзац

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorToCharacter)
en: &To Character
bg: К&ъм знак

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorAsCharacter)
en: &As Character
bg: К&ато знак

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHAlign)
en: Horizontal Alignment
bg: Хоризонтално подравняване

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAlign)
en: Vertical Alignment
bg: Вертикално подравняване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, runThrough)
en: Run through this shape
bg: Ще преминава през формата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRunaround)
en: Skip below this shape
bg: Ще се пренася под формата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left)
en: Run on left side of this shape
bg: Ще преминава отляво на формата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right)
en: Run on right side of this shape
bg: Ще преминава отдясно на формата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, longest)
en: Run on longest side of this shape
bg: Ще преминава откъм дългата страна на формата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, both)
en: Run on both sides of this shape
bg: Ще преминава двустранно на формата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, enough)
en: Run on sides that are wider than:
bg: Ще преминава откъм страната, по-дълга от:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Distance Between Shape and Text:
bg: Разстояние между форма и текст:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, columnsTab)
en: Columns
bg: Колони

en: Style
bg: Стил

en: Clone
bg: Копиране

en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Page Style
bg: Промяна стила на страницата

en: Add a new page style with the name:
bg: Добавяне на нов стил на страница с име:

en: Clone Page Style
bg: Копиране стила на страницата

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Text elsewhere will:
bg: Текстът наоколо:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
bg: &Преименуване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
bg: &Изтриване

en: Rename Bookmark
bg: Преименуване на отметка

en: Please provide a new name for the bookmark
bg: Задайте ново име на отметката

en: A bookmark with the name "%1" already exists.
bg: Вече съществува отметка с име "%1".

en: Select Bookmark
bg: Избор на отметка

en: Geometry
bg: Геометрия

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, sizeTab)
en: Page Size && Margins
bg: Размер на страница и полета

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create
bg: Създаване

en: Statistics
bg: Статистика

en: Words:
bg: Думи:

en: Sentences:
bg: Изречения:

en: Syllables:
bg: Срички:

en: Lines:
bg: Редове:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_words)
en: Words
bg: Думи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_sentences)
en: Sentences
bg: Изречения

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_syllables)
en: Syllables
bg: Срички

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_lines)
en: Lines
bg: Редове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_charspace)
en: Characters With Spaces
bg: Знаци (вкл. интервалите)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_charnospace)
en: Characters without spaces
bg: Знаци (без интервалите)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_east)
en: East Asian characters
bg: Източноазиатски символи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_flesch)
en: Flesch Reading Ease
bg: Флеш алгоритъм

[ctx: Style name]
en: Standard
bg: Стандартно

[ctx: Style name]
en: Head 1
bg: Заглавие 1

[ctx: Style name]
en: Head 2
bg: Заглавие 2

[ctx: Style name]
en: Head 3
bg: Заглавие 3

[ctx: Style name]
en: Enumerated List
bg: Номериран списък

[ctx: Style name]
en: Alphabetical List
bg: Азбучен списък

[ctx: Style name]
en: Bullet List
bg: Списък с точки

[ctx: Style name]
en: Contents Title
bg: Заглавие на съдържание

[ctx: Style name]
en: Contents Head 1
bg: Заглавие в съдържание 1

[ctx: Style name]
en: Contents Head 2
bg: Заглавие в съдържание 2

[ctx: Style name]
en: Contents Head 3
bg: Заглавие в съдържание 3

[ctx: Style name]
en: Document Title
bg: Име на документ

[ctx: Style name]
en: Header
bg: Горен колонтитул

[ctx: Style name]
en: Footer
bg: Долен колонтитул

[ctx: Style name]
en: Plain
bg: Обикновен текст

[ctx: Style name]
en: Borders 1
bg: Граници 1

[ctx: Style name]
en: Borders 2
bg: Граници 2

[ctx: Style name]
en: Borders 3
bg: Граници 3

[ctx: Style name]
en: Row
bg: Ред

[ctx: Style name]
en: Column
bg: Колона

[ctx: Style name]
en: Light Gray
bg: Светло сиво

[ctx: Style name]
en: Dark Gray
bg: Тъмно сиво

[ctx: Style name]
en: Black
bg: Черно

[ctx: Style name]
en: Light Blue
bg: Светло синьо

[ctx: Style name]
en: Dark Blue
bg: Тъмно синьо

[ctx: Style name]
en: Red
bg: Червено

[ctx: Style name]
en: Yellow
bg: Жълто

[ctx: Style name]
en: Colorful
bg: Цветно

[ctx: Style name]
en: Bluish
bg: Синкаво

[ctx: Style name]
en: Simple 1
bg: Обикновен 1

[ctx: Style name]
en: Simple 2
bg: Обикновен 2

[ctx: Style name]
en: Simple 3
bg: Обикновен 3

[ctx: Style name]
en: Header 1
bg: Горен колонтитул 1

[ctx: Style name]
en: Header 2
bg: Горен колонтитул 2

[ctx: Style name]
en: Header 3
bg: Горен колонтитул 3

[ctx: Style name]
en: Header 4
bg: Горен колонтитул 4

[ctx: Style name]
en: Columns 1
bg: Колони 1

[ctx: Style name]
en: Columns 2
bg: Колони 2

[ctx: Style name]
en: Grid 1
bg: Мрежа 1

[ctx: Style name]
en: Grid 2
bg: Мрежа 2

[ctx: Style name]
en: Grid 3
bg: Мрежа 3

[ctx: Style name]
en: Gray Heading
bg: Сиво заглавие

[ctx: Style name]
en: Blue Heading
bg: Синьо заглавие

[ctx: Style name]
en: Blue Traditional
bg: Традиционно синьо

[ctx: Style name]
en: Gray Traditional
bg: Традиционно сиво

[ctx: Style name]
en: Blue Top and Bottom
bg: Синя горна и долна част

[ctx: Style name]
en: Gray Top and Bottom
bg: Сива горна и долна част

en: Word processor
bg: Текстообработваща програма

en: Co maintainer
bg: Поддръжка

en: Everything
bg: Всичко

en: Formatting stuff
bg: Неща за форматиране

en: Filter
bg: Филтър

en: Layout and Painting
bg: Подредба и печат

en: Foot and endnotes
bg: Бележки под линия и в края

en: Bibliography
bg: Библиография

en: Style Manager
bg: Управление на стилове

en: ODF Support
bg: Поддръжа на ODF

en: Page break icon
bg: Икона за прекъсване на страница

en: Copy
bg: Копиране

en: Standard
bg: Стандартно

en: Document Title
bg: Заглавие на документ

en: Head 1
bg: Заглавие 1

en: Head 2
bg: Заглавие 2

en: Head 3
bg: Заглавие 3

en: Bullet List
bg: Списък с точки

en: Tools
bg: Инструменти

en: Invalid OASIS OpenDocument file. No office:body tag found.
bg: Невалиден файл OASIS OpenDocument. Не е открит етикет office:body.

en: Invalid OASIS OpenDocument file. No tag found inside office:body.
bg: Невалиден файл OASIS OpenDocument. Не е открит етикет в office:body.

en: This is not a word processing document, but %1. Please try opening it with the appropriate application.
bg: Това не е текстов документ, а %1. Моля, опитайте се да го отворите с подходящата програма.

en: Can not find needed text component, Words will quit now
bg: Не е намерен необходим текстов компонент. Програмата Words спира.

en: Installation Error
bg: Грешка в инсталацията

en: Modified
bg: Променено

en: Saved
bg: Записано

en: Page %1 of %2
bg: Страница %1 от %2

en: Line %1
bg: Ред %1

en: Page Number
bg: Номер на страница

en: Line Number
bg: Номер на ред

en: Page Style
bg: Стил на страница

en: Page Size
bg: Размер на страница

en: Saved/Modified
bg: Записано / Променено

en: Mouse Cursor X:Y
bg: Курсор на мишката X:Y

en: Zoom Controller
bg: Управление на мащаба

en: Shape Properties...
bg: Настройки на форма...

en: Create Template From Document...
bg: Създаване на шаблон от документа...

en: Save this document and use it later as a template
bg: Записване на документа като шаблон

en: Show Formatting Characters
bg: Показване на форматиращи символи

en: Toggle the display of non-printing characters
bg: Показване и скриване на неотпечатващите се знаци.

en: Toggle the display of non-printing characters.<br/><br/>When this is enabled, Words shows you tabs, spaces, carriage returns and other non-printing characters.
bg: Показване и скриванена неотпечатващите се знаци. <br/><br/> Когато е включено, Words показва табулации, интервали, нови редове и други неотпечатващи се знаци.

en: Turns the border display on and off
bg: Показване и скриване на границите.

en: Turns the border display on and off.<br/><br/>The borders are never printed. This option is useful to see how the document will appear on the printed page.
bg: Показване и скриване на границите. <br/> <br/>Границите никога не се печатат. Тази опция е полезна, за да видите как ще изглежда документът разпечатан.

en: Show Rulers
bg: Показване на линийките

en: Shows or hides rulers
bg: Показване и скриване на линийките

en: The rulers are the white measuring spaces top and left of the document. The rulers show the position and width of pages and of frames and can be used to position tabulators among others.<p>Uncheck this to disable the rulers from being displayed.</p>
bg: Линийките са белите ленти за измерване в горната и лявата част на документа. Те показват позицията и ширината на страници и рамки и могат да бъдат използвани за разполагане на табулации.<p>Махнете отметката, за да забраните показването им.</p>

en: Snap to Grid
bg: Прилепване към мрежата

en: Show Status Bar
bg: Показване на лента за състояние

en: Shows or hides the status bar
bg: Показване и скриване лентата за състоянието

en: Semantic Stylesheets...
bg: Семантични стилове...

en: Modify and add semantic stylesheets
bg: Промяна и добавяне на семантични стилове

en: Configure...
bg: Настройки...

en: Page Layout...
bg: Подредба на страница...

en: Change properties of entire page
bg: Промяна настройките за цялата страница.

en: Change properties of the entire page.<p>Currently you can change paper size, paper orientation, header and footer sizes, and column settings.</p>
bg: Промяна настройките за цялата страница.<p> В момента можете да промените големината и ориентацията на страницата, размера на горен и долен колонтитул и настройките за колони.</p>

en: Create Header
bg: Създаване на горен колонтитул

en: Create Footer
bg: Създаване на долен колонтитул

en: Page Setup
bg: Настройки на страница

en: Header & Footer
bg: Горен и долен колонтитул

en: Page layout
bg: Подредба на страница

en: Odd Pages Header
bg: Горен колонтитул за нечетни страници

en: Even Pages Header
bg: Горен колонтитул за четни страници

en: Odd Pages Footer
bg: Долен колонтитул за нечетни страници

en: Even Pages Footer
bg: Долен колонтитул за четни страници

en: Main text
bg: Основен текст

en: Other text
bg: Друг текст
