karbon - en to bg translation catalogue (94 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Boolean Operation
bg: Булево действие

note: i18n: ectx: Menu (object_order)
en: &Order
bg: &Подредба

note: i18n: ectx: Menu (object_align)
en: &Align
bg: &Подравняване

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: Menu (object)
en: &Object
bg: &Обект

note: i18n: ectx: Menu (object_distribute)
en: &Distribute
bg: &Разпределяне

note: i18n: ectx: Menu (path)
en: &Path
bg: &Път

note: i18n: ectx: Menu (effects)
en: Effe&cts
bg: Ефе&кти

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
bg: Редактиране

note: i18n: ectx: ToolBar (object_toolbar)
en: Object
bg: Обект

note: i18n: ectx: ToolBar (align_toolbar)
en: Align
bg: Подравняване

note: i18n: ectx: ToolBar (Effects)
en: Effects
bg: Ефекти

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
bg: Изглед

en: &Flatten Path...
bg: &Изглаждане на път...

en: Flatten Path
bg: Изглаждане на път

en: Properties
bg: Подробности

en: Flatness:
bg: Гладкост:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flatten path
bg: Изглаждане на път

[ctx: (qtundo-format)]
en: Refine path
bg: Уточняване на път

en: &Refine Path...
bg: &Уточняване на път...

en: Refine Path
bg: Уточняване на път

en: Subdivisions:
bg: Подраздели:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Round Corners
bg: Заобляне на ъгли

en: &Round Corners...
bg: &Заобляне на ъгли...

en: Round Corners
bg: Заобляне на ъгли

en: Radius:
bg: Радиус:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Whirl & pinch
bg: Завъртане и стесняване

en: &Whirl/Pinch...
bg: &Завъртане и стесняване...

en: Whirl Pinch
bg: Завъртане и стесняване

en: Info
bg: Данни

en: The result of the Whirlpinch effect can be improved by refining the path shape beforehand.
bg: Резултатът от ефекта "завъртане и стесняване" може да бъде подобрен с предварително уточняване на пътя.

en: Angle:
bg: Ъгъл:

en: Pinch:
bg: Стесняване:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Raise Layer
bg: Издигане на слой

[ctx: (qtundo-format)]
en: Lower Layer
bg: Снижаване на слой

en: Configure
bg: Настройки

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Misc
bg: Разни

en: Grid
bg: Мрежа

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
bg: Документ

en: Document Settings
bg: Настройки на документ

en: A Vector Graphics Drawing Application.
bg: Програма за векторни графики

en: Bug fixes and improvements
bg: Поправка на грешки и подобрения

en: Bug fixes
bg: Поправка на грешки

en: Helpful patches and advice
bg: Полезни поправки и съвети

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert graphics
bg: Вмъкване на графики

en: Choose Graphic to Add
bg: Избор на изображение за добавяне

en: Could not load image.
bg: Грешка при зареждане на изображение.

en: Import graphic
bg: Внасяне на графика

en: Could not create image shape.
bg: Грешка при създаване на форма за изображение.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Horizontally
bg: Огледално по хоризонтала

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Vertically
bg: Огледално по вертикала

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Horizontally and Vertically
bg: Огледално по хоризонтала и вертикала

en: Outline &Mode
bg: &Режим на преглед

en: &Import Graphic...
bg: &Внасяне на графика...

en: D&elete
bg: Из&триване

en: Edit Guides
bg: Редактиране на водачите

[ctx: Duplicate selection]
en: &Duplicate
bg: &Дублиране

en: Distribute Center (Horizontal)
bg: Разпределение центрирано (хоризонтално)

en: Distribute Gaps (Horizontal)
bg: Разпределяне на празнини (хоризонтално)

en: Distribute Left Borders
bg: Разпределяне по левия кант

en: Distribute Right Borders
bg: Разпределяне по десния кант

en: Distribute Center (Vertical)
bg: Разпределяне централно (вертикално)

en: Distribute Gaps (Vertical)
bg: Разпределяне на празнини (вертикално)

en: Distribute Bottom Borders
bg: Разпределяне по долния кант

en: Distribute Top Borders
bg: Разпределяне по горния кант

en: &Clip Object
bg: &Групиране на обект

en: &Unclip Objects
bg: &Разгрупиране на обекти

en: Mirror Vertically
bg: Огледално по вертикала

en: Mirror Horizontally
bg: Огледално по хоризонтала

en: &Close Path
bg: &Затваряне на път

en: Com&bine Path
bg: Ком&биниране на път

en: Se&parate Path
bg: &Разделяне на път

en: Re&verse Path
bg: &Обръщане на път

en: Intersect Paths
bg: Пресичане на пътища

en: Subtract Paths
bg: Изваждане на пътища

en: Unite Paths
bg: Обединяване на пътища

en: Exclude Paths
bg: Изключване на пътища

en: Snap Path to Grid
bg: Прилепване на пътя към мрежата

en: Zoom to Selection
bg: Мащабиране до избраното

en: Zoom to Drawing
bg: Мащабиране до рисуваното

en: Zoom
bg: Мащабиране

en: Number of recent files:
bg: Брой наскоро отворени файлове:

en: Palette font size:
bg: Размер на шрифта на палитра:

en: Press to apply fill to selection
bg: Натиснете за запълване на избраното

[ctx: The style has no fill]
en: None
bg: Без

en: Press to apply stroke to selection
bg: Натиснете за прилагане на щрих към избраното

[ctx: The style has a custom stroking]
en: Custom
bg: Потребителски

[ctx: The style has no stroking]
en: None
bg: Без

en: Stroke:
bg: Щрих:

en: Fill:
bg: Запълване:
