kpresenter - en to br translation catalogue (22 entries)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
br: &Aozañ

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
br: &Gwel

note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
br: &Enlakaat

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
br: &Furmadiñ

note: i18n: ectx: Menu (slideshow)
en: Sli&de Show
br: Dis&kouezadur skeudennoù

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
br: &Kefluniadur

en: Slide %1
br: Skeudenn %1

en: Green
br: Gwer

en: Red
br: Ruz

en: Blue
br: Glas

en: Shape
br: Stumm

en: Normal
br: Boas

en: Insert Slide
br: Enlakaat ur skeudenn

en: Copy Slide
br: Eilañ ar skeudenn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolHeight)
en: &Height:
br: &Uhelder :

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KPrConfigureSlideShow)
en: Configure Slide Show
br: Kefluniañ diskouezadur skeudennoù

en: Vertical
br: A-blomm

en: Horizontal
br: A-blaen

en: Ellipse
br: Elipsenn

en: Circle
br: Kelc'h

en: Misc
br: A bep seurt

en: Footer
br: Traoñ
