calligra - en to bs translation catalogue (14 entries)

en: Rename
bs: Preimenuj

en: Add
bs: Dodaj

en: Remove
bs: Ukloni

en: Enter Name:
bs: Unesi ime:

en: Spreadsheet
bs: Tabela

en: Spreadsheet Shape
bs: Oblik unakrsne tabele

en: Import OpenDocument Spreadsheet File
bs: Uvezi OpenDoc datoteku s proračunskom tabelom

en: Import
bs: Uvezi

en: Export OpenDocument Spreadsheet File
bs: Izvezi OpenDoc datoteku s proračunskom tabelom

en: Export
bs: Izvoz

en: Sheets
bs: Listovi

en: Sheet:
bs: List:

en: Selected Sheet
bs: Izabrani list

en: Table editing
bs: Uređivanje tabela
