calligra - en to bs translation catalogue (86 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, toggleEditMode)
en: Edit Mode
bs: _Režim za promjene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEscape)
en: Escape Direction
bs: Pravac iskoka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAlign)
en: Alignment
bs: Poravnanje

en: Edit connection points
bs: Izmijeni tačke konekcije

en: Align to left edge
bs: Poravnaj na lijevu ivicu

en: Align to horizontal center
bs: Poravnaj na horizontalni centar

en: Align to right edge
bs: Poravnaj na desnu ivicu

en: Align to top edge
bs: Poravnaj na gornju ivicu

en: Align to vertical center
bs: Poravnaj na vertikalni centar

en: Align to bottom edge
bs: Poravnaj na donju ivicu

en: Escape in all directions
bs: Iskok u svim pravcima

en: Escape in horizontal directions
bs: Iskok horizontalnim pravcima

en: Escape in vertical directions
bs: Iskok vertikalnim pravcima

en: Escape in left direction
bs: Iskok u desnom pravcu

en: Escape in right direction
bs: Iskok u lijevom pravcu

en: Escape in up direction
bs: Iskok u gornjem pravcu

en: Escape in down direction
bs: Iskok u donjem pravcu

en: Drag to edit connection.
bs: Prevuci za izmjenu konekcije.

en: Double click connection or press delete to remove it.
bs: Dva puta klikni na konekciju ili pritisni delete za njeno brisanje.

en: Click to edit connection points.
bs: Klikni za uređivanje konekcijskih tačaka.

en: Drag to move connection point. Double click connection or press delete to remove it.
bs: Prevuci za pomijernje konekcijske tačke. Dupli kliki na konekciju ili Delete za njeno uklanjanje.

en: Double click connection point or press delete to remove it.
bs: Dupli kliki na konekcijsku tačku ili Delete za njeno uklanjanje.

en: Double click to add connection point.
bs: Dupli kliki na za dodavanje konekcijske tačke.

en: Drag to create new connection.
bs: Prevlačenje za kreiranje nove konekcije.

en: Connection
bs: Veza

en: Line
bs: Linija

en: Connection Point
bs: Tačka veze

en: Connect shapes
bs: Povezivanje oblika

en: Bring to &Front
bs: Dovedi &Ispred

en: &Raise
bs: &Podigni

en: &Lower
bs: &Spusti

en: Send to &Back
bs: Pošalji u &Pozadinu

en: Align Left
bs: Poravnaj lijevo

en: Horizontally Center
bs: Horizontalno centriranje

en: Align Right
bs: Poravnaj desno

en: Align Top
bs: Poravnaj uz vrh

en: Vertically Center
bs: Vertikalno centriranje

en: Align Bottom
bs: Poravnaj uz dno

en: Group
bs: Grupiši

en: Ungroup
bs: Razgrupiši

en: Click and drag to move guide line.
bs: Kliknite i povucite za pomjeranje pomoćne linije.

en: Left click rotates around center, right click around highlighted position.
bs: Lijevi klik rotira oko centra, desni klik oko istaknute pozicije.

en: Click and drag to shear selection.
bs: Kliknite i povucite za smicanje označenog.

en: Click and drag to resize selection.
bs: Kliknite i povucite za promjenu velicine označenog.

en: Click and drag to move selection.
bs: Kliknite i povucite za pomjeranje označenog.

en: Click and drag to resize selection. Middle click to set highlighted position.
bs: Kliknite i povucite za početni oblik označenog. Srednji klik za postavljanje istaknute pozicije.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Group shapes
bs: Grupisanje oblika

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ungroup shapes
bs: Razgrupisanje oblika

en: Arrange
bs: Organizuj

en: Geometry
bs: Geometrija

en: Fill
bs: Ispuni

en: Shadow
bs: Sijenka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate
bs: Rotiraj

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear X
bs: Skraćenje X

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear Y
bs: Skraćenje Y

[ctx: (qtundo-format)]
en: Scale
bs: Razmjer

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reset Transformations
bs: Reset Transformacije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rotateButton)
en: Rotate
bs: Rotiraj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shearXButton)
en: Shear X
bs: Skraćenje X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shearYButton)
en: Shear Y
bs: Skraćenje Y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scaleXButton)
en: Scale X
bs: Razmjera X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scaleYButton)
en: Scale Y
bs: Razmjera Y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scaleAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
bs: Zadrži odnos širine i visine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton)
en: Reset Transformations
bs: Reset Transformacije

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
bs: Promijeni veličinu

en: Press ALT to hold x- or y-position.
bs: Pritisni ALT za zadržavanje x- ili y- pozicije.

en: Press CTRL to resize from center.
bs: Pritisni CTRL da bi promjenio veličinu od centra.

en: Press ALT to rotate in 45 degree steps.
bs: Pritisnii ALT da bi rotirao sa uglom od 45 stepeni.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear
bs: Ostriži

en: Double click to add guide line.
bs: Dupli klik za dodavanje linije vođice.

en: Click and drag to move guide line. Double click to remove guide line.
bs: Klik i prevlačenje za premještanje linije vođice. Dupli klik za uklanajnje vođice.

en: Guides Editor
bs: Uređivač pomoćnih linija

en: Guides Insertor
bs: Ubacivač pomoćnih linija

en: Edit guidelines
bs: Uredi pomočne linije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Horizontal
bs: Horizontalno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vertical
bs: Vertikalno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Orientation:
bs: Orijentacija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Position:
bs: Pozicija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
bs: Dodaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
bs: Ukloni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_horizontalSpinBox)
en: Insert this number of horizontal equally spaced guides.
bs: Umetnite ovaj broj od horizontalno jednako raspoređenih vodiča.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_horizontalEdgesCheckBox)
en: Insert guides at the horizontal edges.
bs: Umetnite vodiče na horizontalne ivice.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_verticalSpinBox)
en: Insert this number of vertical equally spaced guides.
bs: Umetnite ovaj broj od vertikalno jednako raspoređenih vodiča.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_verticalEdgesCheckBox)
en: Insert guides at the vertical edges.
bs: Umetnite vodiče na vertikalne ivice.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_erasePreviousCheckBox)
en: Erase previous guides
bs: Brisanje prethodnih vodiča.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_createButton)
en: Create
bs: Kreiraj
