calligra - en to bs translation catalogue (16 entries)

en: Found no shapes in the collection! %1
bs: Nisu pronađeni oblici u kolekciji! %1

en: Not a valid Calligra file: %1
bs: Nije važeća Calligra datoteka: %1

en: No body tag found in file: %1
bs: Nema označenog tijela u datoteci: %1

en: No office:drawing tag found in file: %1
bs: Nema office:drawing  oznake u datoteci: %1

en: No shapes found in file: %1
bs: Oblici u dokumentu nisu pronađeni: %1

en: Add Shape
bs: Dodati oblik

en: More
bs: Više

en: Open Shape Collection
bs: Otvori kolekciju oblika

en: Remove Shape Collection
bs: Obriši kolekciju oblika

en: Default
bs: Podrazumijevano

en: Geometrics
bs: Geometrijski

en: Arrows
bs: Strelice

en: Funny
bs: Smiješno

en: Collection Error
bs: Greška u kolekciji

en: Shape Properties
bs: Osobine oblika

en: Snap Settings
bs: Postavke namještanja
