calligra - en to bs translation catalogue (8 entries)

[ctx: @info]
en: Mimetype for <filename>%1</filename> not found!
bs: Mime tip za <filename>%1</filename> nije nađen!

[ctx: @action:button]
en: Open with <application>%1</application>
bs: Otvori sa <application>%1</application>

[ctx: @info]
en: Could not find Calligra application suitable for opening <filename>%1</filename>.<nl/>Do you want to open the file using default application <application>%2</application>?
bs: Ne mogu naći Calligra paket za otvaranje <filename>%1</filename>.<nl/>Želite li ga otvoriti podrazumijevanim programom<application>%2</application>?

[ctx: @title:window]
en: Calligra Application Not Found
bs: Program Calligra nije nađen

en: Calligra Opener
bs: Calligra otvarač

en: Calligra Document Opener
bs: Calligra otvarač dokumenata

en: Lists names of all available Calligra applications
bs: Lista imena svih dostupnih Calligra aplikacija

en: Files to open
bs: Datoteke za otvaranje
