calligra - en to bs translation catalogue (29 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add text range
bs: Dodaj opseg teksta

en: A shape which shows a single text line
bs: Oblik koji pokazuje jednu liniju teksta

en: Artistic Text
bs: Umjetnički tekst

en: Detach Path
bs: Ukloni stazu

en: Convert to Path
bs: Pretvori u stazu

en: Bold text
bs: Bodebljani tekst

en: Italic text
bs: Kurzivni tekst

en: Superscript
bs: Eksponent

en: Subscript
bs: Indeks

en: Anchor at Start
bs: Sidro na početku

en: Anchor at Middle
bs: Sidro u sredini

en: Anchor at End
bs: Sidro na kraju

en: Click to change cursor position.
bs: Kliknite za promjenu pozicije kursora.

en: Click to select text shape.
bs: Kliknite za izbor oblika teksta.

en: Double click to put text on path.
bs: Dvostruko kliknite da smjestite tekst na stazu.

en: Drag handle to change start offset.
bs: Dvostruko kliknite za promjenu pozicije početka.

en: Press escape to finish editing.
bs: Pritisnite Esc za kraj uređivanja.

en: Press return to finish editing.
bs: Pritisni enter za kraj uređivanja.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert to Path
bs: Pretvori u stazu

en: Text Properties
bs: Osobine teksta

en: Text On Path
bs: Tekst na stazi

en: Artistic text editing
bs: Uređivanje umjetničkog teksta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Attach Path
bs: Priloži stazu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change text anchor
bs: Promijeni sidro teksta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change font
bs: Promijeni font

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Text Offset
bs: Promijeni poziciju teksta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Detach Path
bs: Ukloni stazu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove text range
bs: Ukloni opseg teksta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Replace text range
bs: Opseg zamjenskog teksta
