calligra - en to bs translation catalogue (136 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, barPropertiesLabel)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Bar Properties</span></p></body></html>
bs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Svojstva traka</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gapBetweenSetsLabel)
en: Gap Between Sets
bs: Razmak između skupova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gapBetweenBarsLabel)
en: Gap Between Bars
bs: Razmak između zagrada

en: The plugin needed for displaying text labels in a chart is not available.
bs: Dodatak potreban za prikaz teksta oznake u grafikonu nije dostupan.

en: Plugin Missing
bs: Nedostaje dodatak

en: The plugin needed for displaying text labels is not compatible with the current version of the chart Flake shape.
bs: Potreban dodatak za prikaz teksta oznake nije kompatibilan sa trenutnom verzijom  grafikona oblika Flake.

en: Plugin Incompatible
bs: Dodatak je nekompatibilan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTitle)
en: Title
bs: Naslov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showSubTitle)
en: Subtitle
bs: Podnaslov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFooter)
en: Footer
bs: Podnožje

en: This document contains an external link to a remote document
    %1
bs: Ovaj dokument sadrži eksterni link na udaljeni dokument
    %1

en: Confirmation Required
bs: Potrebna potvrda

en: Download
bs: Preuzimanje

en: Skip
bs: Preskoči

en: Chart
bs: Grafikon

en: Business charts
bs: Poslovni grafikon

en: Bar Chart
bs: Stepeni grafikon

en: Line Chart
bs: Linijski grafikon

en: Area Chart
bs: Područni grafikon

en: Pie Chart
bs: Tortni grafikon

en: Ring Chart
bs: Prstenasti grafikon

en: Bubble Chart
bs: Balončić grafikon

en: Scatter Chart
bs: Raspršeni grafikon

en: January
bs: Januar

en: July
bs: Juli

en: December
bs: Decembar

en: Column %1
bs: Kolona %1

en: Month
bs: Mjesec

en: Growth in %
bs: Rast u %

en: Do something
bs: Uradi nešto

en: Do something else
bs: Uradi nešto drugo

en: Legend
bs: Legenda

en: Plot Area
bs: Prostor za Crtanje

en: Chart editing
bs: Uređivanje grafikona

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Axis Title
bs: Pokaži naslov osa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Axis Title
bs: Sakrij naslov osa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Logarithmic Scaling
bs: Logoritamsko skaliranje

[ctx: (qtundo-format)]
en: Linear Scaling
bs: Linearno skaliranje

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Axis Step Width
bs: Postavi širinu koraka ose

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Axis Substep Width
bs: Postavi širinu podkoraka ose

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Automatic Step Width
bs: Postavi automatsku širinu koraka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Manual Step Width
bs: Postavi ručnu širinu koraka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Automatic Substep Width
bs: Automatska širina podkoraka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Manual Substep Width
bs: Ručna širina podkoraka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Axis Label Font
bs: Postavi font oznaka osa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Text Shape
bs: Prikaži lik teksta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Text Shape
bs: Sakrij lik teksta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Normal Bar Chart
bs: Normalni stubasti grafikon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Stacked Bar Chart
bs: Naslagani grafikon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Percent Bar Chart
bs: Procentualni stubasti grafikon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Normal Line Chart
bs: Normalni linijski grafikon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Stacked Line Chart
bs: Naslagani linijski grafikon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Percent Line Chart
bs: Procentualni linijski grafikon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Normal Area Chart
bs: Normalni područni grafikon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Stacked Area Chart
bs: Naslagani područni grafikon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Percent Area Chart
bs: Procentualni područni grafikon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Circle Chart
bs: Kružni grafikon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ring Chart
bs: Prstenasti grafikon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Scatter Chart
bs: Raspršeni grafikon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Radar Chart
bs: Radarski grafikon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Filled Radar Chart
bs: Popunjeni radarski grafikon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Stock Chart
bs: Stok grafikon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Bubble Chart
bs: Balončić grafikon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Surface Chart
bs: Površinski grafikon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Gantt Chart
bs: Ganttov grafikon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Dataset Chart Type
bs: Postavi vrstu skupa podataka grafikova

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Dataset Category
bs: Prikaži kategoriju skupa podataka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Dataset Category
bs: Sakrij kategoriju skupa podataka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Dataset Number
bs: Prikaži broj skupa podataka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Dataset Number
bs: Sakrij broj skupa podataka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Dataset Percent
bs: Prikaži procenat skupa podataka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Dataset Percent
bs: Sakrij procenat skupa podataka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Dataset Symbol
bs: Prikaži simbol skupa podataka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Dataset Symbol
bs: Sakrij simbol skupa podataka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Dataset Brush Color
bs: Postavi boju četke skupa podataka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Dataset Pen Color
bs: Postavi boju pera skupa podataka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Dataset Axis
bs: Postavi osu skupa podataka

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Legend Title
bs: Postavi naslov legende

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Legend Font
bs: Postavi font legende

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Legend Font size
bs: Postavi veličinu fonta legende

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Legend Orientation
bs: Postavi orijentaciju legende

en: Series %1
bs: Serija %1

en: Normal
bs: Normalan

en: Stacked
bs: Nagomilano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, datasetShowPercent) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSetShowPercent) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataPointShowPercent)
en: Percent
bs: Procenat

en: Polar Chart
bs: Polarni grafikon

en: Filled
bs: Popunnjeno

en: Stock Chart
bs: Naslagani grafikon

en: Candlestick
bs: Svijećnjak

en: OpenHighLowClose
bs: OtvorenoVisokoNiskoZatvoreno

en: HighLowClose
bs: VisokoNiskoZatvoreno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: None
bs: Nijedan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, automaticStepWidth) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, automaticSubStepWidth)
en: Automatic
bs: Automatski

en: Select
bs: Izaberi

en: Data Set %1
bs: Skup podataka %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, dataSets)
en: Select a data set
bs: Odaberi skup podataka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, datasetPenLabel)
en: Stroke
bs: Potez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, datasetColorLabel)
en: Fill
bs: Popuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, datasetMarkerLabel)
en: Marker
bs: Obilježivač

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, datasetShowCategory) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSetShowCategory) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataPointShowCategory)
en: Category
bs: Kategorija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSetShowNumber) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataPointShowNumber)
en: Number
bs: Broj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, datasetShowErrorBar)
en: Error Bars
bs: Pravougaonici za greške

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertRow) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, formatErrorBar)
en: Insert
bs: Umetni

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AxisScalingDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CellRegionDialog)
en: Dialog
bs: Dijalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, logarithmicScaling)
en: Logarithmic Scaling
bs: Logoritamsko skaliranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Step Width:
bs: Širina koraka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Substep Width:
bs: Širina podkoraka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Y Values:
bs: Y vrijednosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: X Values:
bs: X vrijednosti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <b>Choose a Data Set</b>
bs: <b>Izaberite skup podataka</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Categories:
bs: Kategorije:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="right" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Name:</span></p></body></html>
bs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="right" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Ime:</span></p></body></html>

en: Select Font
bs: Izbor fonta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FormatErrorBarDialog)
en: Format Error Bars
bs: Pravougaonici za greške formata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Error Category</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p></body></html>
bs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Kategorija greške</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Constant
bs: Konstanta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Percentage
bs: Procenat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Error Margin
bs: Prag greške

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Standard Deviation
bs: Standardna devijacija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Variance
bs: Varijanca

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: From Data table
bs: Iz tabele podataka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Positive
bs: Pozitivno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, negIndicator)
en: Negative
bs: Negativ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameValueForBoth)
en: Same for both
bs: Isto za oboje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Value
bs: Vrijednost

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Error Indicator</span></p></body></html>
bs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Indikator greške</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, posIndicator)
en: Positive
bs: Pozitivan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, posAndNegIndicator)
en: Both
bs: Oboje

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NewAxisDialog)
en: New Axis
bs: Nova osa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
bs: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showLegend)
en: Show Legend
bs: Prikaži legendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Orientation
bs: Orijentacija

en: Surface Chart
bs: Površinski grafikon

en: Gantt Chart
bs: Ganttov grafikon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editData)
en: Edit Data...
bs: Uredi podatke...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Data Sets
bs: Skupovi podataka
