calligra - en to bs translation catalogue (446 entries)

en: Annotation
bs: Pribilješka

en: Annotation shape to show annotation content
bs: Lik pribilješke za prikaz sadržaja pribilješke

en: Annotation Shape
bs: Lik pribilješke

[ctx: (qtundo-format)]
en: Accept change
bs: Prihvati promjene

[ctx: Disable Shrink To Fit]
en: Disable
bs: Onemogući

[ctx: Enable Shrink To Fit]
en: Enable
bs: Omogući

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Grow To Fit Width]
en: %1 Grow To Fit Width
bs: %1 Rast da se popuni širinski

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Grow To Fit Height]
en: %1 Grow To Fit Height
bs: %1 Rast da se popuni visinski

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Shrink To Fit]
en: %1 Shrink To Fit
bs: %1 Sužavanje za popunjenje

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List Level
bs: Promijeni nivo liste

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reject change
bs: Odbaci promjene

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Changes
bs: Pokaži promjene

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Changes
bs: Sakrij promjene

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AcceptRejectChangeDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TableOfContentsConfigure) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TableOfContentsStyleConfigure)
en: Dialog
bs: Dijalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
bs: Prihvati

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
bs: Odbaci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel
bs: Odustani

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Log
bs: Dnevnik promjena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Author
bs: Autor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Date
bs: Datum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Type
bs: Tip

en: Ascending
bs: Rastući

en: Descending
bs: Opadajući

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configureBibliography) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, BibliographyConfigureDialog)
en: Configure bibliography
bs: Konfiguriši bibliografiju

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Formatting of bibliography entries
bs: Format bibliografskih stavki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prefixLabel)
en: Prefix:
bs: Prefiks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suffixLabel)
en: Suffix:
bs: Sufiks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numberedEntries)
en: Number entries
bs: Numerički elementi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Sort
bs: Sortiraj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sortByPosition)
en: Sort by position
bs: Sortiraj po poziciji

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sortKeyGroupBox)
en: Sort keys
bs: Ključevi za sortiranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addSortKeyButton)
en: Add sort key
bs: Dodaj ključ za sortiranje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortAlgorithmLabel)
en: Sort algorithm:
bs: Algoritam sortiranja:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sortAlgorithm)
en: Alphanumeric
bs: Alfanumerički

en: Bibliography
bs: Bibliografija

en: References
bs: Reference

en: This is a line of inserted text.
bs: To je linija umetnutog teksta.

en: This is a line of deleted text.
bs: Ovo je linija obrisanog teksta.

en: This is a line of text whose format has been changed.
bs: Ovo je linija teksta čiji se format izmijenio

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ChangeConfigureDialog)
en: Configure Change Tracking
bs: Konfiguriši praćenje poromjena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: General Settings
bs: Opšte postavke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Saving Format
bs: Format snimanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, deltaXmlRadioButton)
en: DeltaXML (Experimental)
bs: DeltaXML (Eksperimentalni)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Author Name
bs: Ime autora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Visualization Settings
bs: Promijeni postavke vizualizacije

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, insertionGroupBox)
en: Insertions
bs: Dodavanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, insertionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deletionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatColorLabel)
en: Background Color
bs: Boja pozadine

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, previewTextEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="center" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:11pt; font-weight:600; text-decoration: underline;">Preview</span></p>
    <p align="center" style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:12pt; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Inserted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the inserted text. This is a line of inserted text. This is a line after the inserted text.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Deleted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the deleted text. This is a line of deleted text. This is a line after the deleted text.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Formatted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the format-change text. This is a line of text whose format has been changed. This is a line of text after the format-change text.</span></p></body></html>
bs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="center" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:11pt; font-weight:600; text-decoration: underline;">Preview</span></p>
    <p align="center" style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:12pt; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Umetnuti tekst</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">To je linija teksta prije umetnutog teksta. To je linija umetnutog teksta. To je linija nakon umetnutog teksta. </span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Obrisani tekst</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">To je linija teksta prije izbrisanog teksta. To je linija izbrisanog teksta. To je linija nakon izbrisanog teksta.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Formatirani tekst</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">TTo je red teksta prije promjene formata teksta. To je red teksta čiji format je promijenjen. To je red teksta, nakon promjene formata teksta.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, deletionGroupBox)
en: Deletions
bs: Brisanja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatGroupBox)
en: Format Changes
bs: Promjene formata

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChangeTrackingOptions)
en: Change Tracking Options
bs: Promijeni opcije praćenja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureChangeTrackingButton)
en: Configure Settings
bs: Konfiguriši postavke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recordChangesCheckBox)
en: Record Changes
bs: Snimanje promjena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showChangesCheckBox)
en: Show Changes
bs: Pokaži promjene

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
bs: Opšte

[ctx: Name of the style]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
bs: Naziv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next style:
bs: Sljedeći stil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Parent style:
bs: Roditeljski stil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inToc)
en: Include in table of contents
bs: Uključi u sadržaj

en: Normal
bs: Normalno

en: Small Caps
bs: Umanjena velika slova

en: Uppercase
bs: U velika slova

en: Lowercase
bs: U mala slova

en: Capitalize
bs: Veliko prvo slovo

en: Superscript
bs: Eksponent

en: Subscript
bs: Indeks

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textColorLabel)
en: Text color:
bs: Boja teksta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
bs: Boja pozadine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Underlining:
bs: Podvlačenje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Strikethrough:
bs: Precrtano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Capitalization:
bs: Velika slova:

[ctx: Character position]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Position:
bs: Pozicija:

en: Select
bs: Izaberi

en: The document already contains the bibliography entry with different data.
    Do you want to adjust existing entries?
bs: Dokument već sadrži bibliografski unos s drugačijim podacima.
    Želite li izmjeniti postojeći unos?

en: Warning
bs: Upozorenje

en: Short name%1
bs: Kratko ime%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CitationInsertionDialog)
en: Insert Bibliography entry
bs: Ubaci bibliografski unos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Insert Bibliography Entry Details
bs: Ubaci bibliografske detalje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortnameLabel)
en: Short Name:
bs: Kratki naziv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourcetypeLabel)
en: Source:
bs: Izvor:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Article
bs: Članak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Book
bs: Knjiga

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Booklet
bs: Knjižica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Conference
bs: Konferencija

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Email
bs: E‑pošta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Inbook
bs: Uknjizi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Incollection
bs: Ukolekciji

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Inproceedings
bs: Uzborniku

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Journal
bs: Dnevnik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Manual
bs: Priručnik

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Masters thesis
bs: Magistarski rad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Misc
bs: Razno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: PhD thesis
bs: Doktorat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Proceedings
bs: Zbornik radova

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Tech Report
bs: Tehnički izvještaj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Unpublished
bs: Neobjavljeno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 1
bs: prilagođeno 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 2
bs: prilagođeno 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 3
bs: prilagođeno 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 4
bs: prilagođeno 4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 5
bs: prilagođeno 5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authorLabel)
en: Author:
bs: Autor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
bs: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: Year:
bs: Godina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publisherLabel)
en: Publisher:
bs: Izdavač:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
bs: Adresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chapterLabel)
en: Chapter:
bs: Poglavlje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, editorLabel)
en: Editor:
bs: Urednik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pagesLabel)
en: Page(s):
bs: Strane:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, booktitleLabel)
en: Book title:
bs: Naslov knjige:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, editionLabel)
en: Edition:
bs: Izdanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publicationLabel)
en: Publication:
bs: Publikacija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, volumeLabel)
en: Volume:
bs: Tom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, institutionLabel)
en: Institution:
bs: Institucija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organisationLabel)
en: Organisation:
bs: Organizacija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reporttypeLabel)
en: Type of Report:
bs: Vrsta izvještaja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, schoolLabel)
en: University:
bs: Univerzitet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, journalLabel)
en: Journal:
bs: Naučni časopis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, monthLabel)
en: Month:
bs: Mjesec:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, seriesLabel)
en: Series:
bs: Serija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number:
bs: Broj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
bs: Napomena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, annotationLabel)
en: Annotation:
bs: Pribilješka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud1Label)
en: User-defined 1:
bs: Korisnički definisano 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud3Label)
en: User-defined 3:
bs: Korisnički definisano 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud2Label)
en: User-defined 2:
bs: Korisnički definisano 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud4Label)
en: User-defined 4:
bs: Korisnički definisano 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud5Label)
en: User-defined 5:
bs: Korisnički definisano 5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: OR
bs: ILI

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From the document:
bs: Iz dokumenta:

en: Used Styles
bs: Korišteni stilovi

en: Unused Styles
bs: Nekorišteni stilovi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Colors
bs: Boje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shadowGroupBox)
en: Text Shadow
bs: Sjenka teksta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowColorLabel)
en: Color:
bs: Boja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowDistanceLabel)
en: Distance:
bs: Udaljenost:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, positionGroupBox)
en: Position
bs: Položaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hyphenate)
en: Automatic hyphenation
bs: Automatska hifenacija

en: Select Font
bs: Izaberite font

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addBibliography) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertBibliographyDialog)
en: Insert Bibliography
bs: Ubaci bibliografiju

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titlegroupBox)
en: Bibliography title
bs: Bibliografski naslov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bibliography entries
bs: Bibliografske stavke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bibTypesLabel)
en: Bibliography type:
bs: Vrsta bibliografije

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In book
bs: U knjizi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In collection
bs: U kolekciji

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In proceedings
bs: U zborniku

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Tech report
bs: Tehnički izvještaj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom1
bs: vlastito1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom2
bs: vlastito2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom3
bs: vlastito3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom4
bs: vlastito4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom5
bs: vlastito5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, availableFieldsLabel)
en: Available fields
bs: Dostupna polja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add >>
bs: Dodaj >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, span)
en: Span
bs: Raspon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: <<Remove
bs: <<Ukloni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addedFieldsLabel)
en: Fields added
bs: Polja dodana

en: Special Characters
bs: Posebni znakovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: Insert
bs: Ubaci

[ctx: Close dialog]
en: Close
bs: Zatvori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Quick search:
bs: Brzo traženje:

en: The URL is invalid
bs: URL nije validan

en: Bookmark does not exist
bs: Zabilješka ne postoji

en: Fetching the title: 0% complete
bs: Dobavljanje naslova: 0% izvršeno

en: Fetch timed out
bs: Isteklo vrijeme dobavljanja

en: Fetching the title: %1% complete
bs: Dobavljanje naslova %1% izvršeno

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LinkInsertionDialog)
en: Link
bs: Veza

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, weblinkInsertionTab)
en: Web Link
bs: Veb veza

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, weblinkInsertionTab)
en: Insert links to web documents. You can provide both URL and a label for the link,
     or just enter the URL and hit "Fetch the title from URL"
bs: Umetni veze u web dokumente. Možeš poboljšati URL i oznaku za vezu,
    ili samo otvori URL i klikni "Privuci naslov iz URL"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: The address of your document (Uniform Resource Locator)
bs: Adrese tvog dokumenta (Uniform lokator izvora)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, fetchTitleButton)
en: Hit this button to get the title from the URL. Redirections are also handled.
bs: Klikni ovu tipku da dobiješ naslov iz URL. Preusmjerenja su također namještena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchTitleButton)
en: Fetch Title From URL
bs: Dobavi naslov iz URL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: The text that will be displayed for your link
bs: Tekst koji će biti prikazan iz tvoje veze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en:  Text:
bs:  Tekst:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bookmarkLinkInsertionTab)
en: Link To Bookmark
bs: Veza do zabilješke

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, bookmarkLinkInsertionTab)
en: Insert links to Bookmarks. To create bookmarks,
    click "Bookmarks" in the Links and Bookmarks section
bs: Ubaci veze do zabilješki. Da kreiraš zabilješke,
    klikni "Zabilješke" u odjeljku Veze i zabilješke

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: The name of the bookmark to where the link has to point to
bs: Ime zabilješke gdje je veza usmjerena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en:  Name:
bs:  Ime:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ListLevelWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ParagraphIndentSpacing) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox)
en: <p><ul><li><b>Single</b>: The normal linespacing</li></ul></p>
bs: <p><ul><li><b>Single</b>: Normalni prored</li></ul></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Left
bs: Lijevo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, center) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Center
bs: Centrirano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Right
bs: Desno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
bs: &Preimenuj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
bs: &Obriši

en: Rename Bookmark
bs: Promijeni naziv zabilješke

en: Please provide a new name for the bookmark
bs: Navedite novo ime za zabilješku

en: A bookmark with the name "%1" already exists.
bs: Zabilješka s imenom "%1" već postoji.

en: Insert Bookmark
bs: Umetni zabilješku

en: Please provide a name for the bookmark
bs: Molimo unesite ime za zabilješku

en: Manage Bookmarks
bs: Upravljanje zabilješkama

en: Footnote Settings
bs: Postavke fusnote

en: Endnote Settings
bs: Postavke endnota

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Automatic Numbering:
bs: Automatsko numerisanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prefix)
en:  Prefix:
bs:  Prefiks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startAt)
en:  Start at:
bs:  Započni od:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suffix)
en:  Suffix:
bs:  Sufiks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, beginAt)
en: Starts over at:
bs: Započni ponovo od:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Page
bs: Stranica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Chapter
bs: Poglavlje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Document
bs: Dokument

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, continuationBox)
en: Continuation Notice:
bs: Obavijest o nastavku:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cont2)
en: Text saying it is a continuation:
bs: Tekst kaže da je nastavak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cont1)
en:  Text saying it will continue:
bs:  Tekst kaže da će se nastaviti:

[ctx: Automatic horizontal alignment]
en: Auto
bs: Automatski

[ctx: Text alignment]
en: Left
bs: Lijevo

[ctx: Text alignment]
en: Right
bs: Desno

[ctx: Text alignment]
en: Centered
bs: Centrirano

[ctx: Tab follows the bullet or number]
en: Tab Stop
bs: Tabulator

[ctx: Space]
en: Space
bs: Razmak

[ctx: None]
en: Nothing
bs: Ništa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start at:
bs: Počni na:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Alignment:
bs: Poravnanje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Depth:
bs: Dubina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Display Levels:
bs: Nivoi prikaza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Bullet/Number followed by
bs: Tačka/broj praćen s

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: at
bs: na

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Aligned at
bs: Poravnato na

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Indented at
bs: Uvlačenje na

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Custom character:
bs: Vlastiti znak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restartNumbering)
en: Restart numbering at this paragraph
bs: Restartuj numerisanje na ovom pasusu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, letterSynchronization)
en: Letter Synchronization
bs: Sinhronizacija slova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width
bs: Širina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, insertImageLabel)
en: Insert Image
bs: Umetni sliku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height
bs: Visina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertImage)
en: Browse...
bs: Potraži...

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Background
bs: Pozadina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color
bs: Boja pozadine

en: Whole Word
bs: Čitava riječ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Drop caps:
bs: Mala slova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Distance to paragraph:
bs: Udaljenost do pasusa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of characters:
bs: Broj znakova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Number of lines it covers:
bs: Broj redova koje pokriva:

en: Indent/Spacing
bs: Nazubljivanmje/razmaci

en: General Layout
bs: Opšti raspored

en: Bullets/Numbers
bs: Tačke/Brojevi

en: Decorations
bs: Ukrasi

en: Drop Caps
bs: Mala slova

[ctx: Line spacing value]
en: Single
bs: Jednostruki

[ctx: Line spacing value]
en: 1.5 Lines
bs: 1.5 linija

[ctx: Line spacing value]
en: Double
bs: Dvostruki

[ctx: Line spacing type]
en: Proportional
bs: Proporcionalni

[ctx: Line spacing type]
en: Additional
bs: Dodatno

[ctx: Line spacing type]
en: Fixed
bs: Fiksni

[ctx: Line spacing type]
en: At least
bs: Najmanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Indent
bs: Uvlačenje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Left:
bs: Lijevo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Right:
bs: Desno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: First Line:
bs: Prva linija:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoTextIndent)
en: Auto-infer from text size
bs: Zaključi sam iz veličine teksta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Line Spacing
bs: Razmak linija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Use Font Metrics:
bs: Koristi metriku fonta:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Paragraph Space
bs: Prostor pasusa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Before:
bs: Prije:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: After:
bs: Nakon:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Alignment
bs: Poravnanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, justify)
en: Justify
bs: Obostrano poravnanje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior at End of Frame/Page
bs: Ponašanje na kraju okvira ili stranice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepTogether)
en: Keep lines together
bs: Čuvaj linije zajedno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakBefore)
en: Insert break before paragraph
bs: Ubaci prekid prije odlomka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakAfter)
en: Insert break after paragraph
bs: Ubaci prekid nakon odlomka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Leave at least this many lines (orphans):
bs: Ostavi najmanje ovoliko redova:

en: Paragraph Format
bs: Format pasusa

en: Insert a table
bs: Umetni tabelu

en: Section name
bs: Ime sekcije

en: Configure sections
bs: Konfiguriši sekcije

en: Invalid characters or section with such name exists.
bs: Pogrešni znakovi ili sekcija s ovakvim imenom postoji.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Section name:
bs: Inme sekcije:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertAnnotation)
en: Insert Note
bs: Umetni napomenu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeAnnotation)
en: Remove Note
bs: Ukloni napomenu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addCitation)
en: Add caption
bs: Dodaj naslov

en: Change font format
bs: Promjeni format fonta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addCitation)
en: Insert citation at current position
bs: Unesi citat na trenutnoj poziciji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addCitation)
en: Insert Citation
bs: Ubaci citat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configureBibliography)
en: Configure Bibliography
bs: Konfiguriši bibliografiju

en: Inserts a footnote at the current cursor position
bs: Umeće fusnotu na trenutnu poziciju kurzora

en: Inserts an endnote at the current cursor position
bs: Ubacuje endnotu na trenutnu poziciju kursora

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addEndnote)
en: Endnote
bs: Endnota

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addFootnote)
en: Footnote
bs: Fusnota

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, SimpleInsertWidget)
en: Other insertions from "References"  below and in "Add Shape" docker
bs: Ostala umetanja iz "Reference" ispod i u "Dodavanje oblika" dokeru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertLink)
en: Hyperlinks
bs: Hiperlinkovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, invokeBookmarkHandler)
en: Bookmarks
bs: Zabilješke

en: Change paragraph format
bs: Promijeni format pasusa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bDelete)
en: Delete
bs: Obriši

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addToC)
en: Contents
bs: Sadržaj

en: Set Border Color...
bs: Postavi boju ivice...

[ctx: No border - has to fit in 48pixels]
en: None
bs: Nema

en: No Border
bs: Bez ivice

en: Create a new style inheriting the current style
bs: Kreiraj novi stil koji nasljeđuje trenutni stil

en: New Style
bs: Novi stil

en: Another style named '%1' already exist. Please choose another name.
bs: Već postoji stil s imenom '%1'. Molimo izaberite novo ime.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QListView, paragraphStylesListView)
en: Paragraph
bs: Pasus

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QListView, characterStylesListView)
en: Character
bs: Znak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bNew)
en: &New
bs: &Nova

en: Style Manager
bs: Menadžer stilova

en: Save Changes
bs: Snimi promjene

en: You have changes that are not applied. What do you want to do with those changes?
bs: Postoje promjene koje nisu sačuvane. Šta želite uraditi sa tim promjenama?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">It is possible to assign a named style to text and alter the style properties to change all text with that style.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Applying a style change will reformat all text that previously got the named style assigned to it. Use the Styles docker to apply styles to text.</p></body></html>
bs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Moguće je dodijeliti imenovani stil na tekst i mijenjati svojstva stila da promijeni cijeli tekst sa tim stilom.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Primjena promjene stila će sve preformatirati tekst koji je prethodno dobio imenovni stil koji mu je dodeljena. Koristite Stilovi doker da primijenite stilove na tekst.</p></body></html>

en: Create a new style with the current properties
bs: Kreiraj novi stil sa postojećim osobinama

en: New style
bs: Novi stil:

en: None
bs: Nikakav

en: Insert Table
bs: Umetni tabelu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupLogical)
en: Columns and rows
bs: Kolone i redovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColumns)
en: Number of columns:
bs: Broj kolona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRows)
en: Number of rows:
bs: Broj redova:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupPhysical)
en: Width strategy
bs: Širinska strategija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFixed)
en: Fixed column width:
bs: Fiksirana širina kolone:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFitContents)
en: Fit to contents
bs: Uklopi u sadržaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFitAvail)
en: Fit to available surrounding
bs: Uklopi do raspoložive okoline

en: Table of Contents - Configure
bs: Sadržaj - konfiguracija

en: Table Title
bs: Naslov tabele

en: Use outline
bs: Koristi konturu

en: Use styles
bs: Koristi stilove

en: Configure
bs: Podesi

en: Index
bs: Indeks

en: Styles
bs: Stilovi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab 1
bs: Kartica 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTitle)
en: Title
bs: Naslov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useOutline) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useStyles)
en: CheckBox
bs: Kućica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureStyles)
en: PushButton
bs: Pritisno-dugme

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
bs: Kartica 2

en: Level %1
bs: Nivo %1

en: Level
bs: Nivo

en: Style
bs: Stil

en: Table of Contents - Configure Styles
bs: Sadržaj - konfiguracija stilova

en: Styles available
bs: Dostupni stilovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesAvailableLabel)
en: TextLabel
bs: Tekstoznaka

en: Disabled
bs: Onemogućeno

en: Table Of Contents
bs: Sadržaj

en: Insert a Table of Contents into the document.
bs: Ubaci sadržaj u dokument

en: Insert Custom...
bs: Umetni vlastiti...

en: Insert a custom Table of Contents into the document.
bs: Ubaci vlastiti sadržaj u dokument

en: Configure...
bs: Konfiguriši...

en: Configure the Table of Contents
bs: Konfiguriši sadržaj

en: Insert footnote with auto number
bs: Ubaci fusnostu s autonumerisanjem

en: Insert Labeled Footnote
bs: Ubaci označenu fusnotu

en: Insert with label:
bs: Ubaci s labelom

en: Insert endnote with auto number
bs: Ubaci endnotu s autonumerisanjem

en: Insert Labeled Endnote
bs: Ubaci označenu endnotu

en: Settings...
bs: Postavke...

en: Insert a citation into the document.
bs: Ubaci citat u dokument

en: Insert a bibliography into the document.
bs: Ubaci bibliografiju u dokument

en: Insert Custom Bibliography
bs: Ubaci prilagođenu bibliografiju

en: Insert a custom Bibliography into the document.
bs: Ubaci prilagođenu bibliografiju u dokument

en: Configure the bibliography
bs: Konfiguriši bibliografiju

en: Insert Link
bs: Ubaci vezu

en: Insert a weblink or link to a bookmark.
bs: Ubaci veb vezu ili vezu u zabilješku.

en: Add Bookmark
bs: Dodaj zabilješku

en: Add Bookmark :
bs: Dodaj zabilješku:

en: Insert a Bookmark. This is useful to create links that point to areas within the document
bs: Dodaj zabilješku. Ovo je korisno za pravljenje veze koja je usmjerena na područja unutar dokumenta

en: Display a pop up that hosts the options to add new Bookmark or handle existing Bookmarks
bs: Prikaži iskačući prozor u kojem su opcije za dodavanje nove zabilješke ili upravljaj postojećim zabilješkama

en: Manage your Bookmarks. Check where are they pointing to, Delete or Rename.
bs: Upravljaj svojim zabilješkama. Provjeri gdje su one usmjerene, Obriši ili Preimenuj.

[ctx: as in table of contents, list of pictures, index]
en: Tables, Lists & Indexes
bs: Tabele,Liste & Indeksi

en: Footnotes and Endnotes
bs: Fusnote i endnote

en: Citations and Bibliography
bs: Citati i bibliogarfija

en: Links and Bookmarks
bs: Veze i zabilješke

en: Bookmark cannot be empty
bs: Zabilješka ne može biti prazna

en: Duplicate Name. Click "Manage Bookmarks"
bs: Duplo ime. Klikni "Upravljanje zabilješkama"

en: to Rename or Delete Bookmarks
bs: Da se preimenuje ili obriše zabilješka

en: Remove Comment
bs: Ukloni komentar

en: Spell check
bs: Provjera pravopisa

en: Comments
bs: Komentari

en: Review
bs: Pregled

en: Text
bs: Tekst

en: A shape that shows text
bs: Lik koji prikazuje tekst

en: Text Shape
bs: Oblik teksta

en: Configure current section
bs: Konfiguriši trenutnu sekciju

en: Insert new section
bs: Ubaci novu sekciju

en: Paste As Text
bs: Umetni kao tekst

en: Bold
bs: Masno

en: Italic
bs: Kurziv

[ctx: Text formatting]
en: Underline
bs: Podvučeno

en: Strikethrough
bs: Precrtano

en: Align Left
bs: Lijevo poravnato

en: Align Right
bs: Desno poravnato

en: Align Center
bs: Centrirano

en: Align Block
bs: Poravnaj blok

en: Change text direction
bs: Promijeni pravac teksta

en: Change writing direction
bs: Promijeni pravac pisanja

en: Increase Indent
bs: Povećaj uvlačenje

en: Decrease Indent
bs: Smanji uvlačenje

en: Increase Font Size
bs: Povećaj veličinu fonta

en: Decrease Font Size
bs: Smanji veličinu fonta

en: Font Family
bs: Familija fontova

en: Variable
bs: Promjenjivo

en: Insert Non-Breaking Space
bs: Ubaci razmak koji se ne lomi

en: Insert Non-Breaking Hyphen
bs: Ubaci crticu koja se ne lomi

en: Insert Index
bs: Umetni index

en: Insert Soft Hyphen
bs: Ubaci meki razdvajač slogova

en: Line Break
bs: Prelom reda

en: Page Break
bs: Prelom stranice

en: Insert a page break
bs: Umetni prelom stranice

en: All text after this point will be moved into the next page.
bs: Sav tekst nakon ove tačke će biti premješten na narednu stranicu

en: Change character size, font, boldface, italics etc.
bs: Mijenja veličinu, izgled, boju i ostale atribute znakova.

en: Change the attributes of the currently selected characters.
bs: Promijeni atribute trenutno izabranih znakova.

en: Font Size
bs: Veličina slova

en: Text Color...
bs: Boja teksta...

en: Text Color
bs: Boja teksta

en: Background Color...
bs: Boja pozadine...

en: Grow To Fit Width
bs: Rast do punjenja po širini

en: Grow To Fit Height
bs: Rast do punjenja po visini

en: Shrink To Fit
bs: Smanjenje dok se ne uklopi

en: Insert a table into the document.
bs: Ubaci tabelu u dokument

en: Row Above
bs: Red iznad

en: Insert Row Above
bs: Ubaci red iznad

en: Row Below
bs: Red ispod

en: Insert Row Below
bs: Ubaci red ispod

en: Column Left
bs: Kolona lijevo

en: Insert Column Left
bs: Ubaci kolonu lijevo

en: Column Right
bs: Kolona desno

en: Insert Column Right
bs: Ubaci kolonu desno

en: Column
bs: Kolona

en: Delete Column
bs: Obriši kolonu

en: Row
bs: Red

en: Delete Row
bs: Obriši red

en: Merge Cells
bs: Spoji ćelije

en: Split Cells
bs: Razdvoji polja

en: Select a border style and paint that style onto a table
bs: Izaberi rubni stil i zalijepi ga na tabelu

en: Paragraph...
bs: Pasus...

en: Change paragraph margins, text flow, borders, bullets, numbering etc.
bs: Mijenja margine pasusa, okvire, predznake, numerisanje pasusa itd.

en: <p>Change paragraph margins, text flow, borders, bullets, numbering etc.</p><p>Select text in multiple paragraphs to change the formatting of all selected paragraphs.</p><p>If no text is selected, the paragraph where the cursor is located will be changed.</p>
bs: <p>Promjena margine pasusa, toka teksta, granica, tačaka, brojeva i sl</p><p>Izaberite tekst u više pasusa da bi promijenili oblikovanje svih izabranih pasusa.</p><p>Ako nema izabranog teksta, pasus gdje se nalazi kursor će se promijeniti.</p>

en: Style Manager...
bs: Menadžer stilova...

en: Change attributes of styles
bs: Promjena svojstava stilova

en: <p>Change font and paragraph attributes of styles.</p><p>Multiple styles can be changed using the dialog box.</p>
bs: <p>Izmijeni atribute fonta i odlomka za stilove.</p><p>Koristeći ovaj dijalog možete izmijeniti više stilova.</p>

en: Special Character...
bs: Specijani znak...

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard
bs: Ubaci jedan ili više simbola ili znakova kojih nema na tastaturi

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard.
bs: Ubaci jedan ili više simbola ili znakova kojih nema na tastaturi.

en: Repaint
bs: Reiscrtaj

en: Insert Comment
bs: Ubaci komentar

en: Insertion
bs: Umetanje

en: Deletion
bs: Brisanje

en: Formatting
bs: Formatiranje

en: Ctrl+click to go to link
bs: Ctrl+kliknite da odete na link

en: Ctrl+click to go to the note
bs: Ctrl+kliknite da odete na napomenu

en: Ctrl+click to go to the note reference
bs: Ctrl+kliknite da odete na reference napomena

en: follows along
bs: prati

en: Press shift to not resize this
bs: Pritisnite shift da ne promijenite veličinu ovoga

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border Formatting
bs: Promjenite format ruba

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
bs: Isijeci

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Column Width
bs: Prilagodi širinu kolone

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Row Height
bs: Prilagodi visinu kolone

en: Table
bs: Tabela

en: Autocorrection
bs: Automatsko ispravljanje

en: Key Press
bs: Pritisak dugmeta

en: This link points to the program or script '%1'.
    Malicious programs can harm your computer. Are you sure that you want to run this program?
bs: Ovaj link pokazuje na program ili skriptu '%1'.
    Zloćudni program može naštetiti vašem računaru.Da li ste sigurni da želite pokrenuti ovaj program?

en: Open Link?
bs: Otvori link?

en: Text editing
bs: Uređivanje teksta
