calligra - en to bs translation catalogue (395 entries)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bs: &Izmijeni

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bs: &Pogled

note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
bs: &Ubaci

note: i18n: ectx: Menu (page)
en: &Slide
bs: &Slajd

note: i18n: ectx: Menu (slideshow)
en: Sli&de Show
bs: Sli&de Prezentacija

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bs: &Postavke

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add custom slide show
bs: Dodaj vlastitu prezentaciju slajdova

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape animation
bs: Napravi animaciju sa oblikom

[ctx: (qtundo-format)]
en: Edit animation trigger event
bs: Uredi događaj koji pokreće animaciju

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove shape animation
bs: Ukloni animaciju sa oblikom

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete custom slide show
bs: Obriši vlastitu prezentaciju slajdova

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete slide | Delete slides
bs[0]: Obriši slajd
bs[1]: Obriši slajdove
bs[2]: Obriši slajdove

[ctx: (qtundo-format)]
en: Edit animation delay/duration
bs: Uredi kašnjenje/trajanje animacije

[ctx: (qtundo-format)]
en: Edit custom slide show
bs: Uredi vlastitu prezentaciju slajdova

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Slide Effect
bs: Efekat kreiranja slajda

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Slide Effect
bs: Efekat izmjene slajda

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Slide Effect
bs: Efekat brisanja slajda

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename custom slide show
bs: Preimenuj vlastitu prezentaciju slajdova

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reorder animations
bs: Promjena redoslijeda animacije

en: Former maintainer
bs: Bivši održavatelj

en: Original author
bs: Prvobitni autor

en: Unknown
bs: Nepoznat

en: Slide %1
bs: Slajd %1

en: End of presentation. Click to exit.
bs: Kraj prezentacije. Kliknite za izlazak.

en: Layout
bs: Raspored

en: Can not find needed text component, Calligra Stage will quit now.
bs: Ne mogu da nađem tekstualnu komponentu. Calligra Stage će sada izaći.

en: Can not find needed picture component, Calligra Stage will quit now.
bs: Ne mogu da nađem slikovnu  komponentu. Calligra Stage će sada izaći.

en: Installation Error
bs: Greška u instalaciji

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Pictures
bs: Ubaci slike

en: Placeholder shape
bs: Oblik držača

en: Double click to add a title
bs: Dvostruki klik za dodavanje titla

en: Double click to add an outline
bs: Dvostruki klik za dodavanje kontura

en: Double click to add a text
bs: Dvostruki klik za dodavanje teksta

en: Double click to add notes
bs: Dvostruki klik za dodavanje bilješki

en: Double click to add a picture
bs: Dvostruki klik za dodavanje slike

en: Double click to add a chart
bs: Dvostruki klik za dodavanje grafikona

en: Double click to add an object
bs: Dvostruki klik za dodavanje objekta

en: Pen Color
bs: Boja pera

en: Pen Size
bs: Veličina pera

en: Black
bs: Crna

en: White
bs: Bijela

en: Green
bs: Zelena

en: Red
bs: Crvena

en: Blue
bs: Plava

en: Yellow
bs: Žuta

en: Next Slide
bs: Sljedeći slajd

en: Speaker Notes
bs: Bilješke predavača

en: Current Slide %1 of %2
bs: Trenutni slajd %1 od %2

en: End of Slide Show
bs: Kraj slajd prezentacije

en: start on mouse click
bs: pokreni na klik miša

en: start after previous animation
bs: pokreni nakon prethodne animacije

en: start with previous animation
bs: pokreni sa prethodnom animacijom

en: Start after %1 seconds. Duration of %2 seconds.
bs: Počni nakon %1 sekundi. Trajanje od %2 sekundi.

en: Animation
bs: Animacija

en: Shape
bs: Oblik

en: &Move Here
bs: &Premjesti ovdje

en: &Copy Here
bs: &Kopiraj ovdje

en: C&ancel
bs: &Odustani

en: Normal
bs: Normalno

en: Show Master Slides
bs: Prikaži glavni slajd

en: Import Slideshow...
bs: Unesi slajd prezentaciju...

en: Insert Slide
bs: Ubaci slajd

en: Insert a new slide after the current one
bs: Ubaci novi slajd nakon trenutnog

en: Copy Slide
bs: Kopiraj slajd

en: Copy the current slide
bs: Kopiraj trenutni slajd

en: Delete Slide
bs: Obriši slajd

en: Delete the current slide
bs: Obriši slajd

en: Master Slide...
bs: Glavni slajd...

en: Previous Slide
bs: Prethodni slajd

en: Go to previous slide
bs: Idi na prethodni slajd

en: Go to next slide
bs: Idi na naredni slajd

en: First Slide
bs: Prvi slajd

en: Go to first slide
bs: Idi na prvi slajd

en: Last Slide
bs: Zadnji slajd

en: Go to last slide
bs: Idi na zadnji slajd

en: Configure Stage...
bs: Konfiguriši Stage...

en: Export as HTML...
bs: Izvezi kao HTML...

en: Insert Pictures as Slides...
bs: Umetni slike kao slajdove...

en: Create Appear Animation
bs: Napravi "pojavljujuću" animaciju

en: Edit Custom Slide Shows...
bs: Uredi vlastitu slajd prezentaciju...

en: Start Presentation
bs: Počni prezentaciju

en: From Current Slide
bs: Od trenutnog slajda

en: From First Slide
bs: Od prvog slajda

en: Show Status Bar
bs: Prikaži statusnu traku

en: Hide Status Bar
bs: Sakrij statusnu traku

en: Shows or hides the status bar
bs: Pokazuje ili skriva traku stanja

en: Configure Slide Show...
bs: Podesi slajd prezentaciju...

en: Configure Presenter View...
bs: Podesi predstavljački prikaz...

en: Draw on the presentation...
bs: Crtaj prezentaciju...

en: Highlight the presentation...
bs: Osvijetli prezentaciju...

en: Blackscreen on the presentation...
bs: Crni ekran na prezentaciji...

en: Notes
bs: Bilješke

en: Slides Sorter
bs: Sortiranje slajdova

en: Slide Show:
bs: Slajd prezentacija:

en: Add a new custom slide show
bs: Dodaj novu vlastitu slajd prezentaciju

en: Delete current custom slide show
bs: Obriši trenutnu vlastitu slajd prezentaciju

en: Add slides to current custom slide show
bs: Dodaj slajdove na trenutnu vlastitu slajd prezentaciju

en: Remove slides from current custom slide show
bs: Ukloni slajdove sa trenutne vlastite slajd prezentacije

en: Duplicate Slide
bs: Umnoži slajd

en: Start Slideshow
bs: Pokreni prezentaciju

en: Add a new slide
bs: Dodaj novi slajd

en: Delete selected slides
bs: Obriši odabrane slajdove

en: Rename
bs: Preimenuj

en: Cut
bs: Isijeci

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Paste
bs: Umetni

en: Slide Show %1
bs: Slajd prezentacija %1

en: All slides
bs: Svi slajdovi

en: Error
bs: Greška

en: There cannot be two slideshows with the same name.
bs: Ne mogu postojati dvije slajd prezentacije sa istim nazivom.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Layout
bs: Postavi izgled

en: Automatic animation preview
bs: Automatski pregled animacije

en: Preview animation
bs: Pregled animacije

en: Slide Transitions
bs: Prijelaz slajdova

en: Shape Click Actions
bs: Akcije na klik slajdova

en: Shape Animations
bs: Animacija likova

en: Manage animation delay and duration:
bs: Upravljanje kašnjenjem i trajanjem animacije:

en: Start:
bs: Početak:

en: on mouse click
bs: na klik miša

en: after previous animation
bs: nakon prethodne animacije

en: with previous animation
bs: sa prethodnom animacijom

en: Delay:
bs: Kašnjenje:

en: Duration:
bs: Trajanje:

en: Preview Shape Animation
bs: Pregled animacije sa oblikom

en: No Effect
bs: Bez efekta

en:  sec
bs:  sek

en: Apply To All Slides
bs: Primijeni na sve slajdove

[ctx: (qtundo-format)]
en: Apply Slide Effect to all Slides
bs: Primijeni efekt slajdova na sve slajdove

en: Entrance
bs: Ulaz

en: Exit
bs: Izlaz

en: Emphasis
bs: Naglašenost

en: Custom
bs: Vlastito

en: Motion path
bs: Staza kretanja

en: Ole Action
bs: Ole akcija

en: Media Call
bs: Medijski poziv

en: Edit animation
bs: Izmijeni animaciju

en: Add new animation
bs: Dodaj novu animaciju

en: Remove animation
bs: Ukloni animaciju

en: Order:
bs: Redoslijed:

en: Move animation up
bs: Pomjeri animaciju gore

en: Move animation down
bs: Pomjeri animaciju dolje

en: Add a new animation
bs: Dodaj novu animaciju

en: Delete current animation
bs: Obriši renutnu animaciju

en: seconds
bs: sekundi

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WdgToolCrop)
en: Crop
bs: Sasjeci

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolWidth)
en: W&idth:
bs: &Širina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, boolWidth)
en: Will keep the width of the crop constant
bs: Održavaće stalnu širinu sasijecanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolHeight)
en: &Height:
bs: &Visina:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, boolHeight)
en: Will keep the height of the crop constant
bs: Održavaće stalnu visinu sasijecanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolRatio)
en: R&atio:
bs: &Odnos:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, boolRatio)
en: Will keep the ratio constant
bs: Održavaće stalan odnos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbType)
en: Layer
bs: Sloj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbType)
en: Image
bs: Slika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bnCrop)
en: &Crop
bs: &Podreži

[ctx: (qtundo-format)]
en: Edit Shape
bs: Uredi oblik

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Multiple monitors
bs: Višestruki monitori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Presentation monitor:
bs: Prezentacijski monitor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, presenterViewCheckBox)
en: Enable presenter view
bs: Omogući pogled predstavljača

en: Monitor %1 (primary)
bs: Monitor %1 (primarni)

en: Configure Presenter View
bs: Uredi prezentirani pogled

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KPrConfigureSlideShow)
en: Configure Slide Show
bs: Podesi slajd predstavu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slides
bs: Slajdovi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Presentation Slides:
bs: Predstavljanje slajdova:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editSlidesButton)
en: Edit Custom Slide Shows ...
bs: Uredi vlastiti slajd-šou...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KPrHtmlExport)
en: HTML Export
bs: Izvoz u HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_slideslist)
en: Tick the slide should be exported :
bs: Označite slajd koji treba da se izvozi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_selectAll)
en: Select all
bs: Označi sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_css)
en: Select template (.css) :
bs: Odaberi predložak (.css) :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_deselectAll)
en: Deselect all
bs: Odznači sve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlable_top)
en: Title
bs: Naslov

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_preview)
en: Output preview
bs: Pregled izlaza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushbuttonBrowseTemplate)
en: Browse
bs: Potraži

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_author)
en: Author
bs: Autor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_Favorite)
en: Delete Favorite
bs: Obriši favorit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_browser)
en: Open in browser
bs: Otvori u pregledniku

en: Html Export
bs: Html izvoz

en: Export
bs: Izvoz

en: There is already a favorite file with this name
bs: Već postoji favorit fajl sa ovim imenom

en: Incorrect file, .zip only or corrupted zip
bs: Neispravna datoteka, .zip ili oštećen zip

en: Zip file need to contain style.css
bs: Zip datotekka treba da sadrži style.css

en: Delete Template
bs: Obriši predložak

en: You may not remove the templates provided with the application
bs: Ne možete ukloniti šablone date u aplikaciji

en: Add Template
bs: Dodaj šablon

en: Are you sure you want to remove "%1"?
bs: Da li ste sigurni da želite da uklonite "%1"?

en: Confirm remove
bs: Potvrdi uklanjanje

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change sound action
bs: Promijeni akciju zvuka

en: No sound
bs: Bez zvuka

en: Import...
bs: Uvezi...

en: Bar
bs: Traka

en: From Left
bs: Sa lijeva

en: From Top
bs: Od vrha

en: From Right
bs: Sa desna

en: From Bottom
bs: Sa dna

en: Unknown subtype
bs: Nepoznati podtip

en: Clock
bs: Sat

en: From Twelve Clockwise
bs: Od dvanaest u smjeru kazaljke na satu

en: From Three Clockwise
bs: Od tri u smijeru kazaljke na satu

en: From Six Clockwise
bs: Od šest u smijeru kazaljke na satu

en: From Nine Clockwise
bs: Od devet u smjeru kazaljke na satu

en: From Twelve Counterclockwise
bs: Od dvanaest u smijeru kazaljke na satu

en: From Three Counterclockwise
bs: Od tri suprotno od smjera kazaljke na satu

en: From Six Counterclockwise
bs: Od šest suprotno od smijera kazaljke na satu

en: From Nine Counterclockwise
bs: Od devet suprotno od smijera kazaljke na satu

en: Double Fan
bs: Dupli ventilator

en: Fan Out Vertical
bs: Ventilator Isključen Vertikalno

en: Fan Out Horizontal
bs: Ventilator Isključen Horizontalno

en: Fan In Vertical
bs: Ventilator Uključen Vertikalno

en: Fan In Horizontal
bs: Ventilator Uključen Horizontalno

en: Fan In Vertical Reverse
bs: Ventilator Uključen Vertikalno/Obrnuto

en: Fan In Horizontal Reverse
bs: Ventilator Uključen Horizontalno/Obrnuto

en: Double Sweep
bs: Dvostruki zamah

en: Parallel Vertical
bs: Vertikalno paralelno

en: Parallel Diagonal
bs: Dijagonalno paralelno

en: Opposite Vertical
bs: Suprotno vertikalno

en: Opposite Horizontal
bs: Suprotno horizontalno

en: Parallel Diagonal Top Left
bs: Paralelno dijagonalno gore lijevo

en: Parallel Diagonal Bottom Left
bs: Paralelno dijagonalno dolje lijevo

en: Parallel Vertical Reverse
bs: Paralelno vertikalno obrnuto

en: Parallel Diagonal Reverse
bs: Paralelno dijagonalno obrnuto

en: Opposite Vertical Reverse
bs: Suprotno vertikalno obrnuto

en: Opposite Horizontal Reverse
bs: Suprotno horizontalno obrnuto

en: Parallel Diagonal Top Left Reverse
bs: Paralelno dijagonalno gore lijevo obrnuto

en: Parallel Diagonal Bottom Left Reverse
bs: Paralelno dijagonalno dolje lijevo obrnuto

en: Fan
bs: Ventilator

en: Center Right
bs: Centrirati desno

en: Center Top
bs: Centrirati na vrhu

en: Center Left
bs: Centrirati lijevo

en: Center Bottom
bs: Centrirati na Dno

en: Fan Out Top
bs: Ventilator isključen na vrhu

en: Fan Out Right
bs: Ventilator desno isključen

en: Fan Out Bottom
bs: Ventilator isključen na dnu

en: Fan Out Left
bs: Ventilator lijevo isključen

en: Fan In Top
bs: Ventilator na vrhu uključen

en: Fan In Right
bs: Ventilator desno uključen

en: Fan In Bottom
bs: Ventilator na dnu uključen

en: Fan In Left
bs: Ventilator lijevo uključen

en: Pin Wheel
bs: Igleni točak

en: Two Blades Vertical Clockwise
bs: Dvije oštrice vertikalno u smjeru kazaljke na satu

en: Two Blades Horizontal Clockwise
bs: Dvije oštrice horizontalno u smijeru kazaljke na satu

en: Four Blades Horizontal Clockwise
bs: Četiri oštrice horizontalno u smjeru kazaljke na satu

en: Two Blades Vertical Counterclockwise
bs: Dvije oštrice vertikalno u suprotnom smjeru kazaljke na satu

en: Two Blades Horizontal Counterclockwise
bs: Dvije oštrice Horizontalno u suprotnom smjeru kazaljke na satu

en: Four Blades Horizontal Counterclockwise
bs: Četiri oštrice horizontalno u suprotnom smjeru kazaljke na satu

en: Saloon Door
bs: Salonska vrata

en: To Top
bs: Na vrh

en: To Left
bs: Lijevo

en: To Bottom
bs: Na dno

en: To Right
bs: Desno

en: Single Sweep
bs: Pojedinačno čiščenje

en: Clockwise Top
bs: Vrh u smijeru kazaljke na satu

en: Clockwise Right
bs: Desno u smijeru kazaljke na satu

en: Clockwise Bottom
bs: Dno u smijeru kazaljke na satu

en: Clockwise Left
bs: Lijevo u smijeru kazaljke na satu

en: Clockwise Top Left
bs: Gornji lijevi ugao u smijeru kazaljke na satu

en: Counterclockwise Bottom Left
bs: Donji lijevi ugao suprotno od smijera kazaljke na satu

en: Clockwise Bottom Right
bs: Donji desni ugao u smijeru kazaljke na satu

en: Counterclockwise Top Right
bs: Gornji desni ugao suprotno od smijera kazaljke na satu

en: Counterclockwise Top
bs: Vrh suprotno od smijera kazaljke na satu

en: Counterclockwise Right
bs: Desno suprotno od smijera kazaljke na satu

en: Counterclockwise Bottom
bs: Dno suprotno od smijera kazaljke na satu

en: Counterclockwise Left
bs: Lijevo suprotno od smijera kazaljke na satu

en: Counterclockwise Top Left
bs: Gornji lijevi ugao suprotno od smijera kazaljke na satu

en: Clockwise Bottom Left
bs: Donji lijevi ugao u smijeru kazaljke na satu

en: Counterclockwise Bottom Right
bs: Donji desni ugao suprotno od smijera kazaljke na satu

en: Clockwise Top Right
bs: Gornji desni ugao u smijeru kazaljke na satu

en: Windshield
bs: Vjetrobran

en: Right
bs: Desno

en: Up
bs: Gore

en: Vertical
bs: Vertikalno

en: Horizontal
bs: Horizontalno

en: Right Reverse
bs: Obrnuti Desno

en: Up Reverse
bs: Obrnuti Gore

en: Vertical Reverse
bs: Vertikalno Obrnuti

en: Horizontal Reverse
bs: Horizontalno Obrnuti

en: Barn Door
bs: Žitna vrata

en: Diagonal Bottom Left
bs: Dijagonala, dno lijevo

en: Diagonal Bottom Left Reverse
bs: Dijagonala, dno lijevo obrnuto

en: Diagonal Top Left
bs: Dijagonala, vrh lijevo

en: Diagonal Top Left Reverse
bs: Dijagonala, vrh lijevo obrnuto

en: Barn Zig Zag
bs: Žitnica Cik-cak

en: Vertical Reversed
bs: Vertikalno obrnuto

en: Horizontal Reversed
bs: Horizontalno obrnuto

en: Box
bs: Okvir

en: From Top Left
bs: Sa vrha lijevo

en: From Top Right
bs: Sa vrha desno

en: From Bottom Left
bs: Sa dna lijevo

en: From Bottom Right
bs: Sa dna desno

en: Diagonal
bs: Dijagonalno

en: Four Box
bs: Četvorostruki okvir

en: Corners In
bs: Uglovi unutra

en: Corners In Reverse
bs: Uglovi unutra obrnuto

en: Corners Out
bs: Uglovi s vana

en: Corners Out Reverse
bs: Uglovi s vana obrnuto

en: Misc Diagonal
bs: Ostalo dijagonalno

en: Double Barn Door
bs: Dvostruka žitna vrata

en: Double Diamond
bs: Dvostruki dijamant

en: Zig Zag
bs: Cik-cak

en: Fade
bs: Utapanje

en: Crossfade
bs: Unakrsno utišanje

en: Fade over Color
bs: Utišanje po boji

en: ArrowHead
bs: Vrh strijele

en: Down
bs: Dolje

en: Down Reverse
bs: Obrnuti Dolje

en: Left
bs: Lijevo

en: Left Reverse
bs: Obrnuti Lijevo

en: Ellipse
bs: Elipsa

en: Circle
bs: Krug

en: Circle Reverse
bs: Obrnuti Krug

en: Eye
bs: Oko

en: Hexagon
bs: Šestougao

en: Rectangular
bs: Pravougaona

en: Rectangular Reverse
bs: Obrnuti Pravougao

en: Diamond
bs: Dijamant

en: Diamond Reverse
bs: Obrnuti romboid

en: Misc
bs: Razno

en: Heart
bs: Srce

en: Heart Reverse
bs: Obrnuto Srce

en: Keyhole
bs: Ključaonica

en: Keyhole Reverse
bs: Obrnuta Ključaonica

en: Pentagon
bs: Petougao

en: RoundRect
bs: OkrugloPravo

en: Star
bs: Zvijezda

en: Four Point Star
bs: Četvorokraka zvijezda

en: Four Point Star Reverse
bs: Obrnuta četvorokraka zvijezda

en: Five Point Star
bs: Petokraka zvijezda

en: Five Point Star Reverse
bs: Obrnuta petokraka zvijezda

en: Six Point Star
bs: Šestokraka zvijezda

en: Six Point Star Reverse
bs: Obrnuta šestokraka zvijezda

en: Triangle
bs: Trougao

en: Box Snakes
bs: Okvirske zmije

en: Two Box Top In
bs: Dvostruki okvir, vrh unutra

en: Two Box Bottom In
bs: Dvostruki okvir, dno unutra

en: Two Box Left In
bs: Dvostruki okvir lijevo unutra

en: Two Box Right In
bs: Dvostruki okvir desno unutra

en: Four Box Vertical In
bs: Dvostruki okvir vertikalno unutra

en: Four Box Horizontal In
bs: Dvostruki okvir horizontalno unutra

en: Two Box Top Out
bs: Dvostruki okvir vrh s vana

en: Two Box Bottom Out
bs: Dvostruki okvir dno s vana

en: Two Box Left Out
bs: Dvostruki okvir lijevo s vana

en: Two Box Right Out
bs: Dvostruki okvir desno s vana

en: Four Box Vertical Out
bs: Četvorostruki okvir vertikalno s vana

en: Four Box Horizontal Out
bs: Četvorostruki okvir horizontalno Sa vana

en: Parallel Snakes
bs: Paralelne zmije

en: Vertical Top Same In
bs: Vertikalno, vrh jednako unutra

en: Vertical Top Same Out
bs: Vertikalno, vrh jednako s vana

en: Vertical Bottom Same In
bs: Vertikalno dno jednako unutra

en: Vertical Bottom Same Out
bs: Vertikalno, dno, jednako s vana

en: Vertical Top Left Opposite In
bs: Vertikalno vrh lijevo suprotno Unutra

en: Vertical Top Left Opposite Out
bs: Vertikalno vrh lijevo suprotno sa vana

en: Vertical Bottom Left Opposite In
bs: Vertikalno dno lijevo suprotno unutra

en: Vertical Bottom Left Opposite Out
bs: Vertikalno dno lijevo suprotno sa vana

en: Horizontal Left Same In
bs: Horizontalno lijevo jednako unutra

en: Horizontal Left Same Out
bs: Horizontalno, lijevo jednako sa vana

en: Horizontal Right Same In
bs: Horizontalno, desno jednako unutra

en: Horizontal Right Same Out
bs: Horizontalno, desno jednako sa vana

en: Horizontal Top Left Opposite In
bs: Horizontalno, vrh lijevo suprotno unutra

en: Horizontal Top Left Opposite Out
bs: Horizontalno vrh lijevo suprotno s vana

en: Horizontal Top Right Opposite In
bs: Horizontalno, vrh desno suprotno unutra

en: Horizontal Top Right Opposite Out
bs: Horizontalno, vrh desno suprotno sa vana

en: Diagonal Bottom Left Opposite In
bs: Dijagonala dno lijevo suprotno unutra

en: Diagonal Bottom Left Opposite Out
bs: Dijagonala dno lijevo suprotno s vana

en: Diagonal Top Left Opposite In
bs: Dijagonala, vrh lijevo suprotno unutra

en: Diagonal Top Left Opposite Out
bs: Dijagonala, vrh lijevo suprotno sa vana

en: Snake
bs: Zmija

en: Spiral
bs: Spirala

en: Clockwise Top Left In
bs: U smijeru kazaljke na satu, Vrh lijevo unutra

en: Clockwise Top Left Out
bs: U smijeru kazaljke na satu, Vrh lijevo van

en: Clockwise Top Right In
bs: U smijeru kazaljke na satu, Vrh desno unutra

en: Clockwise Top Right Out
bs: U smijeru kazaljke na satu, Vrh desno vani

en: Clockwise Bottom Left In
bs: U smijeru kazaljke na satu,  dno lijevo unutra

en: Clockwise Bottom Left Out
bs: U smijeru kazaljke na satu, dno lijevo sa vana

en: Clockwise Bottom Right In
bs: U smjeru kazaljke na satu,  dno desno unutra

en: Clockwise Bottom Right Out
bs: U smjeru kazaljke na satu,  dno desno sa vana

en: Counterclockwise Top Left In
bs: Suprotno od smjera kazaljke na satu, vrh lijevo unutra

en: Counterclockwise Top Left Out
bs: Suprotno od smjera kazaljke na satu, vrh lijevo sa vana

en: Counterclockwise Top Right In
bs: Suprotno od smijera kazaljke na satu, vrh desno unutra

en: Counterclockwise Top Right Out
bs: Suprotno od smijera kazaljke na satu, vrh desno sa vana

en: Counterclockwise Bottom Left In
bs: Suprotno od smijera kazaljke na satu, dno lijevo unutra

en: Counterclockwise Bottom Left Out
bs: Suprotno od smijera kazaljke na satu, dno lijevo sa vana

en: Counterclockwise Bottom Right In
bs: Suprotno od smjera kazaljke na satu, dno desno unutra

en: Counterclockwise Bottom Right Out
bs: Suprotno od smjera kazaljke na satu, dno desno s vana

en: Waterfall
bs: Vodopad

en: Top Left Vertical
bs: Vrh lijevo vertikalno

en: Top Left Horizontal
bs: Vrh lijevo horizontalno

en: Top Right Vertical
bs: Vrh desno vertikalno

en: Top Right Horizontal
bs: Vrh desno horizontalno

en: Bottom Left Vertical
bs: Dno lijevo vertikalno

en: Bottom Left Horizontal
bs: Dno lijevo horizontalno

en: Bottom Right Vertical
bs: Dno desno vertikalno

en: Bottom Right Horizontal
bs: Dno Desno Horizontalno

en: Slide
bs: Slajd

en: Space Rotation
bs: Prostorna rotacija

en: Swap effect
bs: Efekat razmjene

en: Header
bs: Zaglavlje

en: Footer
bs: Podnožje
