calligra - en to ca translation catalogue (99 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Boolean Operation
ca: Operació booleana

note: i18n: ectx: Menu (object_order)
en: &Order
ca: &Ordre

note: i18n: ectx: Menu (object_align)
en: &Align
ca: &Alinea

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca: &Edita

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca: &Visualitza

note: i18n: ectx: Menu (object)
en: &Object
ca: &Objecte

note: i18n: ectx: Menu (object_distribute)
en: &Distribute
ca: &Distribueix

note: i18n: ectx: Menu (path)
en: &Path
ca: &Camí

note: i18n: ectx: Menu (effects)
en: Effe&cts
ca: Efe&ctes

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: &Arranjaments

note: i18n: ectx: Menu (page)
en: &Page
ca: &Pàgina

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
ca: Edita

note: i18n: ectx: ToolBar (object_toolbar)
en: Object
ca: Objecte

note: i18n: ectx: ToolBar (align_toolbar)
en: Align
ca: Alinea

note: i18n: ectx: ToolBar (Effects)
en: Effects
ca: Efectes

note: i18n: ectx: ToolBar (add_shape_toolbar)
en: Add Shape
ca: Afegeix una forma

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
ca: Visualitza

en: &Flatten Path...
ca: &Camí aplanat...

en: Flatten Path
ca: Camí aplanat

en: Properties
ca: Propietats

en: Flatness:
ca: Planura:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flatten path
ca: Camí aplanat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Refine path
ca: Refina el camí

en: &Refine Path...
ca: &Refina el camí...

en: Refine Path
ca: Refina el camí

[ctx: (qtundo-format)]
en: Round Corners
ca: Cantonades arrodonides

en: &Round Corners...
ca: Cantonades a&rrodonides...

en: Round Corners
ca: Cantonades arrodonides

en: Radius:
ca: Radi:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Whirl & pinch
ca: Gira i pessiga

en: &Whirl/Pinch...
ca: &Gira/Pessiga...

en: Whirl Pinch
ca: Gira pessic

en: Info
ca: Informació

en: The result of the Whirlpinch effect can be improved by refining the path shape beforehand.
ca: El resultat de l'efecte Gira-pessic es pot millorar refinant abans la forma del camí.

en: Pinch:
ca: Pessiga:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Raise Layer
ca: Puja la capa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Lower Layer
ca: Baixa la capa

en: Configure
ca: Configura

en: Interface
ca: Interfície

en: Grid
ca: Quadrícula

en: Document Settings
ca: Configuració del document

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
ca: Autor

en: Author
ca: Autor

en: A Vector Graphics Drawing Application.
ca: Una aplicació de dibuix de vectors gràfics.

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: Port to Qt6
ca: Adaptació a les Qt6

en: Bug fixes and improvements
ca: Correcció d'errors i millores generals

en: Bug fixes
ca: Correcció d'errors

en: Helpful patches and advice
ca: Pedaços útils i consells

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert graphics
ca: Insereix gràfics

en: Choose Graphic to Add
ca: Escolliu la gràfica a afegir

en: Could not load image.
ca: No s'ha pogut carregar la imatge.

en: Import graphic
ca: Importa un gràfic

en: Could not create image shape.
ca: No s'ha pogut crear la forma d'imatge.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Horizontally
ca: Emmirallar horitzontalment

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Vertically
ca: Emmirallar verticalment

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Horizontally and Vertically
ca: Emmirallar horitzontalment i verticalment

[ctx: (qtundo-format)]
en: Separate paths
ca: Separa els camins

en: Outline &Mode
ca: &Mode de contorn

en: &Import Graphic...
ca: &Importa un gràfic...

en: Edit Guides
ca: Edita les guies

[ctx: Duplicate selection]
en: &Duplicate
ca: &Duplica

en: Distribute Center (Horizontal)
ca: Distribueix centrat (horitzontalment)

en: Distribute Gaps (Horizontal)
ca: Distribueix els espais (horitzontalment)

en: Distribute Left Borders
ca: Distribueix les vores esquerres

en: Distribute Right Borders
ca: Distribueix les vores dretes

en: Distribute Center (Vertical)
ca: Distribueix centrat (verticalment)

en: Distribute Gaps (Vertical)
ca: Distribueix els espais (verticalment)

en: Distribute Bottom Borders
ca: Distribueix les vores de baix

en: Distribute Top Borders
ca: Distribueix les vores de dalt

en: Show Color Palette
ca: Mostra la paleta de colors

en: Show or hide color palette
ca: Mostra o oculta la paleta de colors

en: &Clip Object
ca: &Retalla l'objecte

en: &Unclip Objects
ca: &Desfés el retall d'objectes

en: Mirror Vertically
ca: Emmirallar verticalment

en: Mirror Horizontally
ca: Emmirallar horitzontalment

en: &Close Path
ca: Tan&ca el camí

en: Com&bine Path
ca: Com&bina el camí

en: Se&parate Path
ca: Se&para el camí

en: Re&verse Path
ca: Re&verteix el camí

en: Intersect Paths
ca: Interseca els camins

en: Subtract Paths
ca: Sostreu els camins

en: Unite Paths
ca: Uneix els camins

en: Exclude Paths
ca: Exclou els camins

en: Snap Path to Grid
ca: Ajusta el camí a la quadrícula

en: Zoom to Selection
ca: Zoom a la selecció

en: Zoom to Drawing
ca: Zoom al dibuix

en: Show status bar:
ca: Mostra la barra d'estat:

en: Number of recent files:
ca: Nombre de fitxers recents:

en: Palette font size:
ca: Mida de la lletra de la paleta:

en: Select palette
ca: Selecció de paleta

en: Press to apply fill to selection
ca: Premeu per a aplicar farciment a la selecció

[ctx: The style has no fill]
en: None
ca: Cap

en: Press to apply stroke to selection
ca: Premeu per a aplicar un traç a la selecció

[ctx: The style has a custom stroking]
en: Custom
ca: Personalitzat

[ctx: The style has no stroking]
en: None
ca: Cap

en: Stroke:
ca: Traç:

en: Fill:
ca: Omple:
