calligra_semanticitem_contact - en to ca translation catalogue (10 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Contact]
en: Contact
ca: Contacte

en: Select an address book for saving:
ca: Seleccioneu una llibreta d'adreces per desar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
ca: &Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Nick:
ca: Sobre&nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Phone Number:
ca: Número de &telèfon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Home Page:
ca: &Pàgina d'inici:

en: Contact Information
ca: Informació de contacte

en: Edit...
ca: Edita...

en: Import contact
ca: Importa el contacte

en: Export as vcard...
ca: Exporta com a vCard...
