calligra_semanticitem_location - en to ca translation catalogue (11 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Location]
en: Location
ca: Ubicació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Name
ca: &Nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Name
ca: Nom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Marble::MarbleWidget, map)
en: The Earth
ca: La Terra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Marble::MarbleWidget, map)
en: The Marble widget displays a virtual globe.
ca: L'estri del Marble mostra un globus virtual.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (Marble::MarbleNavigator, zoomer)
en: Navigation Control
ca: Control de navegació

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Marble::MarbleNavigator, zoomer)
en: Use this control to navigate.
ca: Utilitzeu aquest control per a navegar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Latitude
ca: Latitud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Longitude
ca: Longitud

en: Location Information
ca: Informació de la localització

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Name:
ca: &Nom:
