calligra - en to ca@valencia translation catalogue (87 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, toggleEditMode)
en: Edit Mode
ca@valencia: Mode d'edició

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEscape)
en: Escape Direction
ca@valencia: Direcció d'escapament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAlign)
en: Alignment
ca@valencia: Alineació

en: Edit connection points
ca@valencia: Edita els punts de connexió

en: Align to left edge
ca@valencia: Alinea a la vora esquerra

en: Align to horizontal center
ca@valencia: Alinea al centre horitzontal

en: Align to right edge
ca@valencia: Alinea a la vora dreta

en: Align to top edge
ca@valencia: Alinea a la vora de dalt

en: Align to vertical center
ca@valencia: Alinea al centre vertical

en: Align to bottom edge
ca@valencia: Alinea a la vora de baix

en: Escape in all directions
ca@valencia: Escapament en totes les direccions

en: Escape in horizontal directions
ca@valencia: Escapament en direccions horitzontals

en: Escape in vertical directions
ca@valencia: Escapament en direccions verticals

en: Escape in left direction
ca@valencia: Escapament en direcció esquerra

en: Escape in right direction
ca@valencia: Escapament en direcció dreta

en: Escape in up direction
ca@valencia: Escapament en direcció amunt

en: Escape in down direction
ca@valencia: Escapament en direcció avall

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Connection
ca@valencia: Crea una connexió

en: Drag to edit connection.
ca@valencia: Arrossegueu per a editar la connexió.

en: Double click connection or press delete to remove it.
ca@valencia: Doble clic en la connexió o premeu suprimir per a eliminar-la.

en: Click to edit connection points.
ca@valencia: Cliqueu per a editar els punts de connexió.

en: Drag to move connection point. Double click connection or press delete to remove it.
ca@valencia: Arrossegueu per a moure el punt de connexió. Doble clic en la connexió o premeu suprimir per a eliminar-la.

en: Double click connection point or press delete to remove it.
ca@valencia: Doble clic damunt del punt de connexió o premeu suprimir per a eliminar-lo.

en: Double click to add connection point.
ca@valencia: Doble clic per a afegir un punt de connexió.

en: Drag to create new connection.
ca@valencia: Arrossegueu per a crear una connexió nova.

en: Connection
ca@valencia: Connexió

en: Line
ca@valencia: Línia

en: Connection Point
ca@valencia: Punt de connexió

en: Connect shapes
ca@valencia: Connecta les formes

en: Bring to &Front
ca@valencia: Porta al &davant

en: &Raise
ca@valencia: &Puja

en: &Lower
ca@valencia: &Baixa

en: Send to &Back
ca@valencia: Envia al da&rrere

en: Align Left
ca@valencia: Alinea a l'esquerra

en: Horizontally Center
ca@valencia: Centra horitzontalment

en: Align Right
ca@valencia: Alinea a la dreta

en: Align Top
ca@valencia: Alinea a dalt

en: Vertically Center
ca@valencia: Centra verticalment

en: Align Bottom
ca@valencia: Alinea a baix

en: Group
ca@valencia: Agrupa

en: Ungroup
ca@valencia: Desagrupa

en: Click and drag to move guide line.
ca@valencia: Cliqueu i arrossegueu per a moure la línia guia.

en: Left click rotates around center, right click around highlighted position.
ca@valencia: Amb el clic esquerre, es gira pel centre, amb el dret, per la posició marcada.

en: Click and drag to shear selection.
ca@valencia: Cliqueu i arrossegueu per a inclinar la selecció.

en: Click and drag to resize selection.
ca@valencia: Cliqueu i arrossegueu per a redimensionar la selecció.

en: Click and drag to move selection.
ca@valencia: Cliqueu i arrossegueu per a moure la selecció.

en: Click and drag to resize selection. Middle click to set highlighted position.
ca@valencia: Cliqueu i arrossegueu per a redimensionar la selecció. Clic del mig per a establir la posició marcada.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Group shapes
ca@valencia: Agrupa les formes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ungroup shapes
ca@valencia: Desagrupa les formes

en: Arrange
ca@valencia: Organitza

en: Geometry
ca@valencia: Geometria

en: Fill
ca@valencia: Emplenat

en: Shadow
ca@valencia: Ombra

en: Shape handling
ca@valencia: Gestió de formes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate
ca@valencia: Gira

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear X
ca@valencia: Inclina X

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear Y
ca@valencia: Inclina Y

[ctx: (qtundo-format)]
en: Scale
ca@valencia: Escala

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reset Transformations
ca@valencia: Reinicia les transformacions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rotateButton)
en: Rotate
ca@valencia: Gira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shearXButton)
en: Shear X
ca@valencia: Inclina X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shearYButton)
en: Shear Y
ca@valencia: Inclina Y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scaleXButton)
en: Scale X
ca@valencia: Escala X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scaleYButton)
en: Scale Y
ca@valencia: Escala Y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scaleAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
ca@valencia: Mantín la relació d'aspecte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton)
en: Reset Transformations
ca@valencia: Reinicia les transformacions

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
ca@valencia: Redimensiona

en: Press ALT to hold x- or y-position.
ca@valencia: Premeu «Alt» per a mantindre les posicions X o Y.

en: Press CTRL to resize from center.
ca@valencia: Premeu «Ctrl» per a redimensionar des del centre.

en: Press ALT to rotate in 45 degree steps.
ca@valencia: Premeu «Alt» per a girar en passos de 45 graus.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear
ca@valencia: Inclina

en: Double click to add guide line.
ca@valencia: Feu doble clic per a afegir la línia guia.

en: Click and drag to move guide line. Double click to remove guide line.
ca@valencia: Cliqueu i arrossegueu per a moure la línia guia. Feu doble clic per a eliminar la línia guia.

en: Guides Editor
ca@valencia: Editor de guies

en: Guides Insertor
ca@valencia: Inseridor de guies

en: Edit guidelines
ca@valencia: Edita les línies guia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Horizontal
ca@valencia: Horitzontal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Orientation:
ca@valencia: Orientació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Position:
ca@valencia: Posició:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
ca@valencia: Afig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_horizontalSpinBox)
en: Insert this number of horizontal equally spaced guides.
ca@valencia: Inserix este nombre de guies horitzontals igualment espaiades.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_horizontalEdgesCheckBox)
en: Insert guides at the horizontal edges.
ca@valencia: Inserix guies a les vores horitzontals.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_verticalSpinBox)
en: Insert this number of vertical equally spaced guides.
ca@valencia: Inserix este nombre de guies verticals igualment espaiades.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_verticalEdgesCheckBox)
en: Insert guides at the vertical edges.
ca@valencia: Inserix guies a les vores verticals.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_erasePreviousCheckBox)
en: Erase previous guides
ca@valencia: Esborra les guies anteriors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_createButton)
en: Create
ca@valencia: Crea
