calligra - en to ca@valencia translation catalogue (32 entries)

en: (No match)
ca@valencia: (No s'ha trobat cap paraula)

en: &Search for:
ca@valencia: Bu&sca a:

en: S&earch
ca@valencia: Bu&sca

[ctx: @action:button Go back to the previous word in history]
en: Back
ca@valencia: Arrere

[ctx: @action:button Go forward to the next word in history]
en: Forward
ca@valencia: Avant

en: Change Language...
ca@valencia: Canvia l'idioma…

en: &Thesaurus
ca@valencia: &Tesaurus

en: Synonyms
ca@valencia: Sinònims

en: More General Words
ca@valencia: Paraules més generals

en: More Specific Words
ca@valencia: Paraules més específiques

en: &Wordnet
ca@valencia: &WordNet

en: &Replace with:
ca@valencia: Su&bstituïx per:

en: &Replace
ca@valencia: Su&bstituïx

en: Replace Word
ca@valencia: Substituïx la paraula

en: Related Words - %1
ca@valencia: Paraules relacionades - %1

en: The thesaurus file '%1' was not found. Please use 'Change Language...' to select a thesaurus file.
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer tesaurus «%1». Utilitzeu «Canvia idioma…» per a escollir un fitxer tesaurus.

en: <b>Error:</b> Failed to execute grep.
ca@valencia: <b>Error:</b> No s'ha pogut executar grep.

en: Synonyms/Hypernyms - Ordered by Frequency
ca@valencia: Sinònims/Hiperònims - Ordenats per freqüència

en: Synonyms - Ordered by Similarity of Meaning (verbs only)
ca@valencia: Sinònims - Ordenats per similitud de sentit (només verbs)

en: Antonyms - Words with Opposite Meanings
ca@valencia: Antònims - Paraules que signifiquen el contrari

en: Hyponyms - ... is a (kind of) %1
ca@valencia: Hipònims - …són un (tipus de) %1

en: Meronyms - %1 has a ...
ca@valencia: Merònims - %1 té un…

en: Holonyms - ... has a %1
ca@valencia: Holònims - … té un %1

en: Attributes
ca@valencia: Atributs

en: Cause To (for some verbs only)
ca@valencia: Provoca (només per a alguns verbs)

en: Verb Entailment (for some verbs only)
ca@valencia: Vinculacions del verb (només per a alguns verbs)

en: Familiarity & Polysemy Count
ca@valencia: Familiaritat i grau de polisèmia

en: Verb Frames (examples of use)
ca@valencia: Estructura verbal (exemples d'ús)

en: List of Compound Words
ca@valencia: Llista de paraules compostes

en: Overview of Senses
ca@valencia: Resum de significats

en: <b>Error:</b> Failed to execute WordNet program 'wn'. WordNet has to be installed on your computer if you want to use it, and 'wn' has to be in your PATH. You can get WordNet at <a href="http://wordnet.princeton.edu/">http://wordnet.princeton.edu/</a>. Note that WordNet only supports the English language.
ca@valencia: <b>Error:</b> No s'ha pogut executar el programa WordNet «wn». WordNet ha d'estar instal·lat en el vostre ordinador si voleu utilitzar-lo i, a més a més, s'ha de trobar en la variable d'entorn PATH. Podeu aconseguir WordNet a <a href="http://www.wordnet.princeton.edu/">http://www.wordnet.princeton.edu/</a>. Cal tindre en compte que WordNet només accepta l'anglés.

en: No match for '%1'.
ca@valencia: No s'ha trobat cap coincidència amb «%1».
