calligra - en to ca@valencia translation catalogue (864 entries)

en: Draw path
ca@valencia: Dibuixa un traç

en: Freehand path
ca@valencia: Traç a mà alçària

en: Angle snapping delta:
ca@valencia: Delta de l'ajust de l'angle:

en: Activate angle snap:
ca@valencia: Activa l'ajust d'angle:

en: Angle Constraints
ca@valencia: Restriccions d'angle

en: Line
ca@valencia: Línia

en: Precision:
ca@valencia: Precisió:

[ctx: The raw line data]
en: Raw
ca@valencia: En brut

en: Curve
ca@valencia: Corba

en: Straight
ca@valencia: Recta

en: Optimize
ca@valencia: Optimitza

en: Exactness:
ca@valencia: Exactitud:

en: Pencil
ca@valencia: Llapis

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Connection
ca@valencia: Canvia la connexió

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change parameter
ca@valencia: Canvia el paràmetre

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert to Path
ca@valencia: Converteix a traç

[ctx: (qtundo-format)]
en: Break subpath at points
ca@valencia: Trenca el subcamí a punts

[ctx: (qtundo-format)]
en: Combine paths
ca@valencia: Combina els camins

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move control point
ca@valencia: Mou el punt de control

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set fill rule
ca@valencia: Arranja la regla de farciment

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert points
ca@valencia: Insereix punts

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge points
ca@valencia: Fusiona els punts

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move points
ca@valencia: Mou els punts

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove points
ca@valencia: Elimina els punts

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set point type
ca@valencia: Arranja el tipus de punt

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reverse paths
ca@valencia: Commuta els camins

[ctx: (qtundo-format)]
en: Break subpath
ca@valencia: Trenca el subcamí

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change segments to curves
ca@valencia: Canvia els segments a corbes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change segments to lines
ca@valencia: Canvia els segments a línies

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set marker
ca@valencia: Defineix el marcador

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align shapes
ca@valencia: Alinea les formes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set background
ca@valencia: Arranja el rerefons

[ctx: (qtundo-format)]
en: Clip Shape
ca@valencia: Enganxa la forma

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape
ca@valencia: Crea una forma

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete shape | Delete shapes
ca@valencia[0]: Elimina la forma
ca@valencia[1]: Elimina les formes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Distribute shapes
ca@valencia: Distribueix les formes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Group shapes
ca@valencia: Agrupa les formes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add shapes to group
ca@valencia: Afig formes al grup

[ctx: (qtundo-format)]
en: Keep Aspect Ratio
ca@valencia: Mantén la relació d'aspecte

[ctx: (qtundo-format)]
en: Lock shapes
ca@valencia: Bloqueja les formes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move shapes
ca@valencia: Mou les formes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Shape
ca@valencia: Reanomena la forma

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reorder shapes
ca@valencia: Reordena les formes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Shape RunAround
ca@valencia: Canvia la forma de la volta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Shadow
ca@valencia: Arranja l'ombra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear shapes
ca@valencia: Inclina les formes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize shapes
ca@valencia: Redimensiona les formes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set stroke
ca@valencia: Estableix el marcador

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set opacity
ca@valencia: Arranja l'opacitat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unclip Shape
ca@valencia: Desfés el retall de la forma

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unclip Shapes
ca@valencia: Desfés el retall de les formes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ungroup shapes
ca@valencia: Desagrupa les formes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Close subpath
ca@valencia: Tanca el subcamí

[ctx: (qtundo-format)]
en: Join subpaths
ca@valencia: Uneix els subcamins

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove subpath
ca@valencia: Elimina el subcamí

en: Standard
ca@valencia: Estàndard

en: Lines
ca@valencia: Línies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTypeDesc)
en: Type:
ca@valencia: Tipus:

en: Tie
ca@valencia: Lligam

en: A connection between two other shapes
ca@valencia: Una connexió entre dues altres formes

en: Show Grid
ca@valencia: Mostra la quadrícula

en: Shows or hides grid
ca@valencia: Mostra o oculta la quadrícula

en: Simple path shape
ca@valencia: Forma simple de camí

en: A simple path shape
ca@valencia: Una forma simple de camí

en: %1 Options
ca@valencia: Opcions de %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Shapes
ca@valencia: Enganxa les formes

en: Active tool: %1
ca@valencia: Eina activa: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Image
ca@valencia: Enganxa imatge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, extensionSnapGuide)
en: Extension of lines
ca@valencia: Extensió de línies

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, boundingBoxSnapGuide)
en: Bounding box of shape
ca@valencia: Contenidor al voltant de forma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, snapDistance)
en: Proximity distance where snapping happens
ca@valencia: Distància de proximitat on es fa l'ajustament

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, orthogonalSnapGuide)
en: Orthogonal
ca@valencia: Ortogonal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, intersectionSnapGuide)
en: Intersection of lines
ca@valencia: Intersecció de línies

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, lineGuideSnapGuide)
en: Guide lines
ca@valencia: Línies guia

en: Embedded svg shape
ca@valencia: Forma SVG incrustada

en: Create object
ca@valencia: Crea un objecte

en: Pan
ca@valencia: Panorama

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Segment
ca@valencia: Canvia el segment

en: Corner point
ca@valencia: Punt de cantonada

en: Smooth point
ca@valencia: Punt suau

en: Symmetric Point
ca@valencia: Punt simètric

en: Make curve point
ca@valencia: Fes punt de corba

en: Make line point
ca@valencia: Fes punt de línia

en: Segment to Line
ca@valencia: Segment a la línia

en: Segment to Curve
ca@valencia: Segment a la corba

en: Insert point
ca@valencia: Insereix un punt

en: Remove point
ca@valencia: Elimina el punt

en: Break at point
ca@valencia: Trenca al punt

en: Break at segment
ca@valencia: Trenca al segment

en: Join with segment
ca@valencia: Uneix amb el segment

en: Merge points
ca@valencia: Fusiona els punts

en: To Path
ca@valencia: Al camí

en: Line/Curve
ca@valencia: Línia/Corba

en: Drag to move handle.
ca@valencia: Arrossegueu per a moure el gestor.

en: Drag to move point. Shift click to change point type.
ca@valencia: Arrossegueu per a moure el punt. Majúscules i clic per a canviar el tipus de punt.

en: Drag to move control point.
ca@valencia: Arrossegueu per a moure el punt de control.

en: Drag to change curve directly. Double click to insert new path point.
ca@valencia: Arrossegueu per canviar directament la corba. Feu un clic doble per inserir un punt de traç nou.

en: Press B to break path at selected point.
ca@valencia: Premeu B per a trencar el traç al punt seleccionat.

en: Press B to break path at selected segments.
ca@valencia: Teclegeu B per a trencar el traç als segments seleccionats.

en: Path editing
ca@valencia: Edició de traços

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomInButton)
en: Zoom In
ca@valencia: Apropa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomOutButton)
en: Zoom Out
ca@valencia: Allunya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, convertToPath)
en: Convert To Path
ca@valencia: Converteix a traç

en: Script Manager
ca@valencia: Gestor de scripts

en: Execute Script File...
ca@valencia: Executa el fitxer de script...

en: Script Manager...
ca@valencia: Gestor de scripts...

en: Execute Script File
ca@valencia: Executa el fitxer de script

en: Install Script Package
ca@valencia: Instal·la paquet de scripts

en: Could not read the package "%1".
ca@valencia: No s'ha pogut llegir el paquet «%1».

en: The package "%1" does not contain a valid install.rc file.
ca@valencia: El paquet «%1» no conté un fitxer install.rc vàlid.

en: Failed to parse the install.rc file at package "%1".
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar el fitxer install.rc del paquet «%1».

en: Failed to determinate location where the package "%1" should be installed to.
ca@valencia: No s'ha pogut determinar la localització on s'ha d'instal·lar el paquet «%1».

en: A script package with the name "%1" already exists. Replace this package?
ca@valencia: Ja existeix un paquet de scripts amb el nom «%1». Voleu sobreescriure aquest paquet?

en: Replace
ca@valencia: Substitueix

en: Could not uninstall this script package. You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
ca@valencia: No s'ha pogut desinstal·lar el paquet de scripts. Pot ser que no tingueu prou permisos per eliminar la carpeta «%1».

en: Could not uninstall the script package "%1" since the script is not installed.
ca@valencia: No s'ha pogut desinstal·lar el paquet de scripts. Pot ser que no tingueu prou permisos per eliminar la carpeta «%1».

en: Could not uninstall the script package "%1". You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
ca@valencia: No s'ha pogut desinstal·lar el paquet de scripts. Pot ser que no tingueu prou permisos per eliminar la carpeta «%1».

en: Save
ca@valencia: Guarda

en: <qt>This wizard will guide you through the process of adding a new resource to your scripts.</qt>
ca@valencia: <qt>Aquest assistent vos guiarà pel procés d'afegir un recurs nou per als vostres scripts.</qt>

en: Add script file
ca@valencia: Afig un fitxer de script

en: Add collection folder
ca@valencia: Afig una carpeta de col·lecció

en: Install script package file
ca@valencia: Instal·la el fitxer scripts

en: Install online script package
ca@valencia: Instal·la un paquet de scripts en línia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, add)
en: Add
ca@valencia: Afig

en: Script File
ca@valencia: Fitxer de script

en: Collection
ca@valencia: Col·lecció

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
ca@valencia: Desfés

en: Undo %1
ca@valencia: Desfés %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
ca@valencia: Refés

en: Redo %1
ca@valencia: Refés %1

en: <empty>
ca@valencia: <buit>

en: Redo
ca@valencia: Refés

en: Undo
ca@valencia: Desfés

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca@valencia: Arranjament&s

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: File
ca@valencia: Fitxer

en: Document Settings
ca@valencia: Arranjaments del document

en: No autosave
ca@valencia: No guardes automàticament

en: Autosave interval:
ca@valencia: Guarda automàticament cada:

en: Create backup file:
ca@valencia: Crea un fitxer de còpia de seguretat:

en: Grid
ca@valencia: Quadrícula

en: Show grid:
ca@valencia: Mostra la quadrícula:

en: Snap to grid:
ca@valencia: Ajusta a la quadrícula:

en: Grid color:
ca@valencia: Color de la quadrícula:

en: Spacing
ca@valencia: Espaiat

[ctx: Horizontal grid spacing]
en: &Horizontal:
ca@valencia: &Horitzontal:

en: Misc
ca@valencia: Miscel·lània

en: Units:
ca@valencia: Unitats:

en: Handle radius:
ca@valencia: Radi de nansa:

en: Grab sensitivity:
ca@valencia: Proximitat per seleccionar:

en: Paste offset:
ca@valencia: Enganxa el desplaçament:

en: Paste at Cursor:
ca@valencia: Enganxa en el cursor:

en: Only print and exit
ca@valencia: Només imprimeix i ix

en: Open a new document based on the given template (desktopfile name)
ca@valencia: Obri un document nou basat en la plantilla indicada (nom del fitxer «desktop»)

en: Open a new document based on the given template file
ca@valencia: Obri un document nou basat en la plantilla indicada

en: Override display DPI
ca@valencia: Substitueix el DPI de la pantalla

en: Only export to PDF and exit
ca@valencia: Només exporta a PDF i ix

en: Filename for export-pdf
ca@valencia: Nom de fitxer per a l'exportació a pdf

en: just load the file and then exit
ca@valencia: carrega només el fitxer i llavors ix

en: load the file, show the window and progressbar and then exit
ca@valencia: carrega el fitxer, mostra la finestra i la barra de progrés i llavors ix

en: Filename to write profiling information into.
ca@valencia: Nom de fitxer on escriure la informació de perfil.

en: Load a file and save it as an ODF file. Meant for debugging.
ca@valencia: Carrega un fitxer i el guarda com a fitxer ODF. Pensat per a depuració.

en: File(s) or URL(s) to open
ca@valencia: Fitxer(s) o URL(s) a obrir

en: You are running a 32 bits build on a 64 bits Windows.
    This is not recommended.
    Please download and install the x64 build instead.
ca@valencia: Esteu executant una compilació de 32 bits en un Windows de 64 bits.
    Això no és recomanable.
    En el seu lloc, baixeu i instal·leu la compilació per x64.

en: %1: Critical Error
ca@valencia: %1: Error crític

en: Essential application components could not be found.
    This might be an installation issue.
    Try restarting or reinstalling.
ca@valencia: No s'ha trobat els components essencials de l'aplicació.
    Això podria ser un problema d'instal·lació.
    Intenteu reiniciar o reinstal·lar.

en: No template found for: %1
ca@valencia: No s'ha trobat cap plantilla per a: %1

en: Too many templates found for: %1
ca@valencia: S'ha trobat massa plantilles per: %1

en: Template %1 failed to load.
ca@valencia: Hi ha hagut un error en carregar la plantilla %1.

en: No template found at: %1
ca@valencia: No s'ha trobat cap plantilla a: %1

[ctx: @title:window]
en: Recover Files
ca@valencia: Recuperació de fitxers

en: The following autosave file can be recovered:
ca@valencia: Es pot recuperar el següent fitxer d'autodesat:

en: The following autosave files can be recovered:
ca@valencia: Es poden recuperar els següents fitxers d'autodesat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template at application start up
ca@valencia: Usa sempre aquesta plantilla a l'inici de l'aplicació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template
ca@valencia: Usa sempre aquesta plantilla

en: Making backup...
ca@valencia: S'està fent la còpia de seguretat...

en: Saving...
ca@valencia: S'està desant...

en: Could not save
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut guardar
    %1

en: Could not save %1
    Reason: %2
ca@valencia: No s'ha pogut guardar %1
    Raó: %2

en: Document <i>%1</i> saved
ca@valencia: S'ha guardat el document <i>%1</i>

en: The password of this encrypted document is not known. Autosave aborted! Please save your work manually.
ca@valencia: No es coneix la contrasenya d'aquest document encriptat. Autodesat interromput! Per favor, guardeu el vostre treball manualment.

en: Autosaving...
ca@valencia: S'està autodesant...

en: Error during autosave! Partition full?
ca@valencia: Error durant el desament automàtic! Partició plena?

en: Could not create the file for saving
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer per guardar-lo

en: Not able to write '%1'. Partition full?
ca@valencia: No s'ha pogut escriure «%1». La partició és plena?

en: Not able to write RDF metadata. Partition full?
ca@valencia: No s'han pogut escriure les metadades RDF. Potser la partició és plena?

en: Error while trying to write '%1'. Partition full?
ca@valencia: Error mentre s'escrivia «%1». Potser la partició és plena?

en: Malformed URL
    %1
ca@valencia: URL amb format incorrecte
    %1

en: An autosaved file exists for this document.
    Do you want to open it instead?
ca@valencia: Existeix un fitxer de desament automàtic per a aquest document.
    Voleu obrir-lo en comptes d'aquest?

en: The file %1 does not exist.
ca@valencia: El fitxer %1 no existeix.

en: Opening Document
ca@valencia: Obertura de document

en: Could not create the filter plugin
ca@valencia: No s'ha pogut crear el connector de filtre

en: Could not create the output document
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el document d'eixida

en: File not found
ca@valencia: No s'ha trobat el fitxer

en: Cannot create storage
ca@valencia: No s'ha pogut crear l'emmagatzematge

en: Bad MIME type
ca@valencia: Tipus MIME erroni

en: Error in embedded document
ca@valencia: Error al document incrustat

en: Format not recognized
ca@valencia: Format no reconegut

en: Not implemented
ca@valencia: Sense implementar

en: Parsing error
ca@valencia: Error d'anàlisi

en: Document is password protected
ca@valencia: El document està protegit per contrasenya

en: Invalid file format
ca@valencia: Format de fitxer no vàlid

en: Internal error
ca@valencia: Error intern

en: Out of memory
ca@valencia: Memòria exhaurida

en: Empty Filter Plugin
ca@valencia: Connector de filtre buit

en: Trying to load into the wrong kind of document
ca@valencia: S'ha intentat carregar dins la classe de document incorrecta

en: Failed to download remote file
ca@valencia: Ha fallat en baixar el fitxer remot

en: Unknown error
ca@valencia: Error desconegut

en: Could not open %2.
    Reason: %1.
    %3
ca@valencia: No s'ha pogut obrir %2.
    Motiu: %1.
    %3

en: Document <i>%1</i> loaded
ca@valencia: S'ha carregat el document <i>%1</i>

en: Could not find %1
ca@valencia: No s'ha pogut trobar %1

en: Parsing error in %1 at line %2, column %3
    Error message: %4
ca@valencia: Error d'anàlisi a %1, a la línia %2, columna %3
    Missatge d'error: %4

en: %1 is not a file.
ca@valencia: %1 no és cap fitxer.

en: Could not open the file for reading (check read permissions).
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer per llegir-lo (comproveu els permisos de lectura).

en: Could not read the beginning of the file.
ca@valencia: No s'ha pogut llegir l'inici del fitxer.

en: parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
ca@valencia: Error d'anàlisi al document principal a la línia %1, columna %2
    Missatge d'error: %3

en: Not a valid Calligra file: %1
ca@valencia: No és un fitxer Calligra vàlid: %1

en: Invalid document: no file 'maindoc.xml'.
ca@valencia: Document no vàlid, no existeix el fitxer «maindoc.xml».

en: Document <i>%1</i> contains several versions. Go to File->Versions to open an old version.
ca@valencia: El document <i>%1</i> conté moltes versions. Aneu a Fitxer->Versions per a obrir una versió anterior.

en: Untitled
ca@valencia: Sense títol

en: <p>The document <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
ca@valencia: <p>El document <b>«%1»</b> ha estat modificat.</p><p>Voleu guardar-lo?</p>

en: Internal error: saveXML not implemented
ca@valencia: Error intern: saveXML no està implementat

en: Could not open
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut obrir
    %1

en: Could not open %1
    Reason: %2
ca@valencia: No s'ha pogut obrir %1
    Motiu: %2

en: a word processing
ca@valencia: un processador de textos

en: a spreadsheet
ca@valencia: un full de càlcul

en: a presentation
ca@valencia: una presentació

en: a chart
ca@valencia: un diagrama

en: a drawing
ca@valencia: un dibuix

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
ca@valencia: El document «%1» s'ha modificat.
    Voleu guardar els canvis o descartar-los?

en: Close Document
ca@valencia: Tanca el document

en: Yes
ca@valencia: Sí

en: Could not export file.
ca@valencia: No s'ha pogut exportar el fitxer.

en: Missing Export Filter
ca@valencia: Falta el filtre d'exportació

en: Could not import file of type
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut importar el fitxer de tipus
    %1

en: Missing Import Filter
ca@valencia: Falta el filtre d'importació

en: Choose Filter
ca@valencia: Selecció de filtre

en: Case Sensitive
ca@valencia: Sensible a caixa

en: Match cases when searching
ca@valencia: Concorda les caixes a les cerques

en: Match only whole words
ca@valencia: Concorda només paraules senceres

en: Whole Words Only
ca@valencia: Només paraules senceres

en: Find from Cursor
ca@valencia: Cerca des del cursor

en: Start searching from the current cursor
ca@valencia: Inicia la cerca des del cursor actual

en: %1 unsaved document (%2)
ca@valencia: %1 document sense guardar (%2)

en: Export as PDF...
ca@valencia: Exporta com a PDF...

en: Reload
ca@valencia: Refresca

en: Open ex&isting Document as Untitled Document...
ca@valencia: Obri un document ex&istent com a document sense títol...

en: E&xport...
ca@valencia: E&xporta...

en: En&crypt Document
ca@valencia: En&cripta document

en: &Uncompress to Directory
ca@valencia: &Descomprimeix en un directori

en: &New View
ca@valencia: Vista &nova

en: Document Information
ca@valencia: Informació del document

en: Full Screen Mode
ca@valencia: Mode de pantalla completa

en: Show Dockers
ca@valencia: Mostra els acobladors

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Docker Titlebars
ca@valencia: Mostra les barres de títol dels acobladors

en: Dockers
ca@valencia: Acobladors

en: (write protected)
ca@valencia: (protegit contra escriptura)

en: Save as %1
ca@valencia: Guarda com a %1

en: %1 (unknown file type)
ca@valencia: %1 (tipus de fitxer desconegut)

en: <qt>Saving as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to save in this format?</qt>
ca@valencia: <qt>Guardar com a %1 pot resultar en pèrdua de format.<p> Esteu segur de voler guardar en aquest format?</qt>

en: Confirm Save
ca@valencia: Confirmació del desament

en: <qt>Exporting as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to export to this format?</qt>
ca@valencia: <qt>Exportar com a %1 pot resultar en pèrdua de format.<p> Esteu segur de voler exportar a aquest format?</qt>

en: Confirm Export
ca@valencia: Confirmació d'exportació

en: Export
ca@valencia: Exporta

en: untitled
ca@valencia: sense títol

en: Open Document
ca@valencia: Obri document

en: Import Document
ca@valencia: Importa document

en: Export as PDF
ca@valencia: Exporta com a PDF

en: Cannot export to the specified file
ca@valencia: No s'ha pogut exportar al fitxer especificat

en: You will lose all changes made since your last save
    Do you want to continue?
ca@valencia: Es perdran tots els canvis fets des de l'últim cop que vau guardar.
    Esteu segur de voler continuar?

en: Warning
ca@valencia: Avís

en: Show %1 Toolbar
ca@valencia: Mostra la barra d'eines %1

en: Hide %1 Toolbar
ca@valencia: Oculta la barra d'eines %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openExistingButton)
en: Open Existing Document
ca@valencia: Obri un document existent

en: Recent Documents
ca@valencia: Documents recents

en: Custom Document
ca@valencia: Document personalitzat

en: Stop
ca@valencia: Atura

en: Printing
ca@valencia: Impressió

en: Printing done
ca@valencia: Impressió acabada

en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Stopped
ca@valencia: Aturat

en: Open This Document
ca@valencia: Obri aquest document

[ctx: File modification date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Modified:</b></td><td>%1</td></tr>
ca@valencia: <tr><td><b>Modificat:</b></td><td>%1</td></tr>

[ctx: File access date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Accessed:</b></td><td>%1</td></tr>
ca@valencia: <tr><td><b>Accedit:</b></td><td>%1</td></tr>

en: Show Guides
ca@valencia: Mostra les guies

en: Shows or hides guides
ca@valencia: Mostra o oculta les guies

en: Create Template
ca@valencia: Crea una plantilla

[ctx: Template name]
en: Name:
ca@valencia: Nom:

en: Group:
ca@valencia: Grup:

en: &Add Group...
ca@valencia: &Afig grup...

en: &Remove
ca@valencia: &Elimina

en: Picture
ca@valencia: Imatge

en: &Preview
ca@valencia: &Vista prèvia

en: Custom:
ca@valencia: Personalitzada:

en: &Select...
ca@valencia: &Selecciona...

en: Use the new template as default
ca@valencia: Usa la plantilla nova com a plantilla per defecte

en: Do you really want to overwrite the existing '%1' template?
ca@valencia: Esteu segur de voler sobreescriure la plantilla existent «%1»?

en: Add Group
ca@valencia: Afig grup

en: Enter group name:
ca@valencia: Introduïu el nom del grup:

en: This name is already used.
ca@valencia: Aquest nom ja està en ús.

en: Do you really want to remove that group?
ca@valencia: Esteu segur de voler eliminar aquest grup?

en: Remove Group
ca@valencia: Elimina el grup

en: Do you really want to remove that template?
ca@valencia: Esteu segur de voler eliminar aquesta plantilla?

en: Remove Template
ca@valencia: Elimina la plantilla

en: Could not load picture.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar la imatge.

en: No picture available.
ca@valencia: No hi ha cap imatge disponible.

en: Use This Template
ca@valencia: Usa aquesta plantilla

en: Version
ca@valencia: Versió

en: Date & Time
ca@valencia: Data i hora

en: Saved By
ca@valencia: Guardat per

en: Comment
ca@valencia: Comentari

en: &Add
ca@valencia: &Afig

en: &Modify
ca@valencia: &Modifica

en: &Open
ca@valencia: &Obri

en: A new version could not be added
ca@valencia: No es pot afegir una versió nova

en: Date: %1
ca@valencia: Data: %1

en: Active Author Profile
ca@valencia: Perfil actiu d'autor

[ctx: choice for author profile]
en: Anonymous
ca@valencia: Anònim

en: Default Author Profile
ca@valencia: Perfil per defecte d'autor

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: No store backend
ca@valencia: Ni hi ha cap dorsal d'emmagatzematge

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
ca@valencia: Error d'anàlisi al document principal a la línia %1, columna %2
    Missatge d'error: %3

[ctx: Page size]
en: US Letter
ca@valencia: Carta US

[ctx: Page size]
en: US Legal
ca@valencia: Legal US

[ctx: Page size]
en: Screen
ca@valencia: Pantalla

[ctx: Page size]
en: Custom
ca@valencia: A mida

[ctx: Page size]
en: US Executive
ca@valencia: Executiu US

[ctx: Page size]
en: US Common 10
ca@valencia: US comú 10

[ctx: Page size]
en: US Folio
ca@valencia: Foli US

[ctx: Page size]
en: US Ledger
ca@valencia: Llibre major US

[ctx: Page size]
en: US Tabloid
ca@valencia: Tabloide US

en: Millimeters (mm)
ca@valencia: Mil·límetres (mm)

en: Centimeters (cm)
ca@valencia: Centímetres (cm)

en: Decimeters (dm)
ca@valencia: Decímetres (dm)

en: Inches (in)
ca@valencia: Polzades (in)

en: Points (pt)
ca@valencia: Punts (pt)

en: Pixels (px)
ca@valencia: Píxels (px)

en: Unsupported unit
ca@valencia: Unitat no admesa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change master slide
ca@valencia: Canvia la diapositiva mestra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change master page
ca@valencia: Canvia la pàgina mestra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Layout
ca@valencia: Arranja la disposició de la pàgina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display master background
ca@valencia: Mostra el rerefons mestre

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display slide background
ca@valencia: Mostra el rerefons de la diapositiva

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display page background
ca@valencia: Mostra el rerefons de la pàgina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show master shapes
ca@valencia: Mostra les formes mestres

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide master shapes
ca@valencia: Oculta les formes mestres

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete slide | Delete slides
ca@valencia[0]: Elimina la diapositiva
ca@valencia[1]: Elimina les diapositives

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete page | Delete pages
ca@valencia[0]: Elimina la pàgina
ca@valencia[1]: Elimina les pàgines

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert slide
ca@valencia: Insereix una diapositiva

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert page
ca@valencia: Insereix pàgina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move slide | Move slides
ca@valencia[0]: Mou la diapositiva
ca@valencia[1]: Mou les diapositives

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move page | Move pages
ca@valencia[0]: Mou la pàgina
ca@valencia[1]: Mou les pàgines

en: Configure
ca@valencia: Configura

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
ca@valencia: Autor

en: Author
ca@valencia: Autor

en: Select a master slide design:
ca@valencia: Seleccioneu un disseny mestre de diapositiva:

en: Master Slide
ca@valencia: Diapositiva mestra

en: Select a master page design:
ca@valencia: Seleccioneu un disseny mestre de pàgina:

en: Master Page
ca@valencia: Pàgina mestra

en: Slide %1
ca@valencia: Diapositiva %1

en: Page  %1
ca@valencia: Pàgina %1

en: Layer
ca@valencia: Capa

en: Group
ca@valencia: Grup

en: Shape
ca@valencia: Forma

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Slide
ca@valencia: Reanomena la diapositiva

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Page
ca@valencia: Reanomena la pàgina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Layer
ca@valencia: Reanomena la capa

en: Slide
ca@valencia: Diapositiva

en: Locked
ca@valencia: Blocat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reparent shapes
ca@valencia: Reordena les formes

en: &Move Here
ca@valencia: &Mou ací

en: &Copy Here
ca@valencia: &Copia ací

en: C&ancel
ca@valencia: C&ancel·la

en: Add a new slide or layer
ca@valencia: Afig una diapositiva o capa nova

en: Add a new page or layer
ca@valencia: Afig una pàgina o capa nova

en: Page
ca@valencia: Pàgina

en: Delete selected objects
ca@valencia: Suprimeix els objectes seleccionats

en: Raise selected objects
ca@valencia: Aixeca els objectes seleccionats

en: Lower selected objects
ca@valencia: Baixa els objectes seleccionats

en: Minimal View
ca@valencia: Visualització mínima

en: Detailed View
ca@valencia: Visualització detallada

en: Thumbnail View
ca@valencia: Visualització de miniatures

en: View mode
ca@valencia: Mode de visualització

en: Enter the name of the new layer:
ca@valencia: Introduïu el nom de la capa nova:

en: New Layer
ca@valencia: Capa nova

en: New layer
ca@valencia: Capa nova

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Layer
ca@valencia: Crea una capa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Layer
ca@valencia: Elimina la capa

en: Could not delete all layers. At least one layer is required.
ca@valencia: No es poden eliminar totes les capes. Cal almenys una capa.

en: Error deleting layers
ca@valencia: Error eliminant les capes

en: Add a new slide
ca@valencia: Afig una diapositiva nova

en: Add a new page
ca@valencia: Afig una pàgina nova

en: Cut
ca@valencia: Retalla

en: Copy
ca@valencia: Copia

en: Paste
ca@valencia: Enganxa

en: Page %1
ca@valencia: Pàgina %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Slide | Paste Slides
ca@valencia[0]: Enganxa la diapositiva
ca@valencia[1]: Enganxa les diapositives

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Page | Paste Pages
ca@valencia[0]: Enganxa la pàgina
ca@valencia[1]: Enganxa les pàgines

en: Tools
ca@valencia: Eines

en: D&elete
ca@valencia: Su&primeix

en: Snap to Grid
ca@valencia: Ajusta a la quadrícula

en: Show Master Pages
ca@valencia: Mostra les pàgines mestres

en: Show Rulers
ca@valencia: Mostra els regles

en: Show/hide the view's rulers
ca@valencia: Mostra/oculta els regles de vista

en: Show Page Margins
ca@valencia: Mostra els marges de la pàgina

en: Show/hide the page margins
ca@valencia: Mostra/oculta els marges de la pàgina

en: Insert Page
ca@valencia: Insereix pàgina

en: Insert a new page after the current one
ca@valencia: Insereix una pàgina nova després de l'actual

en: Copy Page
ca@valencia: Copia la pàgina

en: Copy the current page
ca@valencia: Copia la pàgina actual

en: Delete Page
ca@valencia: Suprimeix la pàgina

en: Delete the current page
ca@valencia: Elimina la pàgina actual

en: Master Page...
ca@valencia: Pàgina mestra...

en: Page Layout...
ca@valencia: Disposició de pàgina...

en: Import Document...
ca@valencia: Importa el document...

en: Configure...
ca@valencia: Configura...

en: Import Slideshow
ca@valencia: Importa la presentació

en: Could not import
    %1
ca@valencia: No s'ha pogut importar
    %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change page layout
ca@valencia: Canvia la disposició de la pàgina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundImage)
en: Set image ...
ca@valencia: Defineix una imatge...

en: Background
ca@valencia: Fons

en: Page Background
ca@valencia: Fons de pàgina

en: Page Design
ca@valencia: Disseny de la pàgina

en: Slide Design
ca@valencia: Disseny de la diapositiva

en: Use background of master page
ca@valencia: Usa el fons de la pàgina mestra

en: Use background of master slide
ca@valencia: Usa el fons de la diapositiva mestra

en: Display shapes of master page
ca@valencia: Mostra les formes de la pàgina mestra

en: Display shapes of master slide
ca@valencia: Mostra les formes de la dispositiva mestra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change slide background image
ca@valencia: Canvia la imatge de fons de la diapositiva

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change page background image
ca@valencia: Canvia la imatge de fons de la pàgina

en: Master Slide %1/%2
ca@valencia: Diapositiva mestra %1/%2

en: Slide %1/%2
ca@valencia: Diapositiva %1/%2

en: Master Page %1/%2
ca@valencia: Pàgina mestra %1/%2

en: Page %1/%2
ca@valencia: Pàgina %1/%2

en: Clear
ca@valencia: Neteja

en: Subtract
ca@valencia: Resta

en: Multiply
ca@valencia: Multiplica

en: Alpha mask
ca@valencia: Màscara alfa

en: Alpha
ca@valencia: Alfa

en: Undefined operation in the alpha color space
ca@valencia: Operació no definida a l'espai de color alfa

en: L*a*b* (16-bit integer/channel, unmanaged)
ca@valencia: L*a*b (enter/canal RGB de 18 bits. sense gestionar)

en: Lightness
ca@valencia: Lluminositat

en: RGB (16-bit integer/channel, unmanaged)
ca@valencia: RGB (enter/canal de 16 bits, sense gestionar)

en: RGB (8-bit integer/channel, unmanaged)
ca@valencia: RGB (enter/canal de 8 bits, sense gestionar)

en: Blue
ca@valencia: Blau

en: Green
ca@valencia: Verd

en: Red
ca@valencia: Roig

en: Undefined operation in the %1 space
ca@valencia: Operació no definida a l'espai %1

en: Undefined operation in the %1 color space
ca@valencia: Operació no definida a l'espai de color %1

en: Simple Color Conversion Engine
ca@valencia: Motor de conversió simple de color

en: Alpha darken
ca@valencia: Enfosquiment alfa

en: Behind
ca@valencia: Darrere

en: Dissolve
ca@valencia: Dissol

en: Erase
ca@valencia: Esborra

en: Greater
ca@valencia: Engrandeix

en: Overlay
ca@valencia: Superposició

en: Grain Merge
ca@valencia: Fusió de gra

en: Grain Extract
ca@valencia: Extracció de gra

en: Hard Mix
ca@valencia: Barreja forta

en: Geometric Mean
ca@valencia: Mitjana geomètrica

en: Parallel
ca@valencia: Paral·lel

en: Screen
ca@valencia: Pantalla

en: Color Dodge
ca@valencia: Subexposició del color

en: Linear Dodge
ca@valencia: Subexposició lineal

en: Lighten
ca@valencia: Aclarit

en: Hard Light
ca@valencia: Llum forta

en: Soft Light (SVG)
ca@valencia: Llum suau (SVG)

en: Soft Light (Photoshop)
ca@valencia: Llum suau (Photoshop)

en: Gamma Light
ca@valencia: Llum gamma

en: Vivid Light
ca@valencia: Llum vívida

en: Pin Light
ca@valencia: Llum focal

en: Linear Light
ca@valencia: Llum lineal

en: Color Burn
ca@valencia: Sobreexposició del color

en: Linear Burn
ca@valencia: Sobreexposició lineal

en: Darken
ca@valencia: Enfosqueix

en: Gamma Dark
ca@valencia: Gamma fosc

en: Addition
ca@valencia: Addició

en: Inversed-Subtract
ca@valencia: Resta invertida

en: Divide
ca@valencia: Divideix

en: Arcus Tangent
ca@valencia: Arc tangent

en: Difference
ca@valencia: Diferència

en: Exclusion
ca@valencia: Exclusió

en: Equivalence
ca@valencia: Equivalència

en: Additive-Subtractive
ca@valencia: Additiu-subtractiu

en: Copy Red
ca@valencia: Copia roig

en: Copy Green
ca@valencia: Copia verd

en: Copy Blue
ca@valencia: Copia blau

en: Tangent Normalmap
ca@valencia: Mapa de la normal de la tangent

en: Combine Normal Maps
ca@valencia: Combina mapes normals

en: Hue
ca@valencia: To

en: Saturation
ca@valencia: Saturació

en: Increase Saturation
ca@valencia: Augmenta la saturació

en: Decrease Saturation
ca@valencia: Disminueix la saturació

en: Luminosity
ca@valencia: Lluminositat

en: Increase Luminosity
ca@valencia: Augmenta la lluminositat

en: Decrease Luminosity
ca@valencia: Disminueix la lluminositat

en: Darker Color
ca@valencia: Color més fosc

en: Lighter Color
ca@valencia: Color més clar

en: Hue HSI
ca@valencia: To HSI

en: Saturation HSI
ca@valencia: Saturació HSI

en: Increase Saturation HSI
ca@valencia: Augmenta la saturació HSI

en: Decrease Saturation HSI
ca@valencia: Disminueix la saturació HSI

en: Intensity
ca@valencia: Intensitat

en: Increase Intensity
ca@valencia: Augmenta la intensitat

en: Decrease Intensity
ca@valencia: Disminueix la intensitat

en: Hue HSL
ca@valencia: To HSL

en: Saturation HSL
ca@valencia: Saturació HSL

en: Increase Saturation HSL
ca@valencia: Augmenta la saturació HSL

en: Decrease Saturation HSL
ca@valencia: Disminueix la saturació HSL

en: Increase Lightness
ca@valencia: Augmenta la brillantor

en: Decrease Lightness
ca@valencia: Disminueix la brillantor

en: Hue HSV
ca@valencia: To HSV

en: Saturation HSV
ca@valencia: Saturació HSV

en: Increase Saturation HSV
ca@valencia: Augmenta la saturació HSV

en: Decrease Saturation HSV
ca@valencia: Disminueix la saturació HSV

en: Value
ca@valencia: Valor

en: Increase Value
ca@valencia: Augmenta el valor

en: Decrease Value
ca@valencia: Disminueix el valor

en: Generic RGB Histogram
ca@valencia: Histograma RGB genèric

en: L*a*b* Histogram
ca@valencia: Histograma L*a*b*

en: Generic L*a*b* Histogram
ca@valencia: Histograma L*a*b* genèric

en: Grayscale
ca@valencia: Escala de grisos

en: Grayscale (without transparency)
ca@valencia: Escala de grisos (sense transparències)

en: 8 Bits
ca@valencia: 8 bits

en: 16 Bits
ca@valencia: 16 bits

en: 16 Bits Float
ca@valencia: 16 bits flotant

en: 32 Bits Float
ca@valencia: 32 bits flotant

en: 64 Bits Float
ca@valencia: 64 bits flotant

en: Arithmetic
ca@valencia: Aritmètic

en: Negative
ca@valencia: Negatiu

en: Mix
ca@valencia: Mescla

en: Inverse Subtract
ca@valencia: Resta inversa

en: Burn
ca@valencia: Crema

en: Additive Subtractive
ca@valencia: Additiu subtractiu

en: Alpha Darken
ca@valencia: Enfosquiment alfa

en: Bumpmap
ca@valencia: Mapa de relleu

en: Combine Normal Map
ca@valencia: Combina mapa normal

en: SVG Gradient
ca@valencia: Degradat SVG

en: Select the object you want to reference
ca@valencia: Seleccioneu l'objecte que voleu referenciar

en: Reference
ca@valencia: Referència

en: Set For All Existing
ca@valencia: Arranja per a tots els existents

[ctx: statement is an Rdf related term]
en: <qt>Edits will be lost.<p>There is %1 invalid statement left.</qt> | <qt>Edits will be lost.<p>There are %1 invalid statements left.</qt>
ca@valencia[0]: <qt>Les edicions es perdran.<p>Queda %1 declaració no vàlida.</qt>
ca@valencia[1]: <qt>Les edicions es perdran.<p>Queden %1 declaracions no vàlides.</qt>

[ctx: statement is an Rdf related term]
en: Discard invalid statements?
ca@valencia: Descarto les declaracions no vàlides?

en: Rdf
ca@valencia: RDF

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newNamespaceButton)
en: new
ca@valencia: nou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyTripleButton)
en: copy
ca@valencia: copia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteNamespaceButton)
en: delete
ca@valencia: elimina

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Namespaces
ca@valencia: Espais de nom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_namespaceView)
en: Namespace
ca@valencia: Espai de noms

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Semantic
ca@valencia: Semàntic

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, m_sparqlQuery)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"># Insert your SPARQL query here<br /># Results are shown below.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix rdf:  &lt;http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix foaf: &lt;http://xmlns.com/foaf/0.1/&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix pkg:  &lt;http://docs.oasis-open.org/ns/office/1.2/meta/pkg#&gt; </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">prefix geo84: &lt;http://www.w3.org/2003/01/geo/wgs84_pos#&gt;</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">select ?s ?p ?o </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">where { </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"> ?s ?p ?o </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt;">}</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Verdana'; font-size:13pt;"></p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Verdana'; font-size:13pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"># Inseriu la vostra consulta SPARQL ací<br /># Els resultats es mostren a sota.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">prefix rdf: &lt;http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#&gt; </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">prefix foaf: &lt;http://xmlns.com/foaf/0.1/&gt; </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">prefix pkg: &lt;http://docs.oasis-open.org/ns/office/1.2/meta/pkg#&gt; </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">prefix geo84: &lt;http://www.w3.org/2003/01/geo/wgs84_pos#&gt;</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">select ?s ?p ?o </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">on { </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> ?s ?p ?o </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">}</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sparqlExecute)
en: Execute
ca@valencia: Executa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Stylesheets
ca@valencia: Fulls d'estil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Set the default stylesheet for Semantic objects in this document. New RDF objects will use this stylesheet automatically. The buttons allow you to set the stylesheet for all existing semantic objects to the new default stylesheet as well.
ca@valencia: Arranja el full d'estil per defecte per a objectes semàntics en aquest document. Els objectes RDF nous usaran aquest full d'estil automàticament. Els botons també vos permeten arranjar el full d'estil per a tots els objectes semàntics existents al full d'estil nou per defecte.

en: Apply Stylesheet
ca@valencia: Aplica el full d'estil

en: System
ca@valencia: Sistema

en: User
ca@valencia: Usuari

en: Reapply Current
ca@valencia: Torna a aplicar l'actual

en: Disassociate
ca@valencia: Desassocia

en: Edit %1
ca@valencia: Edita %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Stylesheet Definition
ca@valencia: Definició de full d'estil

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Variables Available
ca@valencia: Variables disponibles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Description
ca@valencia: Descripció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, stylesheets)
en: Stylesheet Name
ca@valencia: Nom del full d'estil

en: Empty
ca@valencia: Buit

en: Blank
ca@valencia: Blanc

en: Valid
ca@valencia: Vàlid

en: Subject
ca@valencia: Subjecte

en: Predicate
ca@valencia: Predicat

en: Object
ca@valencia: Objecte

en: Obj Type
ca@valencia: Tipus d'objecte

en: DataType
ca@valencia: TipusDada

en: Stored In
ca@valencia: Emmagatzemat a

en: This document contains an unknown checksum. When you give a password it might not be verified.
ca@valencia: Aquest document conté una suma de verificació desconeguda. Quan en doneu una contrasenya, no es podrà verificar.

en: This document contains an unknown encryption method. Some parts may be unreadable.
ca@valencia: Aquest document conté un mètode d'encriptatge desconegut. Algunes parts poden no ser llegibles.

en: This document contains incomplete encryption data. Some parts may be unreadable.
ca@valencia: Aquest document conté dades d'encriptatge incompletes. Algunes parts poden no ser llegibles.

en: QCA has currently no support for SHA1 or PBKDF2 using SHA1. The document can not be opened.
ca@valencia: El QCA no té suport actualment per a SHA1 o PBKDF2 usant SHA1. El document no es pot obrir.

en: The manifest file seems to be corrupted. It cannot be modified and the document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
ca@valencia: El fitxer manifest sembla que està corromput. No es pot modificar i el document romandrà illegible. Per favor, proveu de guardar el document de nou per tal de preveure la pèrdua de la vostra faena.

en: The manifest file cannot be written. The document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
ca@valencia: El fitxer manifest no es pot escriure. El document romandrà illegible. Per favor, proveu de guardar el document per tal de preveure la pèrdua de la vostra faena.

en: Please enter the password to open this file.
ca@valencia: Per favor, introduïu la contrasenya per obrir aquest fitxer.

en: Please enter the password to encrypt the document with.
ca@valencia: Per favor, introduïu la contrasenya per encriptar-hi el document.

en: Do you want to save the password?
ca@valencia: Voleu guardar la contrasenya?

en: File '%1' is not readable
ca@valencia: El fitxer «%1» no es pot llegir

en: ERROR: Unknown protocol '%1'
ca@valencia: ERROR: Protocol desconegut «%1»

en: The directory mode is not supported for remote locations.
ca@valencia: El mode de directori no està permés per a les ubicacions remotes.

en: Calligra Storage
ca@valencia: Emmagatzematge del Calligra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List
ca@valencia: Canvia la llista

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Styles
ca@valencia: Canvia els estils

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete
ca@valencia: Suprimeix

en: Key Press
ca@valencia: Tecla premuda

en: Delete
ca@valencia: Elimina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Column
ca@valencia: Suprimeix la columna

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Row
ca@valencia: Suprimeix la fila

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Footnote
ca@valencia: Insereix una nota al peu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Endnote
ca@valencia: Insereix una nota final

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Column Right
ca@valencia: Insereix una columna a la dreta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Column Left
ca@valencia: Insereix una columna a l'esquerra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Row Below
ca@valencia: Insereix una fila a baix

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Row Above
ca@valencia: Insereix una fila a dalt

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List Numbering
ca@valencia: Canvia la numeració de llista

[ctx: (qtundo-format)]
en: New Section
ca@valencia: Secció nova

[ctx: (qtundo-format)]
en: Direct Paragraph Formatting
ca@valencia: Formatació directa del paràgraf

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Section
ca@valencia: Reanomena la secció

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Column Width
ca@valencia: Ajusta l'amplària de les columnes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Row Height
ca@valencia: Ajusta l'alçària de les files

[ctx: (qtundo-format)]
en: Split sections startings
ca@valencia: Divideix els inicis de les seccions

[ctx: (qtundo-format)]
en: Split sections endings
ca@valencia: Divideix els finals de les seccions

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste As Text
ca@valencia: Enganxa com a text

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
ca@valencia: Enganxa

en: Index Reference
ca@valencia: Referència de l'índex

en: Text Reference
ca@valencia: Referència de text

en: Please create an index to reference first.
ca@valencia: Per favor, creeu un índex de primera referència.

en: Select the index you want to reference
ca@valencia: Seleccioneu l'índex que voleu referenciar

en: Found 1 match | Found %1 matches
ca@valencia[0]: S'ha trobat un error
ca@valencia[1]: S'hi ha trobat %1 errors

en: Found no match
ca@valencia: No s'ha trobat cap coincidència

en: Found no match
    
    No text was replaced
ca@valencia: No s'ha trobat cap coincidència
    
    No s'ha reemplaçat cap text

en: 1 replacement made | %1 replacements made
ca@valencia[0]: S'ha fet 1 reemplaçament
ca@valencia[1]: S'han fet %1 reemplaçaments

en: Replace %1 with %2?
ca@valencia: Reemplaço %1 per %2?

[ctx: new numbered section name]
en: New section %1
ca@valencia: Secció nova %1

[ctx: Underline Style]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: Underline Style]
en: Single
ca@valencia: Simple

[ctx: Underline Style]
en: Double
ca@valencia: Doble

[ctx: (qtundo-format)]
en: New Paragraph
ca@valencia: Paràgraf nou

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Bookmark
ca@valencia: Afig una adreça d'interés

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Annotation
ca@valencia: Afig anotació

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Index
ca@valencia: Insereix un índex

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Variable
ca@valencia: Insereix una variable

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Break
ca@valencia: Insereix un salt

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Table
ca@valencia: Insereix una taula

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge Cells
ca@valencia: Fusiona les cel·les

[ctx: (qtundo-format)]
en: Split Cells
ca@valencia: Divideix cel·les

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Table Width
ca@valencia: Ajusta l'amplària de la taula

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border Formatting
ca@valencia: Canvia el formatat de les vores

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Table Of Contents
ca@valencia: Insereix una taula de continguts

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Table Of Contents
ca@valencia: Modifica la taula de continguts

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Bibliography
ca@valencia: Insereix la bibliografia

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Citation
ca@valencia: Afig una cita

[ctx: (qtundo-format)]
en: Typing
ca@valencia: Mecanografia

[ctx: (qtundo-format)]
en: Bold
ca@valencia: Negreta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Italic
ca@valencia: Cursiva

[ctx: (qtundo-format)]
en: Underline
ca@valencia: Subratllat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Strike Out
ca@valencia: Barrat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Alignment
ca@valencia: Canvia l'alineació

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Vertical Alignment
ca@valencia: Estableix l'alineació vertical

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease Indent
ca@valencia: Disminueix el sagnat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase Indent
ca@valencia: Augmenta el sagnat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease font size
ca@valencia: Disminueix la mida del tipus de lletra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase font size
ca@valencia: Augmenta la mida del tipus de lletra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Font
ca@valencia: Estableix el tipus de lletra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Font Size
ca@valencia: Estableix la mida del tipus de lletra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Background Color
ca@valencia: Estableix el color de fons

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Text Color
ca@valencia: Estableix el color del text

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Character Style
ca@valencia: Defineix l'estil del caràcter

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Paragraph Style
ca@valencia: Defineix l'estil del paràgraf

[ctx: (qtundo-format)]
en: Formatting
ca@valencia: Formatació

en: Default
ca@valencia: Per defecte

en: Opacity
ca@valencia: Opacitat

en: Add / Remove Colors...
ca@valencia: Afig / Elimina colors...

en: Add new author profile (starts out as a copy of current)
ca@valencia: Afig un perfil nou d'autor (comença com una còpia de l'actual)

en: Delete the author profile
ca@valencia: Elimina el perfil de l'autor

en: Name (not duplicate or blank name):
ca@valencia: Nom (nom no duplicat o en blanc):

en: Name of Profile
ca@valencia: Nom del perfil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel)
en: Name:
ca@valencia: Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInitialsDesc)
en: Initials:
ca@valencia: Inicials:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
ca@valencia: Títol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPositionDesc)
en: Position:
ca@valencia: Posició:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompanyDesc)
en: Company:
ca@valencia: Empresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmailDesc)
en: Email:
ca@valencia: Correu electrònic:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome)
en: Telephone (home):
ca@valencia: Telèfon (casa):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork)
en: Telephone (work):
ca@valencia: Telèfon (faena):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreetDesc)
en: Street:
ca@valencia: Carrer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPostalDesc)
en: Postal code:
ca@valencia: Codi postal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCityDesc)
en: City:
ca@valencia: Ciutat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountryDesc)
en: Country:
ca@valencia: País:

en: Import Data
ca@valencia: Importa dades

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Recommended ( %1 )
ca@valencia: (%1) Recomanat

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Locale ( %1 )
ca@valencia: Configuració regional (%1)

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Other ( %1 )
ca@valencia: Altres (%1)

en: Generic
ca@valencia: Genèric

en: Date
ca@valencia: Data

en: Currency
ca@valencia: Moneda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_comboQuote)
en: None
ca@valencia: Cap

en: Please check the ranges you specified. The start value must be lower than the end value.
ca@valencia: Per favor, repasseu els intervals que heu especificat. El valor d'inici ha de ser inferior que el valor final.

en: Cannot find encoding: %1
ca@valencia: No s'ha pogut trobar la codificació: %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dataTab)
en: Data
ca@valencia: Dades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: E&ncoding:
ca@valencia: Co&dificació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstRowHeader)
en: First row contains headers
ca@valencia: La primera fila té encapçalaments

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstColHeader)
en: First column contains headers
ca@valencia: La primera columna té encapçalaments

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterBox)
en: Delimiter
ca@valencia: Delimitador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
ca@valencia: Coma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
ca@valencia: Punt i coma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other
ca@valencia: Altra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioTab)
en: Tabulator
ca@valencia: Tabulador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
ca@valencia: Espai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Text&quote:
ca@valencia: Ci&ta de text:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Decimal symbol:
ca@valencia: Símbol decimal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Thousands separator:
ca@valencia: Separador de milers:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreDuplicates)
en: Ignore duplicate delimiters
ca@valencia: Ignora els delimitadors duplicats

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_rangesTab)
en: Ranges
ca@valencia: Intervals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
ca@valencia: Actualitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Import columns:
ca@valencia: Importa columnes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Import lines:
ca@valencia: Importa línies:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: to
ca@valencia: a

en: &Try
ca@valencia: &Prova

en: modified
ca@valencia: modificat

en: &Details
ca@valencia: &Detalls

en: Get help...
ca@valencia: Obtén ajuda...

[ctx: @info:tooltip]
en: Float Docker
ca@valencia: Acoblador flotant

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Docker
ca@valencia: Tanca l'acoblador

[ctx: @info:tooltip]
en: Collapse Docker
ca@valencia: Redueix l'acoblador

[ctx: @info:tooltip]
en: Lock Docker
ca@valencia: Bloqueja l'acoblador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbEncrypt)
en: &Encrypt
ca@valencia: &Encripta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeywordsDesc)
en: Keywords:
ca@valencia: Paraules clau:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSubjectDesc)
en: Subject:
ca@valencia: Assumpte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLastPrintedDesc)
en: Last printed:
ca@valencia: Última impressió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEditingDesc)
en: Total editing time:
ca@valencia: Temps total d'edició:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncryptedDesc)
en: Encryption:
ca@valencia: Encriptatge:

[ctx: Document title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
ca@valencia: Títol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRevisionDesc)
en: Revision number:
ca@valencia: Número de revisió:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblModifiedDesc)
en: Modified:
ca@valencia: Modificat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCommentsDesc)
en: Comments:
ca@valencia: Comentaris:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCreatedDesc)
en: Created:
ca@valencia: Creat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filePathInfoLabel)
en: Path:
ca@valencia: Camí:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbReset)
en: &Reset
ca@valencia: &Inicialitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbLanguageDesc)
en: Language:
ca@valencia: Idioma:

en: Last saved by
ca@valencia: Guardat per darrer cop per

en: Use ';' (Example: Office;KDE;Calligra)
ca@valencia: Useu «;» (Exemple: Office;KDE;Calligra)

en: This document will be decrypted
ca@valencia: Aquest document es desencriptarà

en: Do not decrypt
ca@valencia: No el desencriptis

en: This document is encrypted
ca@valencia: Aquest document està encriptat

en: D&ecrypt
ca@valencia: D&esencripta

en: This document will be encrypted.
ca@valencia: Aquest document s'encriptarà.

en: Do not encrypt
ca@valencia: No l'encriptis

en: This document is not encrypted
ca@valencia: Aquest document no està encriptat

en: This document does not support encryption
ca@valencia: Aquest document no té compatibilitat amb l'encriptatge

en: <qt>Decrypting the document will remove the password protection from it.<p>Do you still want to decrypt the file?</qt>
ca@valencia: <qt>Desencriptar el document n'eliminarà la protecció per contrasenya.<p>Encara voleu desencriptar el fitxer?</qt>

en: Confirm Decrypt
ca@valencia: Confirmació de desencriptació

en: Decrypt
ca@valencia: Desencriptació

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the decryption, please save the document.</qt>
ca@valencia: <qt>El vostre document no es pot guardar automàticament.<p>Per completar el desencriptatge, per favor, guardeu el document.</qt>

en: Save Document
ca@valencia: Guarda el document

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the decryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
ca@valencia: <qt>El document s'ha modificat des que es va obrir. Per completar el desencriptatge, cal guardar el document.<p>Voleu guardar ara el document?</qt>

en: <qt>The document is currently saved as %1. The document needs to be changed to <b>OASIS OpenDocument</b> to be encrypted.<p>Do you want to change the file to OASIS OpenDocument?</qt>
ca@valencia: <qt>El document està guardat ara com a %1. Cal canviar el document a <b>OASIS OpenDocument</b> per tal d'encriptar-lo.<p>Voleu canviar el fitxer a OASIS OpenDocument?</qt>

en: Change Filetype
ca@valencia: Canvia el tipus de fitxer

en: Change
ca@valencia: Canvia

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the encryption, please save the document.</qt>
ca@valencia: <qt>El vostre document no es pot guardar automàticament.<p>Per completar l'encriptatge, per favor, guardeu el document.</qt>

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the encryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
ca@valencia: <qt>S'ha modificat el document des que es va obrir. Per completar l'encriptatge, cal guardar el document.<p>Voleu guardar ara el document?</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, remove)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, open)
en: Open palette
ca@valencia: Obri la paleta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, save)
en: Save palette
ca@valencia: Guarda la paleta

en: Add Color To Palette
ca@valencia: Afig color a la paleta

en: Color name:
ca@valencia: Nom del color:

en: Gimp Color Palette (*.gpl)
ca@valencia: Paleta de colors del Gimp (*.gpl)

en: Cannot write to palette file %1. Maybe it is read-only.
ca@valencia: No es pot escriure al fitxer de paleta %1. Potser només és de lectura.

en: Palette
ca@valencia: Paleta

en: Add/Remove Colors
ca@valencia: Afig/Elimina colors

[ctx: No stroke or fill]
en: None
ca@valencia: Sense

[ctx: Solid color stroke or fill]
en: Solid
ca@valencia: Sòlid

en: Gradient
ca@valencia: Degradat

en: Pattern
ca@valencia: Patró

en: Change the filling color
ca@valencia: Canvia el color de farciment

en: Change the filling gradient
ca@valencia: Canvia el degradat de farciment

en: Change the filling pattern
ca@valencia: Canvia el patró de farciment

en: Target:
ca@valencia: Objectiu:

en: Fill
ca@valencia: Farciment

[ctx: Linear gradient type]
en: Linear
ca@valencia: Lineal

[ctx: Conical gradient type]
en: Conical
ca@valencia: Cònic

en: Repeat:
ca@valencia: Repeteix:

[ctx: No gradient spread]
en: None
ca@valencia: Cap

en: Reflect
ca@valencia: Reflecteix

en: Repeat
ca@valencia: Repeteix

en: Overall opacity:
ca@valencia: Opacitat global:

en: Color stop:
ca@valencia: Aturada de color:

en: Stop color.
ca@valencia: Atura el color.

en: &Add to Predefined Gradients
ca@valencia: &Afig als degradats predefinits

en: Icon and Text
ca@valencia: Icona i text

en: Icon only
ca@valencia: Només icona

en: Tabs side
ca@valencia: Costat de les pestanyes

en: Top side
ca@valencia: Costat superior

en: Bottom side
ca@valencia: Costat inferior

en: Left side
ca@valencia: Costat esquerre

en: Right side
ca@valencia: Costat dret

en: Page Layout
ca@valencia: Disposició de la pàgina

en: Apply to document
ca@valencia: Aplica al document

en: Left Edge:
ca@valencia: Vora esquerra:

en: Right Edge:
ca@valencia: Vora dreta:

en: Binding Edge:
ca@valencia: Vora d'enquadernació:

en: Page Edge:
ca@valencia: Vora de la pàgina:

en: Facing Pages:
ca@valencia: Pàgines cara a cara:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, facingPages)
en: Facing pages
ca@valencia: Pàgines cara a cara

en: Page Layout:
ca@valencia: Disposició de la pàgina:

en: Page spread
ca@valencia: Escampat de pàgina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Unit:
ca@valencia: Unitat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesLabel)
en: Follow style:
ca@valencia: Estil de seguiment:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size:
ca@valencia: Mida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width:
ca@valencia: Amplària:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Height:
ca@valencia: Alçària:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Orientation:
ca@valencia: Orientació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
ca@valencia: Vertical

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
ca@valencia: Apaïsat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, facingPageLabel)
en: Facing pages:
ca@valencia: Pàgines cara a cara:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleSided)
en: Single sided
ca@valencia: Cara simple

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Text direction:
ca@valencia: Direcció del text:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Automatic
ca@valencia: Automàtica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Left to right
ca@valencia: D'esquerra a dreta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Right to left
ca@valencia: De dreta a esquerra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, margins)
en: Margins
ca@valencia: Marges

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Top:
ca@valencia: Dalt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Binding edge:
ca@valencia: Vora d'enquadernació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Page edge:
ca@valencia: Vora de la pàgina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Bottom:
ca@valencia: Baix:

[ctx: @info:tooltip]
en: Import resource
ca@valencia: Importa el recurs

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete resource
ca@valencia: Suprimeix el recurs

[ctx: @info:tooltip]
en: Download resource
ca@valencia: Descarrega el recurs

[ctx: @info:tooltip]
en: Share Resource
ca@valencia: Comparteix el recurs

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Add
ca@valencia: Trieu el fitxer a afegir

en: New tag
ca@valencia: Etiqueta nova

en: Assign to tag
ca@valencia: Assigna a l'etiqueta

en: Remove from this tag
ca@valencia: Elimina d'aquesta etiqueta

en: Remove from other tag
ca@valencia: Elimina d'una altra etiqueta

en: Tags
ca@valencia: Etiquetes

en: Unable to undelete tag
ca@valencia: No s'ha pogut desfer la supressió de l'etiqueta

en: <qt>The tag you are trying to undelete already exists in tag list.<br>Please enter a new, unique name for it.</qt>
ca@valencia: <qt>L'etiqueta que esteu intentant recuperar ja existeix en la llista d'etiquetes.<br>Per favor, introduïu un nom nou i únic per ella.</qt>

en: Tag was not undeleted.
ca@valencia: No s'ha desfet la supressió de l'etiqueta.

en: First line indent
ca@valencia: Sagnat de la primera línia

en: Left indent
ca@valencia: Sagnat esquerre

en: Right indent
ca@valencia: Sagnat dret

en: Change the color of the shadow
ca@valencia: Canvia el color de l'ombra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blur:
ca@valencia: Difuminat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Distance:
ca@valencia: Distància:

en: Butt cap
ca@valencia: Punta aixafada

en: Round cap
ca@valencia: Punta arrodonida

en: Square cap
ca@valencia: Punta quadrada

en: Miter join
ca@valencia: Unió en biaix

en: Round join
ca@valencia: Unió arrodonida

en: Bevel join
ca@valencia: Unió en bisell

en: Miter limit
ca@valencia: Límit del biaix:

en: Thickness:
ca@valencia: Gruix:

en: Set line width of actual selection
ca@valencia: Arranja l'amplària de la línia de la selecció real

en: Change the color of the line/border
ca@valencia: Canvia el color de la línia/vora

en: Tag
ca@valencia: Etiqueta

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Entering search terms here will add to, or remove resources from the current tag view.<para>To filter based on the partial, case insensitive name of a resource:<br><icode>partialname</icode> or <icode>!partialname</icode>.</para><para>In-/exclusion of other tag sets:<br><icode>[Tagname]</icode> or <icode>![Tagname]</icode>.</para><para>Case sensitive and full name matching in-/exclusion:<br><icode>"ExactMatch"</icode> or <icode>!"ExactMatch"</icode>.</para>Filter results cannot be saved for the <interface>All Presets</interface> view.<br>In this view, pressing <interface>Enter</interface> or clearing the filter box will restore all items.<br>Create and/or switch to a different tag if you want to save filtered resources into named sets.</qt>
ca@valencia: <qt>En introduir ací termes de cerca, s'afegiran o s'eliminaran recursos de la vista d'etiqueta actual.<para>Per un filtre basat en el nom parcial d'un recurs no sensible a caixa:<br><icode>nom_parcial</icode> o <icode>!nom_parcial</icode>.</para><para>Incloure o excloure altres conjunts d'etiquetes:<br><icode>[Nom_etiqueta]</icode> o <icode>![Nom_etiqueta]</icode>.</para><para>Inclusió o exclusió sensible a caixa i coincidència exacta de nom:<br><icode>"Coincidencia_Exacta"</icode> o <icode>!"Coincidencia_Exacta"</icode>.</para>Els resultats filtrats no es poden guardar des de la vista <interface>Totes les predefinicions</interface>.<br>En aquesta vista, prement <interface>Retorn</interface> o netejant el quadre de filtre es restauraran tots els elements.<br>Creeu i/o commuteu a una etiqueta diferent si voleu guardar els recursos filtrats en conjunts de noms.</qt>

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Entering search terms here will add to, or remove resources from the current tag view.<para>To filter based on the partial, case insensitive name of a resource:<br><icode>partialname</icode> or <icode>!partialname</icode>.</para><para>In-/exclusion of other tag sets:<br><icode>[Tagname]</icode> or <icode>![Tagname]</icode>.</para><para>Case sensitive and full name matching in-/exclusion:<br><icode>"ExactMatch"</icode> or <icode>!"ExactMatch"</icode>.</para>Pressing <interface>Enter</interface> or clicking the <interface>Save</interface> button will save the changes.</qt>
ca@valencia: <qt>En introduir ací termes de cerca, s'afegiran o s'eliminaran recursos de la vista d'etiqueta actual.<para>Per un filtre basat en el nom parcial d'un recurs no sensible a caixa:<br><icode>nom_parcial</icode> o <icode>!nom_parcial</icode>.</para><para>Incloure o excloure altres conjunts d'etiquetes:<br><icode>[Nom_etiqueta]</icode> o <icode>![Nom_etiqueta]</icode>.</para><para>Inclusió o exclusió sensible a caixa i coincidència exacta de nom:<br><icode>"Coincidencia_Exacta"</icode> o <icode>!"Coincidencia_Exacta"</icode>.</para>Prement <interface>Retorn</interface> o fent clic al botó <interface>Guarda</interface> es guardaran tots els canvis.</qt>

en: Enter resource filters here
ca@valencia: Introduïu ací els filtres de recurs

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Save the currently filtered set as the new members of the current tag.</qt>
ca@valencia: <qt>Guarda el conjunt filtrat actual com els membres nous de l'etiqueta actual.</qt>

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Show the tag box options.</qt>
ca@valencia: <qt>Mostra les opcions del quadre d'etiquetes.</qt>

en: Rename tag
ca@valencia: Reanomena l'etiqueta

en: Delete this tag
ca@valencia: Suprimeix aquesta etiqueta

en: Clear undelete list
ca@valencia: Neteja la llista de desfer supressions

en: Undelete
ca@valencia: Desfés la supressió

en: Icon Size
ca@valencia: Mida de les icones

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
ca@valencia: Predeterminada

en: Toolbox
ca@valencia: Quadre d'eines

en: Tool Options
ca@valencia: Opcions de l'eina

en: Toggles organizing the options in tabs or not
ca@valencia: Commuta organitzant les opcions en pestanyes o no

en: deselect item
ca@valencia: desselecciona l'element

en: select item
ca@valencia: selecciona l'element

en: Fit Page Width
ca@valencia: Ajusta a l'amplària de la pàgina

en: Fit Page
ca@valencia: Ajusta a la pàgina

en: Actual Pixels
ca@valencia: Píxels reals

en: Fit Text Width
ca@valencia: Ajusta l'amplària del text

en: Use same aspect as pixels
ca@valencia: Usa el mateix aspecte com a píxels

en: Zoom to Selection
ca@valencia: Zoom a la selecció

en: Zoom to All
ca@valencia: Zoom a tot

en: All supported formats
ca@valencia: Tots els formats acceptats
