karbon - en to ca@valencia translation catalogue (98 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Boolean Operation
ca@valencia: Operació Booleana

note: i18n: ectx: Menu (object_order)
en: &Order
ca@valencia: &Ordre

note: i18n: ectx: Menu (object_align)
en: &Align
ca@valencia: &Alinea

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca@valencia: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ca@valencia: &Edita

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ca@valencia: &Visualitza

note: i18n: ectx: Menu (object)
en: &Object
ca@valencia: &Objecte

note: i18n: ectx: Menu (object_distribute)
en: &Distribute
ca@valencia: &Distribueix

note: i18n: ectx: Menu (path)
en: &Path
ca@valencia: &Camí

note: i18n: ectx: Menu (effects)
en: Effe&cts
ca@valencia: Efe&ctes

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca@valencia: &Arranjaments

note: i18n: ectx: Menu (page)
en: &Page
ca@valencia: &Pàgina

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
ca@valencia: Edita

note: i18n: ectx: ToolBar (object_toolbar)
en: Object
ca@valencia: Objecte

note: i18n: ectx: ToolBar (align_toolbar)
en: Align
ca@valencia: Alinea

note: i18n: ectx: ToolBar (Effects)
en: Effects
ca@valencia: Efectes

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
ca@valencia: Visualitza

en: &Flatten Path...
ca@valencia: &Camí aplanat...

en: Flatten Path
ca@valencia: Camí aplanat

en: Properties
ca@valencia: Propietats

en: Flatness:
ca@valencia: Planura:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flatten path
ca@valencia: Camí aplanat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Refine path
ca@valencia: Refina el camí

en: &Refine Path...
ca@valencia: &Refina el camí...

en: Refine Path
ca@valencia: Refina el camí

[ctx: (qtundo-format)]
en: Round Corners
ca@valencia: Cantonades arrodonides

en: &Round Corners...
ca@valencia: Cantonades a&rrodonides...

en: Round Corners
ca@valencia: Cantonades arrodonides

en: Radius:
ca@valencia: Radi:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Whirl & pinch
ca@valencia: Gira i pessiga

en: &Whirl/Pinch...
ca@valencia: &Gira/Pessiga...

en: Whirl Pinch
ca@valencia: Gira pessic

en: Info
ca@valencia: Informació

en: The result of the Whirlpinch effect can be improved by refining the path shape beforehand.
ca@valencia: El resultat de l'efecte Gira-pessic es pot millorar refinant abans la forma del camí.

en: Pinch:
ca@valencia: Pessiga:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Raise Layer
ca@valencia: Puja la capa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Lower Layer
ca@valencia: Baixa la capa

en: Configure
ca@valencia: Configura

en: Interface
ca@valencia: Interfície

en: Grid
ca@valencia: Quadrícula

en: Document Settings
ca@valencia: Arranjaments del document

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
ca@valencia: Autor

en: Author
ca@valencia: Autor

en: A Vector Graphics Drawing Application.
ca@valencia: Una aplicació de dibuix de vectors gràfics.

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: Bug fixes and improvements
ca@valencia: Correcció d'errors i millores generals

en: Bug fixes
ca@valencia: Correcció d'errors

en: Helpful patches and advice
ca@valencia: Pedaços útils i consells

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert graphics
ca@valencia: Insereix gràfics

en: Choose Graphic to Add
ca@valencia: Escolliu la gràfica a afegir

en: Could not load image.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar la imatge.

en: Import graphic
ca@valencia: Importa un gràfic

en: Could not create image shape.
ca@valencia: No s'ha pogut crear la forma d'imatge.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Horizontally
ca@valencia: Emmirallar horitzontalment

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Vertically
ca@valencia: Emmirallar verticalment

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Horizontally and Vertically
ca@valencia: Emmirallar horitzontalment i verticalment

[ctx: (qtundo-format)]
en: Separate paths
ca@valencia: Separa els camins

en: Outline &Mode
ca@valencia: &Mode de contorn

en: &Import Graphic...
ca@valencia: &Importa un gràfic...

en: D&elete
ca@valencia: &Elimina

en: Edit Guides
ca@valencia: Edita les guies

[ctx: Duplicate selection]
en: &Duplicate
ca@valencia: &Duplica

en: Distribute Center (Horizontal)
ca@valencia: Distribueix centrat (horitzontalment)

en: Distribute Gaps (Horizontal)
ca@valencia: Distribueix els espais (horitzontalment)

en: Distribute Left Borders
ca@valencia: Distribueix les vores esquerres

en: Distribute Right Borders
ca@valencia: Distribueix les vores dretes

en: Distribute Center (Vertical)
ca@valencia: Distribueix centrat (verticalment)

en: Distribute Gaps (Vertical)
ca@valencia: Distribueix els espais (verticalment)

en: Distribute Bottom Borders
ca@valencia: Distribueix les vores de baix

en: Distribute Top Borders
ca@valencia: Distribueix les vores de dalt

en: Show Color Palette
ca@valencia: Mostra la paleta de colors

en: Show or hide color palette
ca@valencia: Mostra o oculta la paleta de colors

en: &Clip Object
ca@valencia: &Retalla l'objecte

en: &Unclip Objects
ca@valencia: &Desfés el retall d'objectes

en: Mirror Vertically
ca@valencia: Emmirallar verticalment

en: Mirror Horizontally
ca@valencia: Emmirallar horitzontalment

en: &Close Path
ca@valencia: Tan&ca el camí

en: Com&bine Path
ca@valencia: Com&bina el camí

en: Se&parate Path
ca@valencia: Se&para el camí

en: Re&verse Path
ca@valencia: Re&verteix el camí

en: Intersect Paths
ca@valencia: Interseca els camins

en: Subtract Paths
ca@valencia: Sostreu els camins

en: Unite Paths
ca@valencia: Uneix els camins

en: Exclude Paths
ca@valencia: Exclou els camins

en: Snap Path to Grid
ca@valencia: Ajusta el camí a la quadrícula

en: Zoom to Selection
ca@valencia: Zoom a la selecció

en: Zoom to Drawing
ca@valencia: Zoom al dibuix

en: Show status bar:
ca@valencia: Mostra la barra d'estat:

en: Number of recent files:
ca@valencia: Nombre de fitxers recents:

en: Palette font size:
ca@valencia: Mida del tipus de lletra de la paleta:

en: Select palette
ca@valencia: Selecció de paleta

en: Press to apply fill to selection
ca@valencia: Premeu per a aplicar farciment a la selecció

[ctx: The style has no fill]
en: None
ca@valencia: Cap

en: Press to apply stroke to selection
ca@valencia: Premeu per a aplicar un traç a la selecció

[ctx: The style has a custom stroking]
en: Custom
ca@valencia: Personalitzat

[ctx: The style has no stroking]
en: None
ca@valencia: Cap

en: Stroke:
ca@valencia: Traç:

en: Fill:
ca@valencia: Omple:
