kocolorspaces - en to ca@valencia translation catalogue (60 entries)

en: Cyan
ca@valencia: Cian

en: Yellow
ca@valencia: Groc

en: Black
ca@valencia: Negre

en: Alpha
ca@valencia: Alfa

en: CMYK (32 bits floating/channel)
ca@valencia: CMYK (flotant de 32 bits per canal)

en: CMYK (16-bit integer/channel)
ca@valencia: CMYK (enter de 16 bits per canal)

en: CMYK (8-bit integer/channel)
ca@valencia: CMYK (enter de 8 bits per canal)

en: Gray
ca@valencia: Gris

en: Grayscale/Alpha (16-bit float/channel)
ca@valencia: Escala de grisos/Alfa (flotant de 16 bits per canal)

en: Grayscale/Alpha (32-bit float/channel)
ca@valencia: Escala de grisos/Alfa (flotant de 32 bits per canal)

en: Grayscale (16-bit integer/channel)
ca@valencia: Escala de grisos (enter de 16 bits per canal)

en: Grayscale (8-bit integer/channel)
ca@valencia: Escala de grisos (enter de 16 bits per canal)

en: Lightness
ca@valencia: Lluminositat

en: L*a*b* (32-bit float/channel)
ca@valencia: L*a*b* (flotant de 32 bits per canal)

en: L*a*b* (16-bit integer/channel)
ca@valencia: L*a*b* (enter de 16 bits per canal)

en: L*a*b* (8-bit integer/channel)
ca@valencia: L*a*b* (enter de 8 bits per canal)

en: Red
ca@valencia: Roig

en: Green
ca@valencia: Verd

en: Blue
ca@valencia: Blau

en: RGBA (16-bit floating/channel)
ca@valencia: RGBA (flotant de 16 bits per canal)

en: RGBA (32-bit floating/channel)
ca@valencia: RGBA (flotant de 32 bits per canal)

en: RGB (16-bit integer/channel)
ca@valencia: RGB (enter de 16 bits per canal)

en: RGB (8-bit integer/channel)
ca@valencia: RGB (enter de 8 bits per canal)

en: XYZ (32-bit float/channel)
ca@valencia: XYZ (flotant de 32 bits per canal)

en: XYZ (16-bit integer/channel)
ca@valencia: XYZ (enter de 16 bits per canal)

en: XYZ (8-bit integer/channel)
ca@valencia: XYZ (enter de 8 bits per canal)

en: YCBCR (32-bit float/channel)
ca@valencia: YCBCR (flotant de 32 bits per canal)

en: YCBCR (16-bit integer/channel)
ca@valencia: YCBCR (enter de 16 bits per canal)

en: YCBCR (8-bit integer/channel)
ca@valencia: YCBCR (enter de 8 bits per canal)

en: Bumpmap
ca@valencia: Mapa de relleu

en: Clear
ca@valencia: Neteja

en: Darken
ca@valencia: Enfosqueix

en: Diff
ca@valencia: Diferència

en: Dissolve
ca@valencia: Dissol

en: Hue
ca@valencia: To

en: In
ca@valencia: Apropa

en: Lighten
ca@valencia: Aclarit

en: Out
ca@valencia: Allunya

en: Saturation
ca@valencia: Saturació

en: Value
ca@valencia: Valor

en: ICC Engine
ca@valencia: Motor ICC

en: L*a*b* Histogram
ca@valencia: Histograma L*a*b*

en: RGB8 Histogram
ca@valencia: Histograma RGB8

en: RGB16 Histogram
ca@valencia: Histograma RGB16

en: RGBF16 Histogram
ca@valencia: Histograma RGBF16

en: RGBF32 Histogram
ca@valencia: Histograma RGBF32

en: GRAY/Alpha8 Histogram
ca@valencia: Histograma GRIS/Alfa8

en: GRAY/Alpha16 Histogram
ca@valencia: Histograma GRIS/Alfa16

en: GRAYF16 Histogram
ca@valencia: Histograma GRAYF16

en: GRAY/Alpha 32 float Histogram
ca@valencia: Histograma GRIS/Alfa 32 flotant

en: CMYK8 Histogram
ca@valencia: Histograma CMYK8

en: CMYK16 Histogram
ca@valencia: Histograma CMYK16

en: CMYK F32 Histogram
ca@valencia: Histograma CMYK F32

en: XYZ8 Histogram
ca@valencia: Histograma XYZ8

en: XYZ16 Histogram
ca@valencia: Histograma XYZ16

en: XYZF16 Histogram
ca@valencia: Histograma XYZF16

en: XYZF32 Histogram
ca@valencia: Histograma XYZF32

en: YCBCR8 Histogram
ca@valencia: Histograma YCBCR8

en: YCBCR16 Histogram
ca@valencia: Histograma YCBCR16

en: YCBCRF32 Histogram
ca@valencia: Histograma YCBCRF32
