kspreadsolver - en to cs translation catalogue (11 entries)

en: Function Optimizer...
cs: Optimalizace funkcí...

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
cs: Nás&troje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Precision:
cs: Přesnost:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum Iterations:
cs: Maximum iterací:

en: Function Optimizer
cs: Optimalizace funkcí

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Optimization
cs: Optimalizace

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, maximizeButton)
en: Maximize
cs: Maximalizovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, minimizeButton)
en: Minimize
cs: Minimalizovat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, valueButton)
en: Value:
cs: Hodnota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Parameters:
cs: Parametry:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function:
cs: Funkce:
