kocolorspaces - en to cs translation catalogue (62 entries)

en: Cyan
cs: Azurová

en: Magenta
cs: Purpurová

en: Yellow
cs: Žlutá

en: Black
cs: Černá

en: Alpha
cs: Alfa

en: CMYK (32 bits floating/channel)
cs: CMYK (32-bit float/kanál)

en: CMYK (16-bit integer/channel)
cs: CMYK (16-bit integer/kanál)

en: CMYK (8-bit integer/channel)
cs: CMYK (8-bit integer/kanál)

en: Gray
cs: Šedá

en: Grayscale/Alpha (16-bit float/channel)
cs: Odstíny šedé/Alfa (16-bit float/kanál)

en: Grayscale/Alpha (32-bit float/channel)
cs: Odstíny šedé/Alfa (32-bit float/kanál)

en: Grayscale (16-bit integer/channel)
cs: Odstíny šedé (16-bit integer/kanál)

en: Grayscale (8-bit integer/channel)
cs: Odstíny šedé (8-bit integer/kanál)

en: Lightness
cs: Jas

en: L*a*b* (32-bit float/channel)
cs: L*a*b* (32-bit float/kanál)

en: L*a*b* (16-bit integer/channel)
cs: L*a*b* (16-bit integer/kanál)

en: L*a*b* (8-bit integer/channel)
cs: L*a*b* (8-bit integer/kanál)

en: Red
cs: Červená

en: Green
cs: Zelená

en: Blue
cs: Modrá

en: RGBA (16-bit floating/channel)
cs: RGBA (16-bit float/kanál)

en: RGBA (32-bit floating/channel)
cs: RGBA (32-bit float/kanál)

en: RGB (16-bit integer/channel)
cs: RGB (16-bit integer/kanál)

en: RGB (8-bit integer/channel)
cs: RGB (8-bit integer/kanál)

en: XYZ (32-bit float/channel)
cs: XYZ (32-bit float/kanál)

en: XYZ (16-bit integer/channel)
cs: XYZ (16-bit integer/kanál)

en: XYZ (8-bit integer/channel)
cs: XYZ (8-bit integer/kanál)

en: YCBCR (32-bit float/channel)
cs: YCBCR (32-bit float/kanál)

en: YCBCR (16-bit integer/channel)
cs: YCBCR (16-bit integer/kanál)

en: YCBCR (8-bit integer/channel)
cs: YCBCR (8-bit integer/kanál)

en: Bumpmap
cs: Bumpmapa

en: Clear
cs: Vyprázdnit

en: Color
cs: Barva

en: Darken
cs: Ztmavit

en: Diff
cs: Rozdíl

en: Dissolve
cs: Rozpustit

en: Hue
cs: Tón

en: In
cs: Dovnitř

en: Lighten
cs: Zesvětlit

en: Out
cs: Ven

en: Saturation
cs: Nasycení

en: Value
cs: Hodnota

en: ICC Engine
cs: Stroj ICC

en: L*a*b* Histogram
cs: Histogram L*a*b*

en: RGB8 Histogram
cs: Histogram RGB8

en: RGB16 Histogram
cs: Histogram RGB16

en: RGBF16 Histogram
cs: Histogram RGB16

en: RGBF32 Histogram
cs: Histogram RGBF32

en: GRAY/Alpha8 Histogram
cs: Histogram GRAY/Alpha8

en: GRAY/Alpha16 Histogram
cs: Histogram GRAY/Alpha16

en: GRAYF16 Histogram
cs: Histogram GRAYF16

en: GRAY/Alpha 32 float Histogram
cs: Histogram GRAY/Alpha 32 float

en: CMYK8 Histogram
cs: Histogram CMYK8

en: CMYK16 Histogram
cs: Histogram CMYK16

en: CMYK F32 Histogram
cs: Histogram CMYK F32

en: XYZ8 Histogram
cs: Histogram XYZ8

en: XYZ16 Histogram
cs: Histogram XYZ16

en: XYZF16 Histogram
cs: Histogram XYZF16

en: XYZF32 Histogram
cs: Histogram XYZF32

en: YCBCR8 Histogram
cs: Histogram YCBCR8

en: YCBCR16 Histogram
cs: Histogram YCBCR16

en: YCBCRF32 Histogram
cs: Histogram YCBCRF32
