karbon - en to cy translation catalogue (30 entries)

note: i18n: ectx: Menu (object_order)
en: &Order
cy: &Trefn

note: i18n: ectx: Menu (object_align)
en: &Align
cy: &Alinio

note: i18n: ectx: Menu (object)
en: &Object
cy: &Gwrthrych

note: i18n: ectx: Menu (object_distribute)
en: &Distribute
cy: D&osbarthu

note: i18n: ectx: Menu (effects)
en: Effe&cts
cy: Effe&ithiau

note: i18n: ectx: ToolBar (object_toolbar)
en: Object
cy: Gwrthrych

note: i18n: ectx: ToolBar (Effects)
en: Effects
cy: Effeithiau

en: &Flatten Path...
cy: &Lleddfu Llwybr...

en: Flatness:
cy: Gwastadrwydd:

en: &Round Corners...
cy: C&orneli Crwn...

en: Round Corners
cy: Corneli Crwn

en: Radius:
cy: Radiws:

en: &Whirl/Pinch...
cy: &Troelli/Cywasgu...

en: Whirl Pinch
cy: Troelli/Gwasgu

en: Angle:
cy: Ongl:

en: Pinch:
cy: Gwasgu:

en: Interface
cy: Rhwngwyneb

en: Misc
cy: Amrywiol

en: Document Settings
cy: Gosodiadau Dogfennau

en: &Import Graphic...
cy: &Mewnforio Graffeg...

en: Distribute Center (Horizontal)
cy: Dosbarthu i'r Canol (Llorweddol)

en: Distribute Gaps (Horizontal)
cy: Dosbarthu Bylchau (Llorweddol)

en: Distribute Left Borders
cy: Dosbarthu Ymylon Chwith

en: Distribute Right Borders
cy: Dosbarthu Ymylon De

en: Distribute Center (Vertical)
cy: Dosbarthu i'r Canol (Fertigol)

en: Distribute Gaps (Vertical)
cy: Dosbarthu Bylchau (Fertigol)

en: Distribute Bottom Borders
cy: Dosbarthu Ymylon Gwaelod

en: Distribute Top Borders
cy: Dosbarthu Ymylon Brig

en: &Close Path
cy: &Cau Llwybr

en: Number of recent files:
cy: Nifer o ffeiliau diweddar:
