kpresenter - en to cy translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
cy: Ff&ormat

note: i18n: ectx: Menu (slideshow)
en: Sli&de Show
cy: Sioe T&ryloywder

en: Slide %1
cy: Tryloywder %1

en: End of presentation. Click to exit.
cy: Diwedd y Cyflwyniad.  Cliciwch i adael.

en: Green
cy: Gwyrdd

en: Red
cy: Coch

en: Blue
cy: Glas

en: Shape
cy: Siâp

en: Normal
cy: Arferol

en: Insert Slide
cy: Mewnosod Tryloywder

en: Copy Slide
cy: Copïo Tryloywder

en: No Effect
cy: Dim Effaith

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolHeight)
en: &Height:
cy: &Uchder:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KPrConfigureSlideShow)
en: Configure Slide Show
cy: Ffurfweddu Sioe Tryloywderau

en: Fade
cy: Pylu

en: Ellipse
cy: Hirgylch

en: Circle
cy: Cylch

en: Misc
cy: Amrywiol

en: Footer
cy: Troedyn
