koconverter - en to cy translation catalogue (10 entries)

en: Input file
cy: Ffeil mewnbwn

en: Output file
cy: Ffeil allbwn

en: Make a backup of the destination file
cy: Gwneud copi wrth gefn o'r ffeil cyrchfan

en: Batch mode: do not show dialogs
cy: Modd swp: peidio â dangos ymgomau

en: Interactive mode: show dialogs (default)
cy: Modd rhyngweithiol: dangos ymgomau (rhagosod)

en: Mimetype of the output file
cy: Math MIME y ffeil allbwn

en: Two arguments required
cy: Angen dau ymresymiad

en: Mimetype for input file %1 not found!
cy: Ni chanfuwyd math MIME ar gyfer y ffeil mewnbwn %1!

en: Mimetype not found %1
cy: Ni chanfuwyd math MIME %1

en: Mimetype not found, try using the -mimetype option
cy: Ni chanfuwyd math MIME, ceisiwch ddefnyddio'r dewisiad  -mimetype
