PictureShape - en to da translation catalogue (21 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change image
da: Ændr billede

[ctx: (qtundo-format)]
en: Crop image
da: Beskær billede

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change image color mode
da: Ændr billedets farvetilstand

[ctx: (qtundo-format)]
en: Contour image (by image analysis)
da: Giv billedet kontur (ved billedanalyse)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove image contour
da: Fjern kontur fra billede

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bnImageFile)
en: Replace image...
da: Erstat billede...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAspect)
en: Keep proportions
da: Behold proportioner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left:
da: Venstre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right:
da: Højre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bottomLabel)
en: Bottom:
da: Nederst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLabel)
en: Top:
da: Øverst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, bnFill)
en: Reset
da: Nulstil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbContour)
en: Contour (by image analysis)
da: Kontur (ved billedanalyse)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Color mode:
da: Farvetilstand:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Crop
da: Beskær

en: Image
da: Billede

en: Image shape that can display jpg, png etc.
da: Billedform som kan vise jpg, png osv.

en: Greyscale
da: Gråskala

en: Monochrome
da: Monokrom

en: Watermark
da: Vandmærke

en: Picture editing
da: Redigering af billeder
