kspread_plugin_tool_calendar - en to da translation catalogue (15 entries)

en: End date is before start date! Please make sure that end date comes after start date.
da: Slutdato er før startdato! Sørg for at slutdatoen kommer efter startdatoen.

en: Error
da: Fejl

en: Calendars should not be longer than 10 years. If you really need such long periods you need to split them up.
da: Kalendere bør ikke være længere end 10 år. Hvis du virkelig har brug for så lange perioder er du nødt til at dele dem op.

en: Start and end dates are equal! Only one day will be inserted, do you want to continue?
da: Start- og slutdato er ens! Kun én dag vil blive indsat, vil du fortsætte?

en: Warning
da: Advarsel

en: Creating a calendar for a longer period than a year can take up a lot of space, do you want to continue?
da: Oprettelse af kalender for længere perioder end et år kan bruge meget plads, vil du fortsætte?

en: The area where the calendar is inserted is NOT empty, are you sure you want to continue, overwriting existing data? If you choose No the area that would be required for the desired calendar will be selected so you can see what data would be overwritten.
da: Området hvor kalenderen indsættes er IKKE tomt, vil du virkelig fortsætte og dermed overskrive eksisterende data? Hvis du vælger Nej, vil området som kræves til den ønskede kalender blive markeret, så du kan se hvilke data der ville blive overskrevet.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Calendar
da: Indsæt kalender

en: Calendar from %1 to %2
da: Kalender fra %1 til %2

en: week
da: uge

en: Calendar
da: Kalender

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalendarToolWidget)
en: Calendar Tool
da: Kalenderværktøj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_insertButton)
en: Insert
da: Indsæt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Start date:
da: Startdato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: End date:
da: Slutdato:
