kocolorspaces - en to da translation catalogue (58 entries)

en: Yellow
da: Gul

en: Black
da: Sort

en: Alpha
da: Alfa

en: CMYK (32 bits floating/channel)
da: CMYK (32-bit decimaltal pr. kanal)

en: CMYK (16-bit integer/channel)
da: CMYK (16-bit heltal pr. kanal)

en: CMYK (8-bit integer/channel)
da: CMYK (8-bit heltal pr. kanal)

en: Gray
da: Grå

en: Grayscale/Alpha (16-bit float/channel)
da: Gråskala/alfa (16-bit decimaltal pr. kanal)

en: Grayscale/Alpha (32-bit float/channel)
da: Gråskala/alfa (8-bit decimaltal pr. kanal)

en: Grayscale (16-bit integer/channel)
da: Gråskala (16-bit heltal pr. kanal)

en: Grayscale (8-bit integer/channel)
da: Gråskala (8-bit heltal pr. kanal)

en: Lightness
da: Lys

en: L*a*b* (32-bit float/channel)
da: L*a*b* (32-bit decimaltal pr. kanal)

en: L*a*b* (16-bit integer/channel)
da: L*a*b* (16-bit heltal pr. kanal)

en: L*a*b* (8-bit integer/channel)
da: L*a*b* (8-bit heltal pr. kanal)

en: Red
da: Rød

en: Green
da: Grøn

en: Blue
da: Blå

en: RGBA (16-bit floating/channel)
da: RGBA (16-bit decimaltal pr. kanal)

en: RGBA (32-bit floating/channel)
da: RGBA (32-bit decimaltal pr. kanal)

en: RGB (16-bit integer/channel)
da: RGB (16-bit heltal pr. kanal)

en: RGB (8-bit integer/channel)
da: RGB (8-bit heltal pr. kanal)

en: XYZ (32-bit float/channel)
da: XYZ (32-bit decimaltal pr. kanal)

en: XYZ (16-bit integer/channel)
da: XYZ (16-bit heltal pr. kanal)

en: XYZ (8-bit integer/channel)
da: XYZ (8-bit heltal pr. kanal)

en: YCBCR (32-bit float/channel)
da: YCBCR (32-bit decimaltal pr. kanal)

en: YCBCR (16-bit integer/channel)
da: YCBCR (16-bit heltal pr. kanal)

en: YCBCR (8-bit integer/channel)
da: YCBCR (8-bit heltal pr. kanal)

en: Clear
da: Ryd

en: Color
da: Farve

en: Darken
da: Gør mørkere

en: Dissolve
da: Opløs

en: Hue
da: Farvetone

en: In
da: Ind

en: Lighten
da: Gør lysere

en: Out
da: Ud

en: Saturation
da: Farvemætning

en: Value
da: Værdi

en: ICC Engine
da: ICC-motor

en: L*a*b* Histogram
da: L*a*b*-histogram

en: RGB8 Histogram
da: RGB8-histogram

en: RGB16 Histogram
da: RGB16-histogram

en: RGBF16 Histogram
da: RGBF16-histogram

en: RGBF32 Histogram
da: RGBF32-histogram

en: GRAY/Alpha8 Histogram
da: GRAY/Alpha8-histogram

en: GRAY/Alpha16 Histogram
da: GRAY/Alpha16-histogram

en: GRAYF16 Histogram
da: GRAYF16-histogram

en: GRAY/Alpha 32 float Histogram
da: GRAY/Alpha 32-decimaltal-histogram

en: CMYK8 Histogram
da: CMYK8-histogram

en: CMYK16 Histogram
da: CMYK16-histogram

en: CMYK F32 Histogram
da: CMYK F32-histogram

en: XYZ8 Histogram
da: XYZ8-histogram

en: XYZ16 Histogram
da: XYZ16-histogram

en: XYZF16 Histogram
da: XYZF16-histogram

en: XYZF32 Histogram
da: XYZF32-histogram

en: YCBCR8 Histogram
da: YCBCR8-histogram

en: YCBCR16 Histogram
da: YCBCR16-histogram

en: YCBCRF32 Histogram
da: YCBCRF32-histogram
