koconverter - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Calligra Document Converter
da: Calligra dokumentkonvertering

en: Copyright 2001-%1 Calligra developers
da: Ophavsret 2001-%1 Calligra-udviklerne

en: Input file
da: Inddatafil

en: Output file
da: Uddatafil

en: Make a backup of the destination file
da: Lav en sikkerhedskopi af målfil

en: Batch mode: do not show dialogs
da: Batch-tilstand: vis ikke dialoger

en: Interactive mode: show dialogs (default)
da: Interaktiv tilstand: vis dialoger (standard)

en: Mimetype of the output file
da: Uddatafilens MIME-type

en: The print orientation. This could be either Portrait or Landscape.
da: Udskriftsorienteringen. Dette kan enten være stående eller liggende.

en: The paper size. A4, Legal, Letter, ...
da: Papirstørrelsen. A4, legal, letter, ...

en: The size of the paper margin. By default this is 0.2.
da: Størrelse på papirmarginen. Som standard er dette 0.2.

en: Two arguments required
da: To argumenter er krævet

en: Mimetype for input file %1 not found!
da: MIME-type for inddatafil %1 ikke fundet!

en: Mimetype not found %1
da: MIME-type ikke fundet %1

en: Mimetype not found, try using the -mimetype option
da: MIME-type ikke fundet, prøv at bruge tilvalget -mimetype

en: *** The conversion failed! ***
da: *** Konverteringen mislykkedes! ***
