calligra - en to el translation catalogue (16 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Event]
en: Event
el: Γεγονός

en: Area
el: Περιοχή

en: Region
el: Περιφέρεια

en: Select a calendar for saving:
el: Επιλέξτε ένα ημερολόγιο για αποθήκευση:

en: Could not add entry
    %1
el: Αδυναμία προσθήκης εγγραφής
    %1

en: Could not save iCal file
    %1
el: Αδυναμία αποθήκευσης iCal αρχείου
    %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Summary:
el: &Περίληψη:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Location:
el: &Τοποθεσία:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Start:
el: &Αρχή:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: &End:
el: &Τέλος:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tadtab)
en: Time and Date
el: Ώρα και ημερομηνία

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tztab)
en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: Calendar Event
el: Γεγονός ημερολογίου

en: Edit...
el: Επεξεργασία...

en: Import event to Calendar
el: Εισαγωγή γεγονότος στο ημερολόγιο

en: Export event to iCal file...
el: Εξαγωγή γεγονότος στο iCal αρχείο...
