KarbonTools - en to el translation catalogue (68 entries)

en: A calligraphic shape
el: Ένα καλλιγραφικό σχήμα

en: Calligraphic Shape
el: Καλλιγραφικό σχήμα

en: Save profile as...
el: Αποθήκευση προφίλ ως...

en: Remove profile
el: Αφαίρεση προφίλ

en: &Follow selected path
el: &Ακολούθηση επιλεγμένης διαδρομής

en: Use tablet &pressure
el: Χρήση &πίεσης γραφίδας

en: Width:
el: Πλάτος:

en: Thinning:
el: Λεπτότητα:

en: Use tablet &angle
el: Χρήση &γωνίας γραφίδας

en: Angle:
el: Γωνία:

en: Fixation:
el: Καθήλωση:

en: Caps:
el: Άκρα:

en: Mass:
el: Μάζα:

en: Drag:
el: Βραδύτητα:

en: Current
el: Τρέχον

en: Profile name
el: Όνομα προφίλ

en: Please insert the name by which you want to save this profile:
el: Παρακαλώ εισάγετε ένα όνομα για την αποθήκευση αυτού του προφίλ:

en: Sorry, the name you entered is invalid.
el: Δυστυχώς, το όνομα που δώσατε δεν είναι έγκυρο.

[ctx: invalid profile name]
en: Invalid name.
el: Μη έγκυρο όνομα.

en: A profile with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
el: Ένα προφίλ με αυτό το όνομα υπάρχει ήδη
    
    Επιθυμείτε την αντικατάστασή του;

en: Mouse
el: Ποντίκι

en: Graphics Pen
el: Γραφίδα

en: Fill
el: Γέμισμα

en: Calligraphy: increase width
el: Καλλιγραφία: αύξηση πλάτους

en: Calligraphy: decrease width
el: Καλλιγραφία: μείωση πλάτους

en: Calligraphy: increase angle
el: Καλλιγραφία: αύξηση γωνίας

en: Calligraphy: decrease angle
el: Καλλιγραφία: μείωση γωνίας

en: Calligraphy
el: Καλλιγραφία

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add filter effect
el: Προσθήκη εφέ φίλτρου

en: Add effect to current filter stack
el: Προσθήκη εφέ στην τρέχουσα στοίβα φίλτρων

en: Add to filter presets
el: Προσθήκη στα προκαθορισμένα φίλτρα

en: Remove filter preset
el: Αφαίρεση προκαθορισμένου φίλτρου

en: Effect name
el: Όνομα εφέ

en: Please enter a name for the filter effect
el: Παρακαλώ δώστε ένα όνομα για το εφέ φίλτρου

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FilterEffectEditWidget)
en: Filter Effect Editor
el: Κειμενογράφος φίλτρων εφέ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Effects and Connections
el: Εφέ και συνδέσεις

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filter Presets
el: Προκαθορισμένα φίλτρα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Effect Properties
el: Ιδιότητες εφέ

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove filter effect
el: Αφαίρεση εφέ φίλτρου

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set filter stack
el: Ορισμός στοίβας φίλτρων

en: Effects
el: Εφέ

en: View and edit filter
el: Προβολή και επεξεργασία φίλτρου

en: Remove filter from object
el: Αφαίρεση φίλτρου από αντικείμενο

en: Add Filter
el: Προσθήκη φίλτρου

en: Effect Region
el: Περιοχή εφέ

en: Filter effects editing
el: Επεξεργασία εφέ φίλτρων

en: Drag to move gradient position.
el: Σύρετε για τη μετακίνηση της θέσης διαβάθμισης.

en: Drag to move color stop. Double click to remove color stop.
el: Σύρετε για τη μετακίνηση της στάσης χρώματος. Διπλό κλικ για την αφαίρεση της στάσης του χρώματος.

en: Drag to move color stop.
el: Σύρετε για τη μετακίνηση της στάσης χρώματος.

en: Drag to move gradient position. Double click to insert color stop.
el: Σύρετε για τη μετακίνηση της θέσης της διαβάθμισης. Διπλό κλικ για εισαγωγή στάσης του χρώματος.

en: Edit Gradient
el: Επεξεργασία διαβάθμισης

en: Predefined Gradients
el: Προκαθορισμένες διαβαθμίσεις

en: Gradient editing
el: Επεξεργασία διαβάθμισης

en: Original
el: Αρχικό

en: Tiled
el: Σε παράθεση

en: Stretched
el: Τέντωμα

en: Top Left
el: Άνω αριστερά

en: Top
el: Άνω

en: Top Right
el: Άνω δεξιά

en: Left
el: Αριστερά

en: Center
el: Κέντρο

en: Right
el: Δεξιά

en: Bottom Left
el: Κάτω αριστερά

en: Bottom
el: Κάτω

en: Bottom Right
el: Κάτω δεξιά

en: Pattern Options
el: Επιλογές μοτίβου

en: Patterns
el: Μοτίβα

en: Pattern editing
el: Επεξεργασία μοτίβων
