ArtisticTextShape - en to el translation catalogue (30 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add text range
el: Προσθήκη εύρους κειμένου

en: ArtisticTextShape
el: Σχήμα καλλιτεχνικού κειμένου

en: A shape which shows a single text line
el: Ένα σχήμα που εμφανίζει μια γραμμή κειμένου

en: Artistic Text
el: Καλλιτεχνικό κείμενο

en: Detach Path
el: Αποσύνδεση διαδρομής

en: Convert to Path
el: Μετατροπή σε διαδρομή

en: Bold text
el: Έντονο κείμενο

en: Italic text
el: Πλάγιο κείμενο

en: Superscript
el: Δείκτης

en: Subscript
el: Εκθέτης

en: Anchor at Start
el: Άγκυρα στην αρχή

en: Anchor at Middle
el: Άγκυρα στη μέση

en: Anchor at End
el: Άγκυρα στο τέλος

en: Click to change cursor position.
el: Κάνετε κλικ για αλλαγή της θέσης του δρομέα.

en: Click to select text shape.
el: Κάνετε κλικ για επιλογή σχήματος κειμένου.

en: Double click to put text on path.
el: Με διπλό κλικ τοποθετείτε κείμενο στη διαδρομή.

en: Drag handle to change start offset.
el: Σύρετε το χειριστήριο για τροποποίηση της μετατόπισης εκκίνησης.

en: Press escape to finish editing.
el: Πιέστε το escape για τον τερματισμό επεξεργασίας.

en: Press return to finish editing.
el: Πιέστε το return για τον τερματισμό επεξεργασίας.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert to Path
el: Μετατροπή σε διαδρομή

en: Text Properties
el: Ιδιότητες κειμένου

en: Text On Path
el: Κείμενο σε διαδρομή

en: Artistic text editing
el: Επεξεργασία καλλιτεχνικού κειμένου

[ctx: (qtundo-format)]
en: Attach Path
el: Επισύναψη διαδρομής

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change text anchor
el: Αλλαγή άγκυρας κειμένου

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change font
el: Τροποποίηση γραμματοσειράς

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Text Offset
el: Τροποποίηση μετατόπισης κειμένου

[ctx: (qtundo-format)]
en: Detach Path
el: Απόσπαση διαδρομής

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove text range
el: Αφαίρεση εύρους κειμένου

[ctx: (qtundo-format)]
en: Replace text range
el: Αντικατάσταση εύρους κειμένου
