ChartShape - en to el translation catalogue (91 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, barPropertiesLabel)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Bar Properties</span></p></body></html>
el: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Ιδιότητες ράβδου</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gapBetweenSetsLabel)
en: Gap Between Sets
el: Κενό μεταξύ συνόλων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gapBetweenBarsLabel)
en: Gap Between Bars
el: Κενό μεταξύ ράβδων

en: The plugin needed for displaying text labels in a chart is not available.
el: Το πρόσθετο που απαιτείται για την εμφάνιση ετικετών κειμένου σε ένα διάγραμμα δεν είναι διαθέσιμο.

en: Plugin Missing
el: Λείπει πρόσθετο

en: The plugin needed for displaying text labels is not compatible with the current version of the chart Flake shape.
el: Το πρόσθετο που απαιτείται για την εμφάνιση ετικετών κειμένου δεν είναι συμβατό με την τρέχουσα έκδοση του σχήματος διαγράμματος Flake.

en: Plugin Incompatible
el: Μη συμβατό πρόσθετο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTitle)
en: Title
el: Τίτλος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showSubTitle)
en: Subtitle
el: Υπότιτλος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFooter)
en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: This document contains an external link to a remote document
    %1
el: Αυτό το έγγραφο περιέχει έναν εξωτερικό σύνδεσμο σε ένα απομακρυσμένο έγγραφο
    %1

en: Confirmation Required
el: Απαιτείται επιβεβαίωση

en: Download
el: Λήψη

en: Skip
el: Παράλειψη

en: Chart
el: Διάγραμμα

en: Business charts
el: Επαγγελματικά διαγράμματα

en: Bar Chart
el: Ραβδόγραμμα

en: Line Chart
el: Γραμμικό διάγραμμα

en: Area Chart
el: Διάγραμμα επιφάνειας

en: Pie Chart
el: Διάγραμμα πίτας

en: Ring Chart
el: Διάγραμμα δακτυλίου

en: Bubble Chart
el: Διάγραμμα φυσαλίδων

en: Scatter Chart
el: Διάγραμμα διασποράς

en: January
el: Ιανουάριος

en: July
el: Ιούλιος

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Column %1
el: Στήλη %1

en: Month
el: Μήνας

en: Growth in %
el: Ανάπτυξη σε %

en: Do something
el: Κάποια ενέργεια

en: Do something else
el: Κάποια άλλη ενέργεια

en: Legend
el: Υπόμνημα

en: Plot Area
el: Περιοχή σχεδίασης

en: Series %1
el: Σειρά %1

en: Normal
el: Κανονικά

en: Stacked
el: Σε στοίβα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, datasetShowPercent) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSetShowPercent) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataPointShowPercent)
en: Percent
el: Ποσοστό

en: Polar Chart
el: Πολικό διάγραμμα

en: Filled
el: Γεμισμένο

en: Stock Chart
el: Διάγραμμα μετοχών

en: Candlestick
el: Κηροπήγιο

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: None
el: Κανένα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, automaticStepWidth) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, automaticSubStepWidth)
en: Automatic
el: Αυτόματο

en: Select
el: Επιλογή

en: Data Set %1
el: Σύνολο δεδομένων %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, dataSets)
en: Select a data set
el: Επιλέξτε ένα σύνολο δεδομένων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, datasetPenLabel)
en: Stroke
el: Ιχνογράφηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, datasetColorLabel)
en: Fill
el: Γέμισμα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, datasetMarkerLabel)
en: Marker
el: Δείκτης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, datasetShowCategory) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSetShowCategory) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataPointShowCategory)
en: Category
el: Κατηγορία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSetShowNumber) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataPointShowNumber)
en: Number
el: Αριθμός

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, datasetShowErrorBar)
en: Error Bars
el: Γραμμές σφαλμάτων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertRow) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, formatErrorBar)
en: Insert
el: Εισαγωγή

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AxisScalingDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CellRegionDialog)
en: Dialog
el: Διάλογος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, logarithmicScaling)
en: Logarithmic Scaling
el: Λογαριθμική κλίμακα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Step Width:
el: Πλάτος βήματος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Substep Width:
el: Πλάτος υποβήματος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Y Values:
el: Τιμές Υ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: X Values:
el: Τιμές Χ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <b>Choose a Data Set</b>
el: <b>Επιλέξτε ένα σύνολο δεδομένων</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Categories:
el: Κατηγορίες:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="right" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Name:</span></p></body></html>
el: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="right" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Όνομα:</span></p></body></html>

en: Select Font
el: Επιλογή γραμματοσειράς

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FormatErrorBarDialog)
en: Format Error Bars
el: Γραμμές σφαλμάτων διαμόρφωσης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Error Category</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p></body></html>
el: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Κατηγορία σφάλματος</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Constant
el: Σταθερά

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Percentage
el: Ποσοστό

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Error Margin
el: Περιθώριο σφάλματος

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Standard Deviation
el: Τυπική απόκλιση

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Variance
el: Διακύμανση

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: From Data table
el: Από πίνακα δεδομένων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Positive
el: Θετικό

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, negIndicator)
en: Negative
el: Αρνητικό

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameValueForBoth)
en: Same for both
el: Ίδιο και για τα δύο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Value
el: Τιμή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Error Indicator</span></p></body></html>
el: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Δείκτης σφάλματος</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, posIndicator)
en: Positive
el: Θετικό

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, posAndNegIndicator)
en: Both
el: Και τα δύο

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NewAxisDialog)
en: New Axis
el: Νέος άξονας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
el: Τίτλος:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Right
el: Δεξιά

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Top
el: Πάνω

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Bottom
el: Κάτω

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Left
el: Αριστερά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showLegend)
en: Show Legend
el: Εμφάνιση υπομνήματος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Orientation
el: Προσανατολισμός

en: Surface Chart
el: Διάγραμμα επιφάνειας

en: Gantt Chart
el: Διάγραμμα Gantt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, threeDLook)
en: 3D
el: 3Δ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editData)
en: Edit Data...
el: Επεξεργασία δεδομένων...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Data Sets
el: Σύνολα δεδομένων
